Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności6 marca 202413:11

Mała Strzecha na warsztatach w siedzibie zespołu Śląsk

Mała Strzecha na warsztatach w siedzibie zespołu Śląsk - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W dniach 1-2 marca grupa „Mała Strzecha” z Zespołu Pieśni i Tańca „Strzecha” im. Joli Rymszy wzięła udział w warsztatach w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w Koszęcinie. Warsztaty te były nagrodą (I miejsce), jaką dzieci ze Strzechy zdobyły podczas XXIX Regionalnego Przeglądu Pieśni im. Prof. Adolfa Dygacza „Śląskie Śpiewanie” we wrześniu 2023.

„Mała Strzecha” miała ogromną przyjemność korzystać z uroków pałacu, w którym toczy się całe życie ZPiT „Śląsk”. W pierwszym dniu pobytu, tuż po przyjeździe, grupa wzięła udział w warsztatach własnych, czyli z obecnym choreografem „Strzechy” Tomaszem Dworakiem, byłym wieloletnim tancerzem i solistą Śląska oraz Mazowsza. Akompaniował im na akordeonie Henryk Malon. Nad całością wyjazdu czuwała Alicja Ploch-Burda - instruktor śpiewu w ZPiT Strzecha.

Po warsztatach pierwszego dnia zespół wyruszył na wycieczkę z przewodnikiem. Program wycieczki był bardzo interesujący i obejmował: zapoznanie się z historią Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”; zwiedzanie zabytkowych wnętrz pałacowych, w których prezentowane są pamiątki, nagrody, plakaty oraz zdjęcia archiwalne; zwiedzanie kaplicy i wieży pałacowej; prezentacja kostiumów scenicznych i strojów; projekcję fragmentu filmu archiwalnego z jednego z koncertów Zespołu „Śląsk”.

Po wycieczce odbyła się druga część warsztatów własnych tanecznych, podczas których tancerze uczyli się nowego układu śląskiego.

Drugi dzień był również bardzo intensywny. Rozpoczął się od warsztatów wokalnych z dr Karoliną Banach, która na co dzień pracuje z chórem Zespołu „Śląsk”. Po zajęciach wokalnych odbyły się warsztaty taneczne najpierw z Tomaszem Dworakiem a później z Aleksandrą Żaczkovą.

Cieszymy się, że po raz kolejny ZPiT Strzecha mógł wziąć udział w warsztatach w tej pięknej siedzibie zespołu „Śląsk”. W kwietniu Seniorzy z ZPiT Strzecha będą korzystać z uroków Koszęcina, gdyż oni także wygrali warsztaty w tym miejscu w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Patriotycznych, który odbywał się również na Festiwalu „Śląskie śpiewanie”.

Warsztaty mają miejsce w idealnym momencie, gdyż 2024 to rok jubileuszu 70-lecia ZPiT Strzecha im. J. Rymszy. Główne obchody będą miały miejsce w dniach 21-22 września, szczegóły już wkrótce. 

Autor: RCK, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności20 kwietnia 202408:28

Jubileuszowa edycja konkursu piosenki hiszpańskiej w Raciborzu [FOTO i WIDEO]

Jubileuszowa edycja konkursu piosenki hiszpańskiej w Raciborzu [FOTO i WIDEO]  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Konkurs organizowany przez II LO im. Adama Mickiewicza w tym roku obchodzi swoje 10-lecie. Pierwsze miejsce w jubileuszowej edycji zajęła Łucja Kamalla z zespołem.

Marta Wawoczny
Reklama
Reklama
Aktualności22 kwietnia 202409:31

Czarny dym przy Stalmacha

Czarny dym przy Stalmacha - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Czytelniczka
Reklama
Sport20 kwietnia 202420:43

XXVII sezon Zoo-Mar JP Telebim RLPS przeszedł do historii [FOTO i WIDEO]

XXVII sezon Zoo-Mar JP Telebim RLPS przeszedł do historii [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Wiele zagrywek, walka o każdą piłkę, bloki i asy serwisowe. To wszystko towarzyszyło miłośnikom siatkówki, którzy od października ubiegłego roku walczyli w XXVII sezonie Zoo-Mar JP Telebim RLPS. Dziś, 20.04., w hali OSiR przy Łąkowej rozegrano turniej finałowy.

red., fot. Jan Ptak
Sport21 kwietnia 202418:54

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Mimo niesprzyjającej aury lokalni sportowcy postarali się o sportowe emocje. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.04.2024
19 kwietnia 202421:56

Nasz Racibórz 19.04.2024

Nasz Racibórz 12.04.2024
12 kwietnia 202415:22

Nasz Racibórz 12.04.2024

Nasz Racibórz 05.04.2024
7 kwietnia 202412:45

Nasz Racibórz 05.04.2024

Nasz Racibórz 29.03.2024
29 marca 202415:21

Nasz Racibórz 29.03.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.