Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności14 marca 202409:30

Raport 998. Samochód w rowie w Pietraszynie. Iskry ze słupa w Bojanowie

Raport 998. Samochód w rowie w Pietraszynie. Iskry ze słupa w Bojanowie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

W trakcie środowej (13.03.) służby strażacy z PSP Racibórz odnotowali trzy interwencje. Działania prowadzono w Pietraszynie, Bojanowie i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

Pierwsze ze zdarzeń odnotowane zostało o godzinie 16.51. Jeden zastęp PSP, patrol policji oraz zespół ratownictwa medycznego zadysponowano na ulicę Mariańską w Raciborzu, gdzie na terenie jednej z posesji doszło do utraty przytomności u mężczyzny. W momencie dojazdu strażaków na miejsce zdarzenia okazało się, że załoga karetki pogotowia udziela już pomocy poszkodowanemu. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

Jak informuje KPP w Raciborzu, mężczyzna został zabrany do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego.

O godzinie 20.43 jeden zastęp PSP pognał na ulicę Wesołą w Pietraszynie. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło bowiem zgłoszenie, z którego wynikało, że samochód osobowy podczas manewru wymijania sarny zjechał z jezdni do rowu. Po dojeździe zastępu na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że w zdarzeniu tym nikt nie ucierpiał. Występowały jednak wycieki płynów eksploatacyjnych i substancji ropopochodnych. Strażacy wydobyli samochód z rowu, odłączyli akumulator, a następnie zajęli się neutralizacją wycieków. Straty materialne w tym zdarzeniu oszacowano na kwotę 5 tys. złotych. Działania trwały do godziny 22.05.

- Samochodem osobowym ford fusion kierował 67-letni mężczyzna, był trzeźwy

– dowiadujemy się w KPP Racibórz.

Prosto ze zdarzenia w Pietraszynie jeden zastęp strażacki udał się do zdarzenia w Bojanowie przy ulicy Bieńkowickiej. O godzinie 22.05 do komendy PSP w Raciborzu wpłynęło zgłoszenie o braku oświetlenia na drodze oraz iskrach wydobywających się ze słupa oświetleniowego. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania zgłoszenie zostało potwierdzone. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia do czasu przyjazdu właściwych służb technicznych.

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności24 kwietnia 202617:18

Dworzec PKP w Raciborzu: Zatoczki nie będzie, ale prezydent wskazuje alternatywy

Dworzec PKP w Raciborzu: Zatoczki nie będzie, ale prezydent wskazuje alternatywy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
11
Racibórz:

Mieszkańcy liczyli na ułatwienia przy głównym wejściu do nowo wyremontowanego dworca, jednak władze miasta studzą zapał. Choć radny Marcin Fica w swojej interpelacji podnosił problem trudności z wysadzeniem pasażerów, prezydent Jacek Wojciechowicz odpowiada: „istnieje wiele innych możliwości”.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 24.04.2026
23 kwietnia 202619:31

Nasz Racibórz 24.04.2026

Nasz Racibórz 17.04.2026
16 kwietnia 202616:24

Nasz Racibórz 17.04.2026

Nasz Racibórz 10.04.2026
9 kwietnia 202622:37

Nasz Racibórz 10.04.2026

Nasz Racibórz 03.04.2026
2 kwietnia 202622:34

Nasz Racibórz 03.04.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.