Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności15 kwietnia 202410:51

Projekt Maximum w minimum w DLO

Projekt Maximum w minimum w DLO - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

- Jesteśmy uczennicami 3 klasy Diecezjalnego Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu, bierzemy udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii. Nasz projekt ma nazwę "Maximum w minimum". Jego celem jest pokazanie ludziom jak naprawdę wygląda życie osoby z ADHD - czytamy w informacji przesłanej do redakcji.

- W projekcie chciałyśmy pokazać młodzieży jak wygląda życie osoby z ADHD. Na co dzień niektóre osoby potrafią się dobrze maskować i rzadko rozpoznawane jest u nich to zaburzenie. Szczególnie ten problem pojawia się u kobiet, ponieważ są lepsze w „maskowaniu” i częściej mają nieuważny typ ADHD. Przedstawiłyśmy symptomy i problemy oraz wskazałyśmy instytucje, które zajmują się diagnozą tego zaburzenia. Przedstawiłyśmy sposoby radzenia sobie z objawami ADHD oraz opowiedziałyśmy młodzieży o formach pomocy osobie cierpiącej na to zaburzenie. W tym celu przeprowadziłyśmy warsztaty edukacyjne dla uczniów z naszego liceum - informują autorki projektu.

- Warsztaty nauczyły mnie, że nie tylko ja posiadam taki problem i mogę liczyć na wsparcie zarówno nauczycieli jak i psychologa i pedagoga szkolnego - powiedziała jedna z uczennic biorąca udział w warsztatach.

- Biorąc udział w tej olimpiadzie dowiedziałyśmy się jak trudne jest tworzenie projektu społecznego, ale również jak przyjemna jest praca z ludźmi, którzy chcą się dowiedzieć czegoś na temat problemu, który naświetliłyśmy. Nauczyłyśmy się jak radzić sobie z niechcianymi komentarzami na nasz temat, ale również na temat tego co robimy i co staramy się przekazać innym. Już teraz wiemy jak dużo jest stereotypów i błędnych przekonań na temat ADHD w naszym społeczeństwie. Jesteśmy dumne z tego, że udało nam się przedstawić naszym odbiorcom czym jest ADHD i jak tak naprawdę wygląda - dodano.

Autorkami projektu są: Katarzyna Haracz, Emilia Wydryszek, Kinga Łacyk, Paulina Pientka, Nadine Gołąbek oraz Izabela Majewska
Opiekun projektu: Barbara Marcol
Autorka: Izabela Majewska

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport23 listopada 202519:54

LKS Gamów bez trenera

LKS Gamów bez trenera - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
red., fot, arch. portalu
Reklama
Sport23 listopada 202514:50

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

AKTUALIZACJA. W ostatnich dniach nie brakowało sportowych emocji. Te planowane były także na niedzielę, jednakże ze względu na warunki atmosferyczne zaplanowane na dziś, 23.11. mecze w klasie okręgowej oraz A i B klasie Podokręgu Racibórz zostały odwołane. Sprawdź wyniki spotkań, które udało się rozegrać.

(greh), fot. pixabay.com/zoellnerwillich
Reklama
Reklama
Kultura i edukacja22 listopada 202522:56

Jesienne Granie w Urban Labie [FOTO i WIDEO]

Jesienne Granie w Urban Labie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Mirosław Kościelniak
Reklama
Sport23 listopada 202513:01

Trzecia odsłona Winter Futsal Cup za nami [FOTO]

Trzecia odsłona Winter Futsal Cup za nami [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W sobotę, 22 listopada, w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu rozegrano trzecią edycję turnieju Winter Futsal Cup, organizowanego przez MKS Unię Racibórz. W zawodach wzięło udział sześć zespołów z rocznika 2015, które stworzyły widowisko pełne sportowych emocji i zaangażowania.

Oskar Tomeczek
Aktualności22 listopada 202511:34

Chopin & ja - premiera flmowa w SP 1

Chopin & ja - premiera flmowa w SP 1 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
mat. nadesłany
Aktualności23 listopada 202512:42

Energia, inwestycje, wyzwania - demografia kluczowa dla przyszłości Raciborza

Energia, inwestycje, wyzwania - demografia kluczowa dla przyszłości Raciborza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
6
Racibórz:

Ciepło, prąd, gaz i przyszłość raciborskiego przemysłu – te tematy zdominowały XVII posiedzenie Komisji Gospodarki Miejskiej, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego, które wyjątkowo odbyło się w piątek 21 listopada. Radni dyskutowali o aktualizacji planu zaopatrzenia miasta w energię, inwestycjach w oświatę oraz stanie lokalnego przemysłu.

(greh)
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport22 listopada 202515:07

Dobra passa Klubu Siatkarskiego Racibórz trwa

Dobra passa Klubu Siatkarskiego Racibórz trwa - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., fot. FB/Klub Siatkarski Racibórz
Reklama
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 21.11.2025
21 listopada 202508:24

Nasz Racibórz 21.11.2025

Nasz Racibórz 14.11.2025
13 listopada 202519:27

Nasz Racibórz 14.11.2025

Nasz Racibórz 07.11.2025
7 listopada 202510:08

Nasz Racibórz 07.11.2025

Nasz Racibórz 31.10.2025
30 października 202519:05

Nasz Racibórz 31.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.