Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności14 marca 202416:16

Emi, Górka i Lanberry zaśpiewają w Raciborzu przed ciszą wyborczą

Emi, Górka i Lanberry zaśpiewają w Raciborzu przed ciszą wyborczą - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Urząd Miasta nie czeka w tym roku z plenerowymi wydarzeniami do czerwca. Już 5 kwietnia, w piątek, dwa dni przed wyborami, na placu Długosza koncert Lanberry, Janka Górki i Emi. W ciszę wyborczą wejdziemy pokazem laserów i świateł.

- Już 5 kwietnia na placu Długosza odbędzie się wielki finał projektu „Bądź Pro-Zdro”. Będzie to zwieńczenie kilkumiesięcznej akcji promującej wśród raciborzan profilaktykę i zapobieganie uzależnieniom. Gwiazdą wieczoru będzie doskonale znana gwiazda polskiej sceny muzycznej – Lanberry - informuje rarusz.

Koncert organizuje piłkarska Unia Racibórz. Pieniądze pochodzą z miejskiego funduszu przeciwdziałania uzależnieniom.

- Projekt „Bądź Pro-Zdro” zainaugurowany przez Prezydenta Miasta Racibórz 29 września ubiegłego roku, ma na celu zwiększenie świadomości w zakresie zapobiegania i profilaktyki uzależnień. Wówczas na placu Długosza w raciborzanie w rodzinnej atmosferze mogli dowiedzieć się więcej o uzależnieniach i problemach psychicznych, które zagrażają nam w dzisiejszych czasach, a także gdzie szukać pomocy - dodaje magistrat.

Mocny finał

Na 5 kwietnia zaplanowano finał projektu, który swoimi występami uświetnią m.in.: zwycięzca ostatniej edycji programu The Voice of Poland Jan Górka, a także znana z radiowych przebojów Lanberry.

Początek o godz. 16.00 w centrum Raciborza, na placu Długosza i w Rynku, gdzie utworzone zostanie centrum finału, organizowane będą zabawy i gry dla dzieci, spotkania ze specjalistami, rozrywka oraz koncerty. Do dyspozycji raciborzan będą specjaliści; psycholodzy i terapeuci uzależnień w dyskretnie ustawionym miejscu w celu umożliwienia konsultacji.

Program

16.00 - Rozpoczęcie finały akcji „Bądź Pro-Zdro”

17.30 - Mikser (Mikołaj Mądrzyk) - to artysta, którego niczym nie da się zaskoczyć. Sam zaskakuje, swoim zaangażowaniem i podejmowaniem każdego wyzwania. Co więcej, jest raperem po studiach filozoficznych. Znany z YouTube i nie tylko, stał się gwiazdą, która rozbrzmiewa w rytmie hip-hopu. Freestyle’owiec pojawił się na YouTube 2013 roku. Jego celem było udowodnienie, że freestyle to nie tylko obrażanie, ale podróż po świecie słów, znaczeń i interpretacji. Szybko zauważony, doceniany za twórczość i dokonania artystyczne stał się idolem młodzieży i nie tylko.

Prowadzi warsztaty dla młodzieży, w trakcie których omawia zagadnienia, takie jak przemoc, uzależnienia, mass media i manipulacje, treningi kreatywności i kultura hip-hop.

18.30 - EMI to artystka młodego pokolenia, która od najmłodszych lat rozwija się wokalnie i scenicznie. Na swoim koncie ma już cztery single oraz doświadczenie sceniczne, które zdobywała m. in. w programach telewizyjnych The Voice Kids oraz w Preselekcjach do Eurowizji Junior. Występowała na scenie NOSPR w Katowicach oraz supportowała Baranovskiego i Dawida Kwiatkowskiego...

19.30 - Jan Górka - Wielki talent z niewielkiej miejscowości Rudnik koło Raciborza. 20-letni Jan Górka zwyciężył w finale 14 edycji programu The Voice of Poland. Wokalista podczas eliminacji zachwycił Lanberry i Justynę Steczkowską. Na co dzień jest studentem inżynierii kwantowej na Politechnice Wrocławskiej. Górka zaczął pisać piosenki po śmierci mamy - obecnie ma w repertuarze kilkaset utworów.

20.30 - Lanberry, - to polska piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka. Swoją karierę muzyczną rozpoczęła jako nastolatka, biorąc udział w różnych konkursach wokalnych. W 2003 roku zdobyła popularność, uczestnicząc w polskiej edycji programu "Idol", gdzie dotarła do finału.

W kolejnych latach artystka skupiła się na tworzeniu autorskich utworów, eksplorując różnorodne gatunki muzyczne. Brała udział w Krajowych Eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji w 2011 roku, gdzie zajęła drugie miejsce.

Prawdziwy przełom nadszedł jednak po zmianie pseudonimu na Lanberry. W 2016 roku wydała singiel "Piątek", który zyskał ogromną popularność, zdobywając liczne nagrody i nominacje. Jej charakterystyczny głos oraz umiejętność łączenia różnych stylów muzycznych przyciągnęły uwagę słuchaczy nie tylko w Polsce, ale także za granicą.

Lanberry kontynuowała swoją twórczość, wydając kolejne single i albumy, zdobywając uznanie krytyków muzycznych i trwałe miejsce w polskim świecie muzycznym. Jej muzyka cechuje się oryginalnością, a teksty często poruszają tematy społeczne i emocjonalne. Lanberry jest jedną z czołowych postaci współczesnej sceny muzycznej w Polsce.

Ok. 21.45 - na Wielki Finał Projektu Bądź Pro-zdro! Pokaz laserów i świateł!

W programie również atrakcje dla dzieci, miasteczko gastronomiczne, kącik seniora, turniej sportowy Unii Racibórz, Zdrowa Raciborska woda, mnóstwo zabawy i potrzebnej edukacji. Przeciw uzależnieniom – wielopokoleniowo. Jako, że projekt kierowany jest do wszystkich pokoleń raciborskich rodzin, jego wydźwięk jest ukierunkowany dla każdej grupy wiekowej. Głównym celem Projektu jest upowszechnianie wiedzy na temat profilaktyki zdrowotnej w lokalnej społeczności, przybierając różnorakie formy oddziaływania.

W ramach Programu “Bądź Pro-Zdro” do dyspozycji potrzebującej młodzieży oddano narzędzia interaktywne, które można znaleźć w zakładkach strony internetowej www.akademiaprozdro.pl; m.in. panel „otwórz się na pomoc”, gdzie przybliżamy temat przeciwdziałania korzystania z używek wśród najmłodszych, programy, formularze diagnostyczne, adresy instytucji oraz numery telefonów naszych specjalistów od pomocy.

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności17 kwietnia 202411:42

Dariusz Polowy - da się skutecznie rządzić niezależnie od większości w Radzie Miasta

Dariusz Polowy - da się skutecznie rządzić niezależnie od większości w Radzie Miasta - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
181
materiał zlecony i finansowany przez KWW Dariusz Polowy - Silny Racibórz
Reklama
Aktualności17 kwietnia 202420:53

Jarmark kwiatów i muzyka filmowa w plenerze

Jarmark kwiatów i muzyka filmowa w plenerze - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Zamek Piastowski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.04.2024
12 kwietnia 202415:22

Nasz Racibórz 12.04.2024

Nasz Racibórz 05.04.2024
7 kwietnia 202412:45

Nasz Racibórz 05.04.2024

Nasz Racibórz 29.03.2024
29 marca 202415:21

Nasz Racibórz 29.03.2024

Nasz Racibórz 22.03.2024
21 marca 202421:40

Nasz Racibórz 22.03.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.