Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności9 maja 202408:56

Znany jest już podział kompetencji i zadań członków nowego Zarządu Województwa Śląskiego

Znany jest już podział kompetencji i zadań członków nowego Zarządu Województwa Śląskiego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

- Dokonaliśmy podziału kompetencyjnego nowego zarządu województwa siódmej kadencji i rozpoczynamy pracę, której cel jest jasny – wzmocnienie pozycji Województwa Śląskiego w kraju oraz promowanie go w Europie – komentuje marszałek województwa Wojciech Saługa.

 


- Dokonaliśmy podziału kompetencyjnego nowego zarządu województwa siódmej kadencji i rozpoczynamy pracę, której cel jest jasny – wzmocnienie pozycji Województwa Śląskiego w kraju oraz promowanie go w Europie, pamiętając, że wciąż znajdujemy się w czołówce najbardziej atrakcyjnych pod kątem inwestycyjnych regionów. Zależy nam, aby Województwo Śląskie stało się równie atrakcyjne zwłaszcza dla młodych ludzi. By właśnie na naszych uczelniach kontynuowali edukację, w przyszłości zakładali rodziny, a z myślą o nich będziemy tworzyć nowe miejsca pracy. Nie możemy jednak być regionem dwóch czy trzech prędkości. Dysponujemy silnym ośrodkiem centralnym, ale pozostałe subregiony muszą rozwijać się równie dynamicznie. Stąd reprezentacja w zarządzie województwa pochodząca z różnych jego części, gdzie każdy z członków zarządu wniesie swoją wiedzę, doświadczenie i kompetencje, które pomogą czy to subregionowi północnemu czy południowemu w ewolucji gospodarczej. Patrzymy na przyszłość województwa przez pryzmat rekordowych funduszy unijnych, odblokowanych środków z Krajowego Planu Odbudowy i Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. Jestem przekonany, że w stu procentach wykorzystamy tę szansę, a beneficjentem efektów tych działań będą kolejne pokolenia mieszkańców naszego województwa – komentuje marszałek województwa Wojciech Saługa.

Wojciech Saługa (marszałek województwa) - w przeszłości był wiceprezydentem Jaworzna, senatorem V kadencji (2004–2005), posłem na Sejm V, VI, VII i IX kadencji (2005–2014, od 2019), w latach 2014–2018 był marszałkiem Województwa Śląskiego. W ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych ponownie objął mandat poselski.

Podział kompetencyjny: Kancelaria zarządu (KZ); Departament Obsługi Prawnej i Nadzoru Właścicielskiego (KN), Departament Audytu i Kontroli (AU); Departament Rozwoju i Transformacji Regionu (RT); Pion ds. Bezpieczeństwa, Higieny Pracy i Spraw Przeciwpożarowych (BH); Pion Inspektora Ochrony Danych (IOD); Pion Ochrony - Pełnomocnik ds. Ochrony Informacji Niejawnych (IN); pełnomocnik ds. Zintegrowanego Systemu Zarządzania (ZSZ), pełnomocnik ds. Związanych z Obronnością i Bezpieczeństwem Publicznym (OB).

Bartłomiej Sabat (wicemarszałek województwa) - wieloletni samorządowiec, radny dwóch kadencji Rady Miasta Częstochowy. Pełnił w tym czasie m.in. funkcję wiceprzewodniczącego Rady Miasta. W latach 2019-2024 był zastępcą prezydenta Częstochowy. Ma także duże doświadczenie w zarządzaniu jednostkami budżetowymi. Przez siedem lat był zastępcą dyrektora Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a przez pięć lat – pracował na stanowisku wiceprezesa Częstochowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego sp. z o.o. Jest absolwentem Politechniki Częstochowskiej oraz menedżerskich studiów podyplomowych MBA.

Podział kompetencyjny: Departament Gospodarki i Współpracy Międzynarodowej (GP); Departament Promocji i Projektów Społecznych (PR); Departament Sportu (SP); Departament Nadzoru Podmiotów Leczniczych i Ochrony Zdrowia (NZ); Biuro Regionalne Województwa Śląskiego w Brukseli (BR).

Grzegorz Boski (wicemarszałek województwa) - w zakończonej VI kadencji był członkiem zarządu województwa. Od 2013 roku pełnił funkcję dyrektora Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie. Jest także członkiem Rady Naczelnej oraz Naczelnego Komitetu Wykonawczego Polskiego Stronnictwa Ludowego. W latach 2007-2012 był wiceprezesem Zarządu Krajowego Związku Młodzieży Wiejskiej. Był członkiem Zarządu Krajowego Polskiej Rady Młodzieży, w tym przewodniczącym Komisji Rewizyjnej tej organizacji. W latach 2007 - 2013 był prezesem Częstochowskiego Stowarzyszenia Rozwoju Małej Przedsiębiorczości.

Podział kompetencyjny: Departament Terenów Wiejskich (TW); Departament Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (FR); Departament Drogownictwa (DD); Departament Transportu Publicznego (TP).

Joanna Bojczuk (członek zarządu województwa), absolwentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ukończyła również studia podyplomowe Master Business of Administration w Wyższej Szkole Biznesu. W samorządzie pracuje od ponad 10 lat. Od 9 lat, związana jest z Urzędem Miejskim w Bielsku-Białej, gdzie pełni funkcję m.in. Naczelnika Wydziału Gospodarki Odpadami. Angażuje się nie tylko w działania ekologiczne, ale i społeczne. Wspiera projekty lokalnych organizacji pozarządowych.

Podział kompetencyjny: Departament Ochrony Środowiska, Ekologii i Opłat Środowiskowych (OE); Departament Kultury (KL); Departament Turystyki (TS).

Rafał Adamczyk (członek zarządu województwa) – polityk, samorządowiec i urzędnik, poseł na Sejm IX kadencji. Od 2024 roku był wicewojewodą śląskim. Jest absolwentem Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej. Kształcił się podyplomowo w zakresie urbanistyki i planowania przestrzennego. Pracował w Urzędzie Miejskim w Będzinie, m.in. jako naczelnik Wydziału Strategii i Rozwoju Miasta, a do 2015 jako pełnomocnik i rzecznik prasowy prezydenta W styczniu 2024 powołany na stanowisko pierwszego wicewojewody śląskiego.

Podział kompetencyjny: Departament Inwestycji i Projektów Regionalnych (IP); Departament Edukacji i Spraw Społecznych (ES); Departament Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami (GN); Departament Europejskiego Funduszu Społecznego (FS).

Autor: UMWS, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności24 maja 202413:50

Strażackie święto na raciborskim Rynku [FOTO i WIDEO]

Strażackie święto na raciborskim Rynku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W piątek, 24.05., na raciborskim Rynku odbyły się powiatowe obchody Dnia Strażaka. W ich trakcie wręczono awanse i odznaczenia.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności25 maja 202408:25

Zamkowa noc i przejazdy bryczką [FOTO i WIDEO]

Zamkowa noc i przejazdy bryczką [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Blisko sto osób przyszło wczoraj, 24.05., na kolejną zamkową noc, tym razem poświęconą rodzinie von Ratibor. Atrakcją były przejazdy bryczką po parku Zamkowym. Rafał Wochnik z księżną Elżbietą wozili gości blisko do północy.

fot. Jan Ptak
Reklama
Sport24 maja 202409:03

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Reklama
Aktualności24 maja 202415:13

Moc atrakcji na Stadionie Śląskim z okazji 20-lecia polski w UE

Moc atrakcji na Stadionie Śląskim z okazji 20-lecia polski w UE - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Biuro Prasowe Stadionu Śląskiego
Reklama
Aktualności24 maja 202410:58

Obywatel Ukrainy zmieniał swoje dane osobowe, żeby ominąć ciążący na nim zakaz wjazdu

Obywatel Ukrainy zmieniał swoje dane osobowe, żeby ominąć ciążący na nim zakaz wjazdu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rzecznik Prasowy Komendanta Oddziału SG - Kierownik Zespołu Prasowego Śląski Oddział Straży Granicznej
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.