Świątecznie i z jajem w bibliotecznym Klubie Ojca

Wielkanoc tuż, tuż, dlatego działający w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu Klub Ojca wziął tym razem na warsztat… wielkanocne jaja! Tajniki wykonywania kraszanek odsłoniła Mariola Brachman – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rudniku.
Kraszanki wykonywane są zupełnie inną techniką niż pisanki – ta starodawna metoda polega na barwieniu jaj na jednolity kolor. Można to zrobić za pomocą naturalnych barwników. Biblioteczne jajka zostały najpierw zafarbowane w łupinach cebuli a następnie uczestnicy spotkania wydrapywali na nich fantazyjne wzory. Tu z pomocą przyszli dzielni tatusiowie (chociaż trzeba wspomnieć, że coraz częściej na spotkaniach pojawiają się także mamy!), którzy z zapałem zdobili wielkanocne jaja. Młodsze dzieci robiły w tym czasie kolorowe pisanki i kartki świąteczne. Wszystko to oczywiście pod czujnym okiem ekspertki – pani Marioli, która nie tylko objaśniła technikę, ale również pochwaliła się swoimi wspaniałymi dziełami, które zainspirowały uczestników warsztatów.
A co w kwietniu? Kolejne spotkanie Klubu Ojca odbędzie się 20 kwietnia na terenie Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, gdzie przygotowane zostaną atrakcje m.in.: strzelanie z broni pneumatycznej, zwiedzanie sali tradycji oraz schronu. Zapisy przyjmowane są do 16 kwietnia w EURECE – Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży, tel. 32 415 37 24 wew. 26 lub e-mail: [email protected]. Serdecznie zapraszamy!
























![Samorządowcy pod lupą jawności. Muszą ujawnić majątek, dochody, kredyty i oszczędności [OŚWIADCZENIA ZA 2025] Samorządowcy pod lupą jawności. Muszą ujawnić majątek, dochody, kredyty i oszczędności [OŚWIADCZENIA ZA 2025] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1785229235os-wiadczenia-2-.jpg)







![Trzydniowy festyn w Kozi za nami. Weekend pełen sportu, muzyki i tańca [FOTO] Trzydniowy festyn w Kozi za nami. Weekend pełen sportu, muzyki i tańca [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1785183617photo-24-z-70-.jpg)















![Czy miejska tężnia solankowa to miejsce, gdzie można poprawić zdrowie, oczyścić drogi oddechowe i bezpiecznie zaznać ochłody w upalne dni? [LIST DO REDAKCJI] Czy miejska tężnia solankowa to miejsce, gdzie można poprawić zdrowie, oczyścić drogi oddechowe i bezpiecznie zaznać ochłody w upalne dni? [LIST DO REDAKCJI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1785311736img-2203-.jpg)






















Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany