Znalezione jak kradzione. Przekonała się o tym chytra 66-latka z Raciborza

Raciborscy kryminalni zatrzymali 66-letnią kobietę, która dokonywała transakcji płatniczych w sklepach przywłaszczoną kartą bankomatową. Kobieta usłyszała już zarzuty, a o jej dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi jej do 5 lat więzienia.
Kryminalni raciborskiej komendy w wyniku czynności operacyjnych ustalili i zatrzymali 66-letnią mieszkankę Raciborza, która przywłaszczyła sobie cudzą kartę płatniczą i korzystała z niej płacąc w sklepach za różnego rodzaju towar m.in. kwiatki i truskawki.
Do zdarzenia doszło w poniedziałek na ulicy Słowackiego. Kobieta dokonała przywłaszczenia karty bankomatowej, która leżała na podłodze w sklepie. 66-latka jeszcze tego samego dnia zrobiła zakupy, płacąc tą kartą. Kobieta użyła karty kilka razy w różnych sklepach. Zatrzymana usłyszała zarzuty, a o jej dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi jej do 5 lat więzienia.
Znalazłeś telefon, portfel lub inne zagubione przez kogoś rzeczy? Nie oddałeś właścicielowi? – uważaj to przestępstwo lub wykroczenie. Ta sama reguła dotyczy znalezienia pieniędzy czy innych środków płatniczych. Płacenie zbliżeniowe znalezioną kartą bankomatową traktowane jest jako przestępstwo kradzieży z włamaniem, za które grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Przyłożenie karty płatniczej do terminala skutkuje uzyskaniem dostępu do konta i w tym momencie dochodzi do przełamania bariery elektroniczne przez osobę nieuprawnioną, skradzioną lub przywłaszczoną kartą płatniczą.


![I LO im. Jana Kasprowicza świętuje 80-lecie – gala jubileuszowa i spotkania w szkole [FOTO i WIDEO] I LO im. Jana Kasprowicza świętuje 80-lecie – gala jubileuszowa i spotkania w szkole [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765557622jubileusz80lo1-570-kopia-.jpg)















































Komentarze (0)
Dodaj komentarz