Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności3 maja 202410:04

Elektrownia w Sudole, retencja na Ocicach, rozbudowa RIPOK-a w Brzeziu [przegląd decyzji środowiskowych]

Elektrownia w Sudole, retencja na Ocicach, rozbudowa RIPOK-a w Brzeziu [przegląd decyzji środowiskowych] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Poniżej publikujemy wykaz orzeczeń prezydenta Raciborza dotyczący inwestycji wymagających decyzji środowiskowych. Pełne informacje są dostępne w biuletynie informacji publicznych Urzędu Miasta.

Prezydent Miasta Racibórz zawiadamia, że zakończył postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia pn. "Budowa elektrowni fotowoltaicznej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w obrębie Sudół, Gmina Racibórz, proj. Sudół III PV" na działce nr 348 obręb Sudół.

Prezydent Miasta Racibórz zawiadamia, że na wniosek z dnia 31.01.2024 r. Firmy KAMAR Sp. z o. o. siedzibą w Bełsznicy zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia polegającego na eksploatacji kruszywa naturalnego ze złoża ,,Racibórz II - Zbiornik 8/1" (czasza zbiornika Racibórz). W toku postępowania w dniu 22.04.2024r . Prezydent Miasta Racibórz wystąpił do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Katowicach, Dyrektora Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach oraz Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Wodzisławiu Śląskim o uzgodnienie warunków realizacji ww. przedsięwzięcia.

Ukazało się zawiadomienie o możliwości zapoznania się z zebranym materiałem dowodowym w sprawie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego dla inwestycji polegającej na budowie stacji bazowej telefonii komórkowej Play o oznaczeniu RAC7100_A wraz z kablową linią zasilającą i kanalizacją kablową, na działce nr 71, k.m. 1, obręb Sudół, w części nieobjętej miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

Jest też obwieszczenie o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn. Budowa zbiornika retencyjnego w rejonie ul. Ocickiej-Racibórz-Ocice.

 

Prezydent Miasta Racibórz zawiadamia o wydaniu postanowienia w sprawie zawieszenia postępowania w sprawie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego dla inwestycji polegającej na: rozbudowie/modernizacji istniejącej instalacji mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów w Raciborzu przy ul. Rybnickiej 125 – budowa bioreaktora z biofiltrem i instalacjami technologicznymi, zmiana sposobu użytkowania istniejącej hali sortowni, na działce nr 927/673, k.m. 15, obręb Brzezie, w części nieobjętej miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Na postanowienie złożono zażalenie.

Prezydent Miasta Racibórz zawiadamia, że na wniosek z dnia 06.03.2024r., spółki Elektrownia PV 106 Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia polegającego na „"Budowa magazynów energii wraz z infrastrukturą towarzyszącą w obrębie Sudół, Gmina Racibórz, proj. Sudół IV BESS". W toku postępowania w dniu 10.04.2024r. Prezydent Miasta Racibórz wystąpił do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Katowicach, Dyrektora Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Zarząd Zlewni w Gliwicach oraz Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Raciborzu o opinię w sprawie potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko.

BIP

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności27 maja 202411:10

Kobieta zasłabła na Rynku. Reanimacja nie przyniosła skutku

Kobieta zasłabła na Rynku. Reanimacja nie przyniosła skutku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Zastęp strażaków, karetka pogotowia i patrol policji - taki widok ujrzeli w sobotni poranek mieszkańcy i przechodnie na Rynku. Jak się okazuje, przyczyną interwencji było zasłabnięcie kobiety.

red.
Reklama
Aktualności28 maja 202411:35

Kolizja na Rudzkiej. Kierujący audi chciał uniknąć zderzenia z fordem [FOTO]

Kolizja na Rudzkiej. Kierujący audi chciał uniknąć zderzenia z fordem [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Do zdarzenia doszło dziś, 28.05., na ulicy Rudzkiej, na wysokości wjazdu na obwodnicę.

fot. red., KPP Racibórz
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 maja 202412:56

Raport 998. Wyciek oleju, pożar śmietnika i błoto na jezdni. Weekend strażaków

Raport 998. Wyciek oleju, pożar śmietnika i błoto na jezdni. Weekend strażaków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Jedenaście interwencji odnotowali strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP w trakcie minionego weekendu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. FB/OSP Pawłów
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 maja 202411:35

Motocykl w ogniu w Pawłowie

Motocykl w ogniu w Pawłowie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pietrowice Wielkie:

Dziś, 27.05., ok godziny 5.30 doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Zapalił się motocykl.

red., fot. FB/OSP Pawłów
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 maja 202410:50

Pożar w kuźniańskim lesie. W akcji strażacy i dromader

Pożar w kuźniańskim lesie. W akcji strażacy i dromader - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kuźnia Raciborska:

Do zdarzenia doszło w sobotę, 25 maja, o godzinie 19.25 podczas burzy przechodzącej nad powiatem raciborskim.

red., fot. FB/OSP Kuźnia Raciborska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.