Włoska przygoda szczęśliwej raciborskiej trzynastki

W dniach 25.04-01.05.2024 uczniowie klas 6, 7 oraz 8 Szkoły Podstawowej nr 13 w Raciborzu wraz z nauczycielami wybrali się do Włoch - kraju zabytków, słońca oraz niezwykle pogodnych mieszkańców.
Po całonocnej podróży młodzież zwiedziła Padwę- miasto uniwersyteckie, gdzie studiowali m.in. Kopernik i Kochanowski, miasto nieodłącznie związane z życiem i działalnością św. Antoniego. Była okazja by zwiedzić pod okiem przewodnika historyczne centrum, m.in. Bazylikę Św. Antoniego z grobem i relikwiami świętego, Piazza delleErbe, Prato della Valle czy Uniwersytet.
Kolejnym punktem programu była wycieczka do San Marino- najstarszej na świecie istniejącej republiki. San Marino to trzecie w Europie, a piąte na świecie, najmniejsze państwo. Uczniów zachwycił zapierający dech w piersiach widok z góry Monte Titano oraz historyczne centrum San Marino, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Po kilkudniowym pobycie na Riwierze Adriatyckiej, uczniowie w drodze powrotnej do Polski zaliczyli jedyne w swoim rodzaju miasto- Wenecję. Do historycznego centrum dopłynęli statkiem, podziwiając malownicze krajobrazy Laguny Weneckiej. Po rejsie spacer po Wenecji- Most Westchnień, Pałac Dożów, czy plac św. Marka zrobiły ogromne wrażenie na młodzieży.
Z nieukrywanym smutkiem, jednakże z pięknymi wspomnieniami uczniowie trzynastki wrócili do Polski, planując już przyszłoroczny wyjazd.


























![Studniówka maturzystów CKZiU nr 1 w Raciborzu. Poloneza zatańczono w Acropolis [FOTO i WIDEO] Studniówka maturzystów CKZiU nr 1 w Raciborzu. Poloneza zatańczono w Acropolis [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769289636dsc-2544-.jpg)
![Potężny akumulator ruszył z Raciborza do Żywca. Nie obyło się bez problemów [FOTO i WIDEO] Potężny akumulator ruszył z Raciborza do Żywca. Nie obyło się bez problemów [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769210332img-3844-.jpg)
![Studniówka II LO im. Adama Mickiewicza w Parku Leśnym w Rogowie [FOTO i WIDEO] Studniówka II LO im. Adama Mickiewicza w Parku Leśnym w Rogowie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769291795bez-nazwy-167-.jpg)
![Razem młodzi przyjaciele! Studniówka II LO z Raciborza [FOTO i WIDEO] Razem młodzi przyjaciele! Studniówka II LO z Raciborza [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769319685dsc-7954-383-.jpg)












![Morsy i ognisko w Grodzie – wspólne spotkanie mieszkańców i wsparcie dla WOŚP [FOTO i WIDEO] Morsy i ognisko w Grodzie – wspólne spotkanie mieszkańców i wsparcie dla WOŚP [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769284913bez-nazwy-33-.jpg)

![Inwestycje w Gminie Krzyżanowice w 2025 roku. Blisko 27 mln zł na bezpieczeństwo, rozwój i jakość życia [WIDEO] Inwestycje w Gminie Krzyżanowice w 2025 roku. Blisko 27 mln zł na bezpieczeństwo, rozwój i jakość życia [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769197539547483326-3259821247526672-3758003245137332535-n-2-.jpg)
































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany