Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności19 kwietnia 202420:43

Perły i Tajemnice Miasta na Tamizie, czyli Mechanik zwiedzał Londyn

Perły i Tajemnice Miasta na Tamizie, czyli Mechanik zwiedzał Londyn - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

- Nasz dzień zwiedzania rozpoczął się od zielonej oazy Londynu, czyli słynnego Hyde Parku. Przechodząc obok pomnika i Łuku Wellingtona, dotarliśmy do ogrodów Buckingham Palace. Tam spojrzeliśmy na zewnętrzną fasadę rezydencji królewskiej, gdzie gwardia królewska dumnie pełniła wartę - czytamy w relacji Weroniki Wilkos-Hiltawskiej. Uczniowie z opiekunami przebywali w Anglii od 13 do 18 kwietnia.

Następnie przeszliśmy koło pomnika królowej Viktorii i starej siedziby królewskiej, kontynuując naszą podróż przez historyczną dzielnicę St. James, znaną z ekskluzywnych klubów dżentelmeńskich. Podążając główną aleją The Mall, dotarliśmy do imponującego Trafalgar Square, gdzie dominuje pomnik Nelsona. Zwiedziliśmy także National Gallery, gdzie zgromadzono ponad 3 tysiące dzieł najwybitniejszych mistrzów malarstwa od XIII do XIX wieku, w tym ikoniczne "Słoneczniki" Vincenta van Gogha. Po odwiedzeniu muzeum, przespacerowaliśmy się przez animowaną Leicester Square, znaną z światowych premier filmowych. Następnie przenieśliśmy się na ulice kolorowej dzielnicy Soho, aby dotrzeć na Piccadilly Circus i dalej do Chińskiej Dzielnicy, gdzie skosztowaliśmy wybornych specjałów. Na zakończenie dnia wróciliśmy metrem do stacji Upminster, a stamtąd autokarem do naszego hotelu, gdzie czekało na nas komfortowe zakwaterowanie i zasłużony odpoczynek po pełnym wrażeń dniu.

W kolejnym dniu kontynuowaliśmy naszą pełną wrażeń podróż przez Londyn. Po śniadaniu udaliśmy się do centrum Londynu. Pierwszym punktem naszego zwiedzania było odwiedzenie Tower of London, najsłynniejszego europejskiego więzienia, które ma bogatą historię i pełne tajemnicze zakamarki. Następnie mieliśmy okazję podziwiać słynny most londyński - Tower Bridge, który jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli miasta. Następnie udaliśmy się do British Museum, jednego z najbardziej renomowanych muzeów na świecie, gdzie czekała na nas bogata kolekcja obejmująca ponad 6 milionów eksponatów z całego globu. Po zwiedzaniu był czas wolny, aby zrobić zakupy lub kontynuować odkrywanie muzealnych skarbów.

Następnie udaliśmy się do dzielnicy City – serca finansowego Londynu. Tam zobaczyliśmy majestatyczny Bank of London oraz imponujący budynek giełdy finansowej. Następnie udaliśmy się do dzielnicy Westminster, gdzie zobaczyliśmy Opactwo Westminster, miejsce koronacji i spoczynku angielskich monarchów od 1066 roku. Nie zabrakło również wizyty w Pałacu Westminsterskim, siedzibie brytyjskiego Parlamentu z charakterystyczną wieżą Big Ben, a także Downing Street 10 – oficjalnej rezydencji premiera. Skorzystaliśmy także z możliwości przejażdżki London Eye czyli najwyższy ruchomy punkt widokowy w sercu miasta. Wieczorem zjedliśmy obiadokolację w jednej z urokliwych restauracji miasta, by następnie wrócić metrem do naszego miejsca zakwaterowania na kolejną noc.

Następny dzień rozpoczęliśmy od wykwaterowania z hotelu i przejazdu metrem do centrum Londynu. W trakcie naszego zwiedzania znaleźliśmy chwilę na relaksujący rejs po Tamizie, aby podziwiać panoramę Londynu z innej perspektywy. Następnie przemieszczaliśmy się metrem do Greenwich, gdzie spacerowaliśmy aleją do południka „O”, mijając najstarsze na świecie obserwatorium astronomiczne oraz Muzeum Morskie. Wieczorem delektowaliśmy się obiadokolacją w jednej z lokalnych restauracji, by następnie wrócić komunikacją miejską do naszego autokaru. Kończąc naszą niezapomnianą podróż, udaliśmy się autokarem w kierunku Kanału La Manche do Dover, gdzie w późnych godzinach nocnych zaokrętowaliśmy się na prom w kierunku Calais.

Autor: materiał nadesłany, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności27 maja 202411:10

Kobieta zasłabła na Rynku. Reanimacja nie przyniosła skutku

Kobieta zasłabła na Rynku. Reanimacja nie przyniosła skutku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Zastęp strażaków, karetka pogotowia i patrol policji - taki widok ujrzeli w sobotni poranek mieszkańcy i przechodnie na Rynku. Jak się okazuje, przyczyną interwencji było zasłabnięcie kobiety.

red.
Reklama
Aktualności28 maja 202411:35

Kolizja na Rudzkiej. Kierujący audi chciał uniknąć zderzenia z fordem [FOTO]

Kolizja na Rudzkiej. Kierujący audi chciał uniknąć zderzenia z fordem [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Do zdarzenia doszło dziś, 28.05., na ulicy Rudzkiej, na wysokości wjazdu na obwodnicę.

fot. red., KPP Racibórz
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 maja 202412:56

Raport 998. Wyciek oleju, pożar śmietnika i błoto na jezdni. Weekend strażaków

Raport 998. Wyciek oleju, pożar śmietnika i błoto na jezdni. Weekend strażaków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Jedenaście interwencji odnotowali strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP w trakcie minionego weekendu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. FB/OSP Pawłów
Reklama
Reklama
Aktualności27 maja 202411:35

Motocykl w ogniu w Pawłowie

Motocykl w ogniu w Pawłowie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pietrowice Wielkie:

Dziś, 27.05., ok godziny 5.30 doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Zapalił się motocykl.

red., fot. FB/OSP Pawłów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 maja 202410:50

Pożar w kuźniańskim lesie. W akcji strażacy i dromader

Pożar w kuźniańskim lesie. W akcji strażacy i dromader - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kuźnia Raciborska:

Do zdarzenia doszło w sobotę, 25 maja, o godzinie 19.25 podczas burzy przechodzącej nad powiatem raciborskim.

red., fot. FB/OSP Kuźnia Raciborska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.