Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności25 marca 202420:54

Tylko Jacek Wojciechowicz stawił się na spotkanie z kandydatami organizowane przez RIG

Tylko Jacek Wojciechowicz stawił się na spotkanie z kandydatami organizowane przez RIG - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Wydarzenie odbyło się dziś, 25.03., na zamku. Organizatorem była Raciborska Izba Gospodarcza.

Zaproszenia RIG wystosował do wszystkich kandydatów, przewidując zadanie każdemu z nich pięciu tych samych pytań, bez możliwości wzajemnego odpytywania i pytań kierowanych ze strony publiczności.

Na zamek przyszedł dziś tylko Jacek Wojciechowicz, popierany przez Razem dla Raciborza, Razem dla Ziemi Raciborskiej oraz Koalicję 15 Października - PO, PSL, Lewicę i Ruch Polska 2050 Szymona Hołowni. Reprezentanci tych komitetów zajęli miejsca na widowni. Pojawił się też kandydat z listy Dariusza Polowego.

Pytania dotyczyły: priorytetów związanych z rozwojem gospodarczym; sposobów współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami i innymi podmiotami; współpracy z władzami powiatu i sąsiednich gmin; rozwoju infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, a także działań proekologicznych.

Wojciechowicz deklarował, że gospodarka znajdzie się w centrum jego uwagi, zapewnił o otwartości na dialog, szczególnie w kwestii tworzenia nowego planu przestrzennego, mówił o drodze Racibórz-Pszczyna i połączeniu z A1, wykorzystaniu linii kolejowej Olza-Markowice na ścieżkę rowerową, przekształceniu zbiornika Racibórz z suchego polderu w stały akwen, likwidacji nieekologicznych źródeł ciepła i sadzeniu 5000 drzew w okresie całej kadencji.

Był też czas na swobodną wypowiedź. Po niej - ze strony RIG-u - oficjalne spotkanie zostało zakończone. Prezes T. Ekiert opuścił zamek, ale ze względu na opłacone wcześniej 2 godziny wynajęcia sali uczestniczący w spotkaniu przedsiębiorcy pozostali, rozmawiając z Jackiem Wojciechowiczem.

Brak Artura Kowalskiego z Oblicz - Zjednoczonych dla Raciborza zapowiedział popołudniem Ryszard Frączek, wzywając Wojciechowicza, by to z nim stanął do debaty. - Jak możemy iść na debatę, skoro 90 proc. członków RiG popiera Jacka Wojciechowicza - uznał Frączek. W podobnym tonie wypowiedział się podczas briefingu w Bojanowie poseł Michał Woś, nazywając spotkanie ustawką. Michała Fitę tłumaczył prezes RIG, Tadeusz Ekiert. Kandydat przekazał, że ma dziś radę nadzorczą i nie może stawić się na zamku. Dariusz Polowy, jak dodał Ekiert, zanim RIG organizował spotkanie deklarował, że chce być, ale potem nie odpowiedział na zaproszenie. Zorganizował w tym czasie spotkanie z mieszkańcami Ocic.

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Kultura i edukacja12 kwietnia 202415:09

Voice your vision. Debata młodych w książnicy

Voice your vision. Debata młodych w książnicy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W piątek 12 kwietnia Biblioteka w Raciborzu uczciła rozpoczynający się Europejski Tydzień Młodzieży zapraszając raciborską młodzież do debaty. W tym roku Europejski Tydzień Młodzieży odbywa się pod hasłem „Voice your vision. Democracy in action”. Demokracja w dzianiu to między innymi aktywne dzielenie się swoimi opiniami i wysłuchanie opinii innych.

Biblioteka Racibórz
Sport13 kwietnia 202422:15

Mistrzostwa Polski w zapasach kobiet w Rudniku. Świerczewska ze złotem, Michniewicz ze srebrem

Mistrzostwa Polski w zapasach kobiet w Rudniku. Świerczewska ze złotem, Michniewicz ze srebrem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Dwa medale to dorobek LKS Dąb Brzeźnica w rozegranych dziś, 13.04., Mistrzostwach Polski Juniorek U20 w zapasach kobiet.

red.
Reklama
Aktualności12 kwietnia 202411:37

Projekt Welcome – Library for Everyone. Książki po ukraińsku

Projekt Welcome – Library for Everyone. Książki po ukraińsku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
MiPBP w Raciborzu, fot. pexels.com/cottonbro studio
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.04.2024
12 kwietnia 202415:22

Nasz Racibórz 12.04.2024

Nasz Racibórz 05.04.2024
7 kwietnia 202412:45

Nasz Racibórz 05.04.2024

Nasz Racibórz 29.03.2024
29 marca 202415:21

Nasz Racibórz 29.03.2024

Nasz Racibórz 22.03.2024
21 marca 202421:40

Nasz Racibórz 22.03.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.