Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności4 kwietnia 202411:01

SUNEX podpisał list intencyjny w sprawie przejęcia austriackiej firmy instalacyjnej

SUNEX podpisał list intencyjny w sprawie przejęcia austriackiej firmy instalacyjnej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

SUNEX podpisał list intencyjny w sprawie przejęcia austriackiej firmy instalacyjnej specjalizującej się w pompach ciepła i urządzeniach grzewczych. Planowana transakcja dotyczy nabycia 100 proc. udziałów, przy czym planuje się nabywanie udziałów etapami - pakiet kontrolny w pierwszej kolejności, a pozostałe udziały w ciągu kolejnych trzech lat. Potencjalna akwizycja, której całkowita szacunkowa wartość wyniesie 2 mln EUR (ok. 8,6 mln PLN) jest uzależniona od wyników badania due dilligence i będzie sfinansowana między innymi z pieniędzy wcześniej na ten cel pożyczonych spółce przez jej prezesa i akcjonariusza Romualda Kalycioka. Przejmowana spółka będzie uzupełniać działalność Krobath, austriackiej spółki zależnej od SUNEX.

SUNEX, czołowy polski producent innowacyjnych rozwiązań bazujących na OZE, podpisał list intencyjny zakupu austriackiej firmy i rozpoczyna badanie due diligence, które potrwa do końca maja 2024 r.

- Tak jak zapowiadaliśmy, chcemy przyspieszyć rozwój na rynkach niemieckojęzycznych i sprzedawać więcej produktów pod swoją własną marką. Potencjalne przejęcie pozwoli nam w większym zakresie zagospodarować jeden ze strategicznych i najważniejszych, obok niemieckiego, dla nas rynków. Spółka, z którą podpisaliśmy list intencyjny, specjalizuje się w instalacjach pomp ciepła i urządzeń grzewczych. Docelowo będzie uzupełniać działalność zakupionej przez nas prawie półtora roku temu także austriackiej spółki Krobath. Rynek austriacki od początku roku notuje rekordowe zamówienia, które są efektem ogłoszenia nowych, bardzo atrakcyjnych dofinansowań do wymiany systemów grzewczych, co pozytywnie przekłada się na naszą sprzedaż - mówi Romuald Kalyciok, prezes SUNEX.

Spółka rozważa także akwizycję w Niemczech, najważniejszym i największym dla niej rynku. - Rozważamy przejęcie spółki instalacyjno-serwisowej. Prace nad akwizycją w Niemczech są już zaawansowane - dodaje Romuald Kalyciok.

Za docelowe nabycie 100 proc. udziałów austriackiej spółki SUNEX zapłaci szacunkowe 2 mln EUR. Udziały planuje się nabyć etapami, przy czym pakiet kontrolny w pierwszej kolejności, a pozostałe udziały w terminie do trzech lat od zawarcia transakcji. Na sfinansowanie akwizycji spółka otrzymała pożyczkę 5 mln PLN od prezesa i akcjonariusza SUNEX. W pierwszej połowie lutego 2024 r. Romuald Kalyciok poinformował o zakończeniu procesu ABB (przyśpieszona budowa księgi popytu), w którym liczba sprzedanych akcji wyniosła 2 mln (9,86% kapitału zakładowego spółki) po cenie 12 zł za walor. W transakcji pozyskał 24 mln zł. Zgodnie z zapowiedziami, docelowo prezes obejmie akcje nowej emisji SUNEX w ramach możliwego kapitału docelowego.

O Grupie SUNEX

Jesteśmy czołowym producentem innowacyjnych rozwiązań opartych o odnawialne źródła energii. Oferujemy inteligentne systemy stosowane zarówno w technice grzewczej oraz solarnej. Oparte są one na pompach ciepła, fotowoltaice, kolektorach słonecznych, klimatyzacji oraz hybrydowych pakietach kompleksowych wraz z dedykowanymi systemami sterowania.

Rozwijamy jednocześnie produkty wspomagające magazynowanie energii pozyskanej z systemów bazujących na OZE wraz z pełnym asortymentem towarzyszącym jak: systemy połączeniowe, montażowe, sterujące, niezbędne do tworzenia kompletnych i zindywidualizowanych rozwiązań.

W 2022 r. około 70% produkcji spółki trafiło na rynki zagraniczne – głównie Europy Zachodniej. W 2022 r. przychody grupy SUNEX wyniosły 289,5 mln zł, a zysk netto sięgnął 39 mln zł.
Dysponujemy własnym działem badań i rozwoju (R&D) z doświadczonym zespołem inżynierskim posiadającym szerokie kompetencje w zakresie urządzeń OZE i ich integracji.

Autor: mat. prasowy, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności27 maja 202411:10

Kobieta zasłabła na Rynku. Reanimacja nie przyniosła skutku

Kobieta zasłabła na Rynku. Reanimacja nie przyniosła skutku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Zastęp strażaków, karetka pogotowia i patrol policji - taki widok ujrzeli w sobotni poranek mieszkańcy i przechodnie na Rynku. Jak się okazuje, przyczyną interwencji było zasłabnięcie kobiety.

red.
Reklama
Aktualności28 maja 202411:35

Kolizja na Rudzkiej. Kierujący audi chciał uniknąć zderzenia z fordem [FOTO]

Kolizja na Rudzkiej. Kierujący audi chciał uniknąć zderzenia z fordem [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Do zdarzenia doszło dziś, 28.05., na ulicy Rudzkiej, na wysokości wjazdu na obwodnicę.

fot. red., KPP Racibórz
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 maja 202412:56

Raport 998. Wyciek oleju, pożar śmietnika i błoto na jezdni. Weekend strażaków

Raport 998. Wyciek oleju, pożar śmietnika i błoto na jezdni. Weekend strażaków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Jedenaście interwencji odnotowali strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP w trakcie minionego weekendu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. FB/OSP Pawłów
Reklama
Reklama
Aktualności27 maja 202411:35

Motocykl w ogniu w Pawłowie

Motocykl w ogniu w Pawłowie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pietrowice Wielkie:

Dziś, 27.05., ok godziny 5.30 doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Zapalił się motocykl.

red., fot. FB/OSP Pawłów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 maja 202410:50

Pożar w kuźniańskim lesie. W akcji strażacy i dromader

Pożar w kuźniańskim lesie. W akcji strażacy i dromader - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kuźnia Raciborska:

Do zdarzenia doszło w sobotę, 25 maja, o godzinie 19.25 podczas burzy przechodzącej nad powiatem raciborskim.

red., fot. FB/OSP Kuźnia Raciborska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.