Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności12 maja 202410:15

Uczniowie Piętnastki na Warsztatach Sadzenia Kwiatów w Złotej Jesieni

Uczniowie Piętnastki na Warsztatach Sadzenia Kwiatów w Złotej Jesieni - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

- Wizyta skłoniła wielu z nich do refleksji, ale też poszerzyła horyzonty w temacie edukacji wobec starości – informuje placówka.

10 maja uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 15 z Oddziałami Sportowymi w Raciborzu - siódma klasa sportowa wraz z wychowawczynią Lidią Zawadzką, w odpowiedzi na zaproszenie dyrektor placówki Małgorzaty Krawczyńskiej, wybrała się z wizytą do Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień”.

- Spotkanie było okazją do spędzenia wspólnych, niezwykle miłych chwil i budowania relacji międzypokoleniowych z mieszkańcami w ramach Warsztatów Sadzenia Kwiatów – „Zielony DPS” Powstałe „dzieła” już zdobią pokoje osób zamieszkujących te placówkę. Dla uczniów była to niesamowita lekcja, którą zapamiętają na długo oraz bezcenne doświadczenie. Wizyta skłoniła wielu z nich do refleksji, ale też poszerzyła horyzonty w temacie edukacji wobec starości – informuje placówka.

- Młodzież szkolna ma nadzieję, że dla mieszkańców „Złotej Jesieni”, to spotkanie było źródłem wielu cennych, niematerialnych, lecz często niedocenianych korzyści jak: poprawa stanu emocjonalnego, w tym zmniejszenie poczucia samotności, zwiększenie poczucia bycia potrzebnym, możliwość dzielenia się swoimi doświadczeniami, lepsze poznanie i zrozumienie wartości, ideałów oraz postaw młodego pokolenia – dodano.

- Wychowankowie SP 15 zostali oprowadzeni przez dyrektor po budynku. Mogli zobaczyć najważniejsze znajdujące się w nim miejsca, jak sala rehabilitacji, kaplica, stołówka. Uczniowie przygotowali dla pensjonariuszy słodki poczęstunek oraz drobne pamiątkowe upominki. Życzliwość oraz pamięć o osobach starszych jest dla nich samych niezwykle wzruszająca, co dało się zauważyć podczas rozmów z młodzieżą. Relacje międzypokoleniowe stanowią fundament istnienia i funkcjonowania każdego społeczeństwa, pozwalają na budowanie więzi pomiędzy jednostkami należącymi do różnych pokoleń. Tylko od nas samych zależy na ile o te relacje będziemy dbali. A warto! – czytamy w relacji.

Autor: Grzegorz Wawoczny, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności28 października 202514:14

Emeryci świętowali w restauracji Raciborska. Dla seniorów zaśpiewał finalista The Voice Kids [FOTO i WIDEO]

Emeryci świętowali w restauracji Raciborska. Dla seniorów zaśpiewał finalista The Voice Kids [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Raciborzu zorganizował doroczne obchody Dnia Seniora. Wydarzenie odbyło się w gościnnych progach restauracji Raciborska przy Rynku i zgromadziło licznie przybyłych członków związku, przedstawicieli władz samorządowych oraz zaproszonych gości. Spotkanie, jak co roku, stało się okazją do wspólnego świętowania, podsumowania działalności organizacji oraz uhonorowania zasłużonych seniorów.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 24.10.2025
23 października 202521:20

Nasz Racibórz 24.10.2025

Nasz Racibórz 17.10.2025
16 października 202521:58

Nasz Racibórz 17.10.2025

Nasz Racibórz 10.10.2025
10 października 202508:24

Nasz Racibórz 10.10.2025

Nasz Racibórz 03.10.2025
2 października 202517:23

Nasz Racibórz 03.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.