Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności18 marca 202422:17

Jacek Wojciechowicz rozmawiał z wiceministrem Koperskim na temat budowy mostu na Uldze i drogi Racibórz-Pszczyna

Jacek Wojciechowicz rozmawiał z wiceministrem Koperskim na temat budowy mostu na Uldze i drogi Racibórz-Pszczyna - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

- To było spotkanie dwóch doświadczonych samorządowców w istotnej dla Raciborza sprawie. – Uzyskaliśmy zapewnienie, że to inwestycja priorytetowa z realną perspektywą szybkiego finansowania z Krajowego Planu Odbudowy – informuje Jacek Wojciechowicz w nadesłanym do mediów komunikacie.

- Kandydujący na urząd prezydenta Raciborza Jacek Wojciechowicz ma dziesięcioletnie doświadczenie jako I zastępca m. Stołecznego Warszawy, wiceminister infrastruktury Przemysław Koperski jako wiceprezydent Częstochowy. Obaj zarządzali wielomilionowymi budżetami, realizując wielkie inwestycje w swoich miastach - czytamy w komunikacie.

– Wspólne doświadczenia i zawiązane wcześniej kontakty pozwalają szybko osiągnąć konsensus w kluczowych tematach, a jest nim z pewnością najpilniejsza dla Raciborza sprawa, czyli budowa węzła Piaskowa z nowym mostem na Uldze i połączeniem w tym etapie z ulicą Brzeską, co da naszemu miastu drugą przeprawę i szybszą niż obecnie komunikację w kierunku Rybnika. Oczywiście, dalej to budowa nowego śladu drogi wojewódzkiej nr 935, do granic Rybnika. Usłyszałem, że przedsięwzięcia mające gotową dokumentację i ważne decyzje środowiskowe mają realną perspektywę finansowania z środków unijnych w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Pragnę podkreślić, że tak jest w przypadku nowego mostu w Raciborzu i to dzięki działaniom prezydenta Mirosława Lenka, podjętym przed 2018 rokiem, kiedy przygotowano dokumentację. Po obecnej kadencji zastoju i tworzenia wizualizacji, jestem optymistą i wierzę, że uda się doprowadzić do zgody na likwidację linii Olza-Markowice, pozyskać finansowanie i rozpocząć budowę. Samorządowe wsparcie, jakie dają mi Platforma Obywatelska, Polska 2050, Lewica i PSL, a także lokalne ugrupowania Razem dla Raciborza i Razem dla Ziemi Raciborskiej ma tu również ogromne znaczenie - przekonuje Jacek Wojciechowicz.

- Do rozmów z wiceministrem Przemysławem Koperskim doszło dziś, 18.03., w związku z wizytą członka rządu w Raciborzu, w tym w Starostwie Powiatowym, gdzie dyskutowano również o wsparciu resortu dla planowanej modernizacji mostu w ciągu ul. Piaskowej (na zdj.). – Budowa nowego mostu na Uldze i remont mostu na Piaskowej będą wymagały odpowiedniej koordynacji, tak by uniknąć korków – dodaje Jacek Wojciechowicz.

Autor: mat. prasowy, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Kultura i edukacja12 kwietnia 202415:09

Voice your vision. Debata młodych w książnicy

Voice your vision. Debata młodych w książnicy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W piątek 12 kwietnia Biblioteka w Raciborzu uczciła rozpoczynający się Europejski Tydzień Młodzieży zapraszając raciborską młodzież do debaty. W tym roku Europejski Tydzień Młodzieży odbywa się pod hasłem „Voice your vision. Democracy in action”. Demokracja w dzianiu to między innymi aktywne dzielenie się swoimi opiniami i wysłuchanie opinii innych.

Biblioteka Racibórz
Sport13 kwietnia 202422:15

Mistrzostwa Polski w zapasach kobiet w Rudniku. Świerczewska ze złotem, Michniewicz ze srebrem

Mistrzostwa Polski w zapasach kobiet w Rudniku. Świerczewska ze złotem, Michniewicz ze srebrem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Dwa medale to dorobek LKS Dąb Brzeźnica w rozegranych dziś, 13.04., Mistrzostwach Polski Juniorek U20 w zapasach kobiet.

red.
Reklama
Aktualności12 kwietnia 202411:37

Projekt Welcome – Library for Everyone. Książki po ukraińsku

Projekt Welcome – Library for Everyone. Książki po ukraińsku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
MiPBP w Raciborzu, fot. pexels.com/cottonbro studio
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.04.2024
12 kwietnia 202415:22

Nasz Racibórz 12.04.2024

Nasz Racibórz 05.04.2024
7 kwietnia 202412:45

Nasz Racibórz 05.04.2024

Nasz Racibórz 29.03.2024
29 marca 202415:21

Nasz Racibórz 29.03.2024

Nasz Racibórz 22.03.2024
21 marca 202421:40

Nasz Racibórz 22.03.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.