Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności23 kwietnia 202418:15

Grupy hip-hopowe SKAZY na Mistrzostwach Polski w Inowrocławiu. Złoto dla Raciborza

Grupy hip-hopowe SKAZY na Mistrzostwach Polski w Inowrocławiu. Złoto dla Raciborza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Grupy hip-hopowe SKAZY z Raciborskiego Centrum Kultury w dniach 18-19 kwietnia wzięły udział w Mistrzostwach Polski WADF w Inowrocławiu. Przywiozły ze sobą złoto Mistrzów Polski, brąz oraz sporo cennych doświadczeń dla młodych tancerzy.

Ale zacznijmy od początku. Wyjechaliśmy w czwartek z Raciborza do Kobylnik k. Kruszwicy, by tam w pięknym pałacu, w którym zespół rezydował już w zeszłym roku, zregenerować się przed piątkowym startem w Mistrzostwach federacji WADF w kategorii Urban street dance showcases. Po obiedzie tancerze wraz z trenerką Marysią Krzemień oraz opiekunami udali się do Kruszwicy i nad jezioro Gopło, przy którym stoi słynna wieża Popiela. Potem był już czas na przygotowania do piątkowych zawodów.

Na pierwszy ogień poszła grupa hip-hop reprezentacja junior, dla których był to pierwszy start w zawodach i od razu w Mistrzostwach Polski, dlatego dumni jesteśmy z ich 8 miejsca. Następnie startowała hip-hop mini formacja senior (14 osób), którzy wytańczyli 3 miejsce. Kolejna była formacja seniorów (24 tancerzy) startująca w kategorii urban show dance showcases i wywalczyła: 1 miejsce, zdobywając tytuł MISTRZA POLSKI! Przygotowana przez Marysię Krzemień choreografia była bardzo oryginalna, ale też wymagająca tanecznie. Wszyscy niezwykle cieszyli się z tego zwycięstwa. Następnie przyszedł czas na Łucję Szymiczek, która po raz pierwszy startowała w kategorii solo (improwizacja) na zawodach tej rangi. Łucja zajęła 17 miejsce na 70 solistów, przechodząc kolejno do ćwierćfinału i półfinału. Wystąpiła również w duecie z Mileną, w którym uplasowały się na 28 miejscu z 63 duetów. Do półfinału solistów w kategorii GOLD doszła Agata Kruszelnicka vel „Żuk” zdobywając 11 miejsce.

Serdecznie gratulujemy wszystkim tancerzom! Mierzyć się z całą taneczną Polska to duże wyzwanie i z pewnością ogromne przeżycie. Wielkie podziękowania dla trenerki i choreografki grup, solistów i duetów Marysi Krzemień. Bardzo dziękujemy również wspomagającemu trenerowi Agaty Kruszelnickiej - Denisowi Choremu.

Autor: RCK, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności22 maja 202411:32

Raport 998. Makabryczne odkrycie na terenie byłego Polmosu

Raport 998. Makabryczne odkrycie na terenie byłego Polmosu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe/arch. portalu
Aktualności20 maja 202414:35

Błoto na jezdniach i zalana piwnica restauracji. Strażacka walka ze skutkami nawałnicy

Błoto na jezdniach i zalana piwnica restauracji. Strażacka walka ze skutkami nawałnicy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Dwanaście interwencji związanych z usuwaniem skutków nawałnicy, jaka przetoczyła się wczoraj, 19.05., na powiatem raciborskim odnotowali strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP.

red., fot. OSP Strzybnik, (greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport20 maja 202400:03

Gwizdek powędrował na półkę. Zdzisław Matysiak zakończył sędziowską karierę

Gwizdek powędrował na półkę. Zdzisław Matysiak zakończył sędziowską karierę - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Zdzisława Matysiaka (na zdj. z pucharem) kojarzy z pewnością wielu lokalnych piłkarzy, zarówno tych starszych jak i nieco młodszych. Doświadczony arbiter prowadził bowiem przez wiele lat spotkania na boiskach w regionie. Niestety, pana Zdzisława nie zobaczymy już na boisku w roli rozjemcy. W niedzielę, 19 maja zakończył sędziowską karierę.

(greh)
Aktualności20 maja 202411:26

Pozostawiona świeczka przyczyną pożaru w Łęgu

Pozostawiona świeczka przyczyną pożaru w Łęgu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Ochotnicza Straż Pożarna w Nędzy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 17.05.2024
17 maja 202412:11

Nasz Racibórz 17.05.2024

Nasz Racibórz 26.04.2024
25 kwietnia 202419:33

Nasz Racibórz 26.04.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.