Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności8 maja 202408:39

Rozpoczął się Europejski Kongres Gospodarczy. Racibórz obecny na tym wydarzeniu

Rozpoczął się Europejski Kongres Gospodarczy. Racibórz obecny na tym wydarzeniu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Największa impreza biznesowa Europy Centralnej oficjalnie otwarta. Wiodącymi tematami dyskusji mają być transformacja i bezpieczeństwo. W inauguracji 16. edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EKG) w Katowicach wzięli udział Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen oraz Prezes Rady Ministrów Donald Tusk. W uroczystym otwarciu EKG uczestniczył Wojewoda Śląski Marek Wójcik. Swoje stoisko ma Racibórz.

– Polska jest dzisiaj liderem europejskim w sprawach, które dotyczą przyszłości Europy – powiedział Premier Donald Tusk. – To musi stać się priorytetem Europy: bezpieczna, bezwzględnie strzeżona europejska granica – podkreślił szef rządu. Premier Donald Tusk zaznaczył też, że „europejscy przedsiębiorcy, w tym przedsiębiorcy działający w województwie śląskim, w Polsce, muszą czuć się bezpieczni, względem konkurentów spoza Europy”. W ocenie szefa rządu, "Europa musi stać się synonimem bezpiecznego, konkurencyjnego dla Europejczyków prowadzenia biznesów i przedsiębiorczości".

Polska powraca jako lider Europy, napędza naszą gospodarkę, dążąc do skoku naprzód i w dziedzinie obrony, i w dziedzinie konkurencyjności – powiedziała szefowa KE Ursula von der Leyen podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Gości przybyłych do Międzynarodowego Centrum Kongresowego przywitali: Wojewoda Śląski Marek Wójcik, Marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa, Prezydent Katowic Marcin Krupa, Przewodniczący Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii Kazimierz Karolczak oraz Prezes Grupy PTWP Wojciech Kuśpik – organizator kongresu.

– Kongres to jest miejsce spotkań administracji rządowej, samorządu, przedsiębiorców. Cieszę się, że w kongresie uczestniczą ministrowie, wiceministrowie, przedstawiciele administracji centralnej. O randze kongresu najlepiej świadczy obecność Pana Premiera Donalda Tuska – podkreślił Wojewoda Marek Wójcik podczas inauguracji.

***

Europejski Kongres Gospodarczy trwa w dniach 7-9 maja w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. W trzy dni odbędzie się ponad 180 sesji poświęconych kluczowym wyzwaniom polskiej gospodarki.

Miasto Racibórz od kilku lat regularnie uczestniczy w tym forum. Również i w tym roku pracownicy Wydziału Rozwoju Urzędu Miasta Racibórz biorą udział w EEC. To doskonała okazja do zawarcia współpracy samorządu z biznesem, a także wymiany doświadczeń pomiędzy samorządami i odkrycia inspirujących kierunków rozwoju dla Raciborza. Miasto Racibórz jest partnerem samorządowym tegorocznego kongresu.

Autor: ŚlUW, UM, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności22 maja 202411:32

Raport 998. Makabryczne odkrycie na terenie byłego Polmosu

Raport 998. Makabryczne odkrycie na terenie byłego Polmosu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe/arch. portalu
Reklama
Aktualności20 maja 202414:35

Błoto na jezdniach i zalana piwnica restauracji. Strażacka walka ze skutkami nawałnicy

Błoto na jezdniach i zalana piwnica restauracji. Strażacka walka ze skutkami nawałnicy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Dwanaście interwencji związanych z usuwaniem skutków nawałnicy, jaka przetoczyła się wczoraj, 19.05., na powiatem raciborskim odnotowali strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP.

red., fot. OSP Strzybnik, (greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności22 maja 202412:41

Powołano nową prezes Wodociągów Raciborskich

Powołano nową prezes Wodociągów Raciborskich - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
20
red., źródło zdjęcia: hawle.com
Sport20 maja 202400:03

Gwizdek powędrował na półkę. Zdzisław Matysiak zakończył sędziowską karierę

Gwizdek powędrował na półkę. Zdzisław Matysiak zakończył sędziowską karierę - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Zdzisława Matysiaka (na zdj. z pucharem) kojarzy z pewnością wielu lokalnych piłkarzy, zarówno tych starszych jak i nieco młodszych. Doświadczony arbiter prowadził bowiem przez wiele lat spotkania na boiskach w regionie. Niestety, pana Zdzisława nie zobaczymy już na boisku w roli rozjemcy. W niedzielę, 19 maja zakończył sędziowską karierę.

(greh)
Reklama
Aktualności20 maja 202411:26

Pozostawiona świeczka przyczyną pożaru w Łęgu

Pozostawiona świeczka przyczyną pożaru w Łęgu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Ochotnicza Straż Pożarna w Nędzy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 17.05.2024
17 maja 202412:11

Nasz Racibórz 17.05.2024

Nasz Racibórz 26.04.2024
25 kwietnia 202419:33

Nasz Racibórz 26.04.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.