Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności28 marca 202412:22

Lekcje inne niż wszystkie w raciborskiej bibliotece

Lekcje inne niż wszystkie w raciborskiej bibliotece - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Eureka– Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży zaproponowała w lutym i marcu zajęcia edukacyjne zarówno dla najmłodszych jak i uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Największą popularnością cieszyły się lekcje „Bliżej siebie”, mające na celu zapoznanie z problemem niepełnosprawności oraz kształtowanie pozytywnych postaw ludzi widzących wobec osób niewidomych. Z oferty EUREKI skorzystało prawie 600 uczniów!

W trakcie zajęć pn. „Bliżej siebie” uczniowie mogli zobaczyć przedmioty ułatwiające funkcjonowanie osobom niewidomym i słabowidzącym m.in. skarpetnik, czujnik na wodę, teksty pisane alfabetem Braille`a, szachy, kostki do nauki alfabetu Braille`a, zegarki i białą laskę. Wyjątkową rzeczą są tabliczki i rylce do pisania alfabetem Braille`a, dzięki którym dzieci mogły spróbować zapisać swoje imię. Zajęcia miały formę warsztatową. Biblioteka zaproponowała uczniom także zajęcia z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu oraz spotkania dla przedszkolaków oparte na książce z serii edukacyjnej „Opowiem ci mamo co robią koty”. Z kolei w ramach ekoprogramu z charakterem pn. „Ocalimy Świat” uczniowie mieli okazję skorzystać z wyjątkowej inicjatywy edukacyjnej łączącej poszerzanie wiedzy ekologicznej z kształtowaniem postaw i charakteru oraz podnoszeniem umiejętności społecznych.

Przypomnijmy, oferta zajęć edukacyjnych Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu jest adresowana do przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz do innych grup zorganizowanych. Tematyka i forma proponowanych zajęć realizowana jest w oparciu o bogaty księgozbiór oraz dostosowana do programu edukacyjnego danej grupy uczniów. Spotkania, często mające formę prezentacji multimedialnych, prowadzone są metodami aktywizującymi grupę, z wykorzystaniem technik twórczego myślenia, zajęć plastycznych oraz nowych technologii. Na zajęciach w bibliotece nie ma miejsca na nudę, gdyż dzieci uczą się poprzez zabawę i aktywne uczestnictwo. Oferta jest sukcesywnie uzupełniana i aktualizowana. Lekcje organizują wszystkie filie biblioteczne w dzielnicach Raciborza oraz EUREKA – Wypożyczalnia dla dzieci i młodzieży przy ul. Kasprowicza 12. Terminy zajęć można umawiać osobiście w siedzibie wybranej biblioteki, telefonicznie lub mailowo. Pełna oferta znajduje się na stronie internetowej biblioteki: https://www.biblrac.pl/pl/site/index/4-edukacja/33-lekcje-biblioteczne.html 

Autor: Biblioteka Racibórz, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności11 kwietnia 202409:43

Trzech Czechów zderzyło się na Wydalu [FOTO]

Trzech Czechów zderzyło się na Wydalu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
Krzyżanowice:

Kolejne w ciągu kilku dni zdarzenie na skrzyżowaniu na Krzyżanowice, Owsiszcze, Tworków i czeską Hat’. Tym razem udział brały w nim trzy pojazdy. Co ciekawe, za kierownicami każdego z pojazdów znajdowali się obywatele Republiki Czeskiej.

red., fot. FB/OSP KSRG Krzyżanowice
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.04.2024
12 kwietnia 202415:22

Nasz Racibórz 12.04.2024

Nasz Racibórz 05.04.2024
7 kwietnia 202412:45

Nasz Racibórz 05.04.2024

Nasz Racibórz 29.03.2024
29 marca 202415:21

Nasz Racibórz 29.03.2024

Nasz Racibórz 22.03.2024
21 marca 202421:40

Nasz Racibórz 22.03.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.