Apel czterech byłych prezydentów Raciborza

- Drodzy Raciborzanie. Znajdujemy się w kolejnym dziejowym momencie długiej historii naszego miasta. Za kilka dni rozstrzygnie się komu powierzymy na najbliższe pięciolecie losy naszej samorządowej wspólnoty – czytamy w liście rozesłanym do mediów.
Chcielibyśmy aby kolejny Prezydent Miasta zarządzał nim wyłącznie w imię dobra mieszkańców oraz w poczuciu odpowiedzialności za jego zrównoważony i dynamiczny rozwój.
Mijająca kadencja obecnych jeszcze władz samorządowych to, niestety, czas straconych szans, marnotrawstwa publicznych pieniędzy, to czas rządów opartych na kolesiostwie, kosztownej nieudolności i permanentnej kampanii wyborczej prezydenta Polowego i jego partyjnych towarzyszy, finansowanej z budżetu miasta.
Nasze Miasto, zamiast postępować drogą rozwoju, kurczy się. Liczba mieszkańców spadła do poziomu 47 tysięcy, a jeszcze niedawno przekraczała 60 tysięcy. Rośnie przy tym bezrobocie i brak perspektyw dla młodych raciborzan.
W najbliższą niedzielę staniemy przed szansą wyboru nowego Prezydenta Miasta na miarę naszych aspiracji i oczekiwań. Zdecydujemy, czy chcemy osiągać realne sukcesy i kreować dynamiczny rozwój Raciborza, czy też zadowolimy się przez kolejne pięć lat kolorowymi wyklejankami z portretem prezydenta Dariusza Polowego.
Każdy z nas w swoim czasie miał zaszczyt zarządzać naszą raciborską wspólnotą samorządową. Dlatego z szacunkiem dla wspólnych dokonań i w poczuciu odpowiedzialności za przyszłość naszego miasta, apelujemy o dobry wybór i zaufanie Panu Jackowi Wojciechowiczowi, który w naszej ocenie, dzięki doświadczeniu, kompetencjom i potwierdzonym osobistym osiągnięciom w wieloletniej służbie samorządowej, daje gwarancję, że nasz Racibórz rzeczywiście może być wielki.
Ten wybór, w sytuacji, gdy zaplecze Jacka Wojciechowicza uzyskało już większość w Radzie Miasta, pozwoli uniknąć paraliżu decyzyjnego i bezproduktywnej stagnacji z czym mieliśmy do czynienia w kończącej się kadencji.
Nie zmarnujmy tej okazji, bo następna będzie dopiero z pięć lat.
Jan Kuliga - Prezydent Miasta w latach 1990 – 1994,
Andrzej Markowiak – Prezydent Miasta w latach 1994 - 2001
Adam Hajduk – Prezydent Miasta w latach 2001 – 2002
Mirosław Lenk – Prezydent Miasta w latach 2006 – 2018
Racibórz, 17 kwietnia 20024 roku

![Raciborska Gala Kultury i Wolontariatu [FOTO i WIDEO] Raciborska Gala Kultury i Wolontariatu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763845867dsc-1019-.jpg)









![Tradycja ciągle żywa – obrzędowość doroczna okresu bożonarodzeniowego okolic Raciborza [FOTO] Tradycja ciągle żywa – obrzędowość doroczna okresu bożonarodzeniowego okolic Raciborza [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763806974bez-nazwy-167-.jpg)

![Nieważne co masz, ważne czym się dzielisz. W Urban Lab wręczono medale zasłużonym krwiodawcom [FOTO i WIDEO] Nieważne co masz, ważne czym się dzielisz. W Urban Lab wręczono medale zasłużonym krwiodawcom [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763990146krew-.jpg)

![Jesienne Granie w Urban Labie [FOTO i WIDEO] Jesienne Granie w Urban Labie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763848759bez-nazwy-23-.jpg)


![Trzecia odsłona Winter Futsal Cup za nami [FOTO] Trzecia odsłona Winter Futsal Cup za nami [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1763898067photo-59-of-131-.jpg)
































Komentarze (0)
Dodaj komentarz