Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności27 marca 202412:25

Rafako i Affexy współpracują przy sztucznej inteligencji

Rafako i Affexy współpracują przy sztucznej inteligencji - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Wiodący na polskim rynku dostawca rozwiązań dla energetyki, RAFAKO S.A., oraz Affexy Sp. z o. o., pionier w dziedzinie sztucznej inteligencji, ogłaszają rozpoczęcie współpracy, która ma na celu stworzenie nowej jakości w zarządzaniu i optymalizacji zużycia energii. Projektem współpracy jest innowacyjny system GridWise AI, który wykorzystuje zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji do prognozowania cen energii elektrycznej oraz optymalizacji zarządzania energią.

System GridWise AI, będący efektem prac badawczo-rozwojowych zespołu badawczego Affexy, ma na celu zrewolucjonizować sposób, w jaki przedsiębiorstwa energetyczne przewidują ceny energii i zarządzają jej zużyciem. Dzięki wykorzystaniu głębokich sieci neuronowych oraz technik uczenia maszynowego, projekt umożliwi znaczącą poprawę efektywności energetycznej i optymalizację kosztów operacyjnych przedsiębiorstw również w kontekście wykorzystania magazynów energii oraz OZE.

W ramach współpracy, planowane jest przeprowadzenie projektu pilotażowego w infrastrukturze RAFAKO, co umożliwi praktyczną weryfikację skuteczności systemu. Sukces pilotażu otworzy drogę do wdrożenia rozwiązania w skali kraju, a następnie na rynku międzynarodowym, co stanowi cel przedsięwzięcia.

Robert Kuraszkiewicz, Prezes Zarządu RAFAKO, podkreśla: "Współpraca z Affexy oraz walidacja systemu GridWise AI to krok milowy w naszych działaniach na rzecz innowacyjności i zrównoważonego rozwoju. Jestem przekonany, że nasze wspólne działania przyczynią się do znaczącej poprawy efektywności energetycznej oraz zmniejszenia śladu węglowego polskiego przemysłu."

Z kolei Piotr Kawczyński, Prezes Zarządu Affexy, dodaje: "Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Rafako, liderem polskiego sektora energetycznego. Wierzymy, że nasza technologia, wspierająca zarządzanie energią, przyniesie rewolucję w sposobie myślenia o optymalizacji i prognozowaniu w branży energetycznej. To wyjątkowa okazja, by pokazać potencjał sztucznej inteligencji w praktycznym zastosowaniu."

Autor: mat. prasowy, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności14 czerwca 202619:53

Wręczono Stypendia im. Tadeusza Ekierta. Wsparcie otrzyma 30 uczniów raciborskich szkół

Wręczono Stypendia im. Tadeusza Ekierta. Wsparcie otrzyma 30 uczniów raciborskich szkół - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
mat.prasowy / fot. Magda Kura/Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu, RIG.
Reklama
Sport14 czerwca 202622:39

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Weekend pełen sportowych emocji za nami. Jedni cieszyli się z wygranych, inni musieli przełknąć gorzką pigułkę porażki. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh), fot. Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport14 czerwca 202621:54

Nędza skuteczna i bezlitosna. Pewny wynik w starciu z Płomieniem [FOTO]

Nędza skuteczna i bezlitosna. Pewny wynik w starciu z Płomieniem [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

Cztery gole, czyste konto i pełna kontrola nad przebiegiem spotkania - tak w skrócie można podsumować sobotni (13.06) mecz LKS 1908 Nędza z Płomieniem Połomia. Choć sytuacja obu zespołów w tabeli klasy okręgowej była już przed tym starciem klarowna, zawodnicy obu stron stworzyli dynamiczne widowisko. Przed pierwszym gwizdkiem gospodarze byli już pewni utrzymania, zajmując 12. miejsce, z kolei przedostatnia Połomia straciła szanse na pozostanie w lidze. Mimo braku bezpośredniej presji wynikowej, żadna z drużyn nie zamierzała odpuszczać.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Sport15 czerwca 202611:33

Międzynarodowa rywalizacja rocznika 2018, czyli V4Cup na Srebrnej [FOTO]

Międzynarodowa rywalizacja rocznika 2018, czyli V4Cup na Srebrnej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Na Stadionie Unii Racibórz odbyła się kolejna odsłona międzynarodowego turnieju piłkarskiego V4Cup o Puchar Jacka Wojciechowicza - Prezydenta Miasta Raciborza. W rywalizacji wzięło udział 25 drużyn z Polski, Czech, Słowacji i Węgier, co nadało wydarzeniu wyraźnie międzynarodowy charakter.

Oskar Tomeczek
Aktualności15 czerwca 202614:21

Sukcesy zawodników z Łamatora Racibórz

Sukcesy zawodników z Łamatora Racibórz - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
mat. nadesłany
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.06.2026
11 czerwca 202620:34

Nasz Racibórz 12.06.2026

Nasz Racibórz 05.06.2026
5 czerwca 202616:09

Nasz Racibórz 05.06.2026

Nasz Racibórz 29.05.2026
28 maja 202620:39

Nasz Racibórz 29.05.2026

Nasz Racibórz 22.05.2026
21 maja 202617:30

Nasz Racibórz 22.05.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.