Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności27 kwietnia 202412:13

Policjanci i strażacy szkolili się w przeciwdziałaniu zagrożeniom CBRNE

Policjanci i strażacy szkolili się w przeciwdziałaniu zagrożeniom CBRNE - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W Rotundzie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyło się doskonalenie zawodowe z „Przeciwdziałania zagrożeniom CBRNE” (chemicznym, biologicznym, radiologicznym, nuklearnym i wybuchowym). Seminarium zorganizowane zostało przez Sztab Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Wydział ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców i Komendę Wojewódzką PSP w Katowicach. Swoje kwalifikacje w tym zakresie podnosili w trakcie szkolenia zarówno policjanci, jak i strażacy.

Wydarzenie to jest początkiem cyklu szkoleniowego, w którym biorą udział funkcjonariusze NGRMP woj. śląskiego, opolskiego, małopolskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, świętokrzyskiego, strażacy ze specjalistycznych grup ratownictwa chemiczno-ekologicznego, mundurowi z samodzielnych pododdziałów kontrterrorystycznych Policji oraz policjanci realizujący działania minersko–pirotechniczne oraz CBRNE. W spotkaniu uczestniczyli również żołnierze z Jednostki Wojskowej AGAT z Gliwic i Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca.

Szkolenie zorganizowane zostało w celu wdrożenia rozwiązań podnoszących kwalifikacje oraz zwiększających świadomość policjantów i strażaków w temacie zagrożeń CBRNE. Seminarium miało pomóc również w zacieśnieniu współpracy służb biorących udział w takich zdarzeniach. Postępowanie służb podczas wystąpienia podobnych zagrożeń, wymaga specjalistycznej wiedzy i wysokich kwalifikacji, które należy stale podnosić, nie tylko podczas organizowanych szkoleń zawodowych, ale również poprzez współpracę i wymianę dobrych praktyk.

Zajęcia były prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę z Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej z Częstochowy, policjantów z KWP w Katowicach i KW PSP w Katowicach, jak również instruktorów SPKP w Katowicach. Tematyka poruszana w każdym zagadnieniu odnosiła się do charakterystyki zagrożeń na terenie Polski i Europy, uwzględniając przestępstwa i zjawiska kryminogenne, związane z danym zagrożeniem, środki ochrony indywidualnej oraz ochrony ludności, środowiska i infrastruktury. Ponadto omówione zostały procedury i kompetencje służb biorących udział w interwencjach, metody poszukiwania substancji, czynników czy urządzeń, sposoby detekcji i identyfikacji zagrożeń oraz udzielania pomocy przedmedycznej w zależności od zagrożenia. Szkolenie miało za zadanie przybliżyć w przystępny sposób całą tematykę zagrożeń chemicznych, biologicznych, radiologicznych, nuklearnych i wybuchowych.

Doskonalenie zawodowe z „Przeciwdziałania zagrożeniom CBRNE”, jest początkiem cyklu szkoleń dla funkcjonariuszy służb biorących udział w zwalczaniu i neutralizacji zagrożeń chemicznych, biologicznych, radiologicznych, nuklearnych i wybuchowych. W późniejszych terminach funkcjonariusze uczestniczyć będą w zajęciach praktycznych, mających zapewnić im pełną wiedzę umożliwiającą unifikację procedur oraz użytkowanie sprzętu adekwatnego do przeciwdziałania danemu zagrożeniu CBRNE.

Autor: KWP Katowice, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności27 maja 202411:10

Kobieta zasłabła na Rynku. Reanimacja nie przyniosła skutku

Kobieta zasłabła na Rynku. Reanimacja nie przyniosła skutku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Zastęp strażaków, karetka pogotowia i patrol policji - taki widok ujrzeli w sobotni poranek mieszkańcy i przechodnie na Rynku. Jak się okazuje, przyczyną interwencji było zasłabnięcie kobiety.

red.
Reklama
Aktualności28 maja 202411:35

Kolizja na Rudzkiej. Kierujący audi chciał uniknąć zderzenia z fordem [FOTO]

Kolizja na Rudzkiej. Kierujący audi chciał uniknąć zderzenia z fordem [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Do zdarzenia doszło dziś, 28.05., na ulicy Rudzkiej, na wysokości wjazdu na obwodnicę.

fot. red., KPP Racibórz
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 maja 202412:56

Raport 998. Wyciek oleju, pożar śmietnika i błoto na jezdni. Weekend strażaków

Raport 998. Wyciek oleju, pożar śmietnika i błoto na jezdni. Weekend strażaków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Jedenaście interwencji odnotowali strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP w trakcie minionego weekendu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. FB/OSP Pawłów
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 maja 202411:35

Motocykl w ogniu w Pawłowie

Motocykl w ogniu w Pawłowie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pietrowice Wielkie:

Dziś, 27.05., ok godziny 5.30 doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Zapalił się motocykl.

red., fot. FB/OSP Pawłów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 maja 202410:50

Pożar w kuźniańskim lesie. W akcji strażacy i dromader

Pożar w kuźniańskim lesie. W akcji strażacy i dromader - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kuźnia Raciborska:

Do zdarzenia doszło w sobotę, 25 maja, o godzinie 19.25 podczas burzy przechodzącej nad powiatem raciborskim.

red., fot. FB/OSP Kuźnia Raciborska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.