Raciborscy bibliotekarze świętowali

Wczoraj (8.05) w raciborskiej bibliotece przy ul. Kasprowicza odbyła się uroczystość uświetniająca Dzień Bibliotekarza. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele samorządów miejskiego i powiatowego, a także poszczególnych jednostek organizacyjnych Miasta Racibórz i środowisk, którym nasza książnica jest wyjątkowo bliska.
To był dzień pełen wzruszeń i radości! Biblioteka przy ul. Kasprowicza 12 tonęła w kwiatach a zaproszeni goście gratulowali dyrektor Małgorzacie Szczygielskiej i pracownikom, nie kryjąc swojego podziwu dla ogromu pracy i kreatywności. Do tego serdeczne słowa ze strony czytelników, zarówno na żywo w trakcie odwiedzin biblioteki, jak i za pośrednictwem mediów społecznościowych… 8 maja Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu uczciła Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza, inaugurując przy okazji Tydzień Bibliotek.
W innej, niż tradycyjnie formie, licznie zgromadzona publiczność - pracownicy raciborskiej książnicy oraz zaproszeni goście, obejrzeli film przygotowany przez pracownika Działu Promocji Bożenę Plis-Grochowicz, prezentujący działalność kulturalną, edukacyjną i promocyjną filii oraz oddziałów w roku 2023. Wytrwałości i sukcesów gratulowali następnie zaproszeni goście – m.in. wiceprzewodniczący Rady Miasta Alan Wolny, przedstawicielki Rady Miasta Ludmiła Nowacka i Magdalena Kusy, etatowy członek zarządu powiatu Marek Kurpis, były prezydent Raciborza Andrzej Markowiak, Szymon Szrot – dyrektor biura poselskiego Michała Wosia, naczelnik Wydziału Edukacji Krzysztof Żychski, prezes Sądu Rejonowego Marzena Korzonek, wicedyrektor RCK-u Anna Kokolus, dyrektor Przedszkola nr 23 Judyta Kwaśnica, dyrektor Przedszkola nr 26 Barbara Tysa, Miejska Konserwator Zabytków w Raciborzu Maria Olejarnik, siostra Elżbieta Cińcio – kierownik Domu Pomocy Społecznej, Agnieszka Domasik ze Strefy Odkrywania Wyobraźni i Aktywności SOWA oraz Romuald Turakiewicz – dyrektor Muzeum w Raciborzu. Uroczyście pożegnano również odchodzącego na emeryturę Ryszarda Nowotnego, który przez ponad dekadę piastował funkcję gospodarza w bibliotece.
- Dziękujemy wszystkim za wspaniałe życzenia i ogrom kwiatów, które otrzymaliśmy. Mamy nadzieję, że nadal będziemy inspirować naszych czytelników nie tylko do obcowania z książką, ale także do uczestniczenia w naszych ciekawych wydarzeniach – podsumowuje Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP























































![Przygotowania do procesji Bożego Ciała w parafiach NSPJ i Matki Bożej [FOTO] Przygotowania do procesji Bożego Ciała w parafiach NSPJ i Matki Bożej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780552787dsc-9319-.jpg)
![Raciborskie stare miasto gotowe na procesję Bożego Ciała [FOTO] Raciborskie stare miasto gotowe na procesję Bożego Ciała [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780551456dsc-3866-.jpg)




![Procesja Bożego Ciała przeszła ulicami parafii WNMP [FOTO i WIDEO] Procesja Bożego Ciała przeszła ulicami parafii WNMP [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17805694231780567813gre06742-2-.jpg)









![Nędza zatrzymuje lidera. Mszana przegrywa po golu Grzesika [FOTO] Nędza zatrzymuje lidera. Mszana przegrywa po golu Grzesika [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780654458photo-17-z-77-.jpg)

![Unia długo biła głową w mur. Po przerwie rozstrzygnęła mecz i wskoczyła na podium [FOTO] Unia długo biła głową w mur. Po przerwie rozstrzygnęła mecz i wskoczyła na podium [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780614121gre06797-.jpg)


![Młodzi piłkarze rywalizowali w Nędzy. InPost Cup pełen goli i sportowych emocji [FOTO] Młodzi piłkarze rywalizowali w Nędzy. InPost Cup pełen goli i sportowych emocji [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780608366photo-170-z-350-.jpg)
























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany