Raciborska policja przypomina o zasadach parkowania

- Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu apeluje o prawidłowe parkowanie pojazdów na terenie miasta. Wobec właścicieli i kierowców pojazdów zaparkowanych na chodnikach, drogach rowerowych, trawnikach i miejscach objętych zakazem będą wyciągane konsekwencje prawne - czytamy w informacji KPP.
W każdy weekend zgłaszane są interwencję nieprawidłowego parkowania na ulicy Zamkowej oraz ulicy Rybnickiej. Mieszkańcy uskarżają się na zablokowane chodniki, drogi dla rowerów, niszczenie zieleni oraz nieprzestrzeganie zakazów parkowania. Policjanci będą zwracać na to szczególną uwagę i wyciągać konsekwencje prawne.
Przypominamy:
Art. 46. 1.1.Prawo o ruchu drogowym
Zatrzymanie i postój pojazdu są dozwolone tylko w miejscu i w warunkach, w których jest on z dostatecznej odległości widoczny dla innych kierujących i nie powoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia.
Art. 47.
1. Dopuszcza się zatrzymanie lub postój na drodze dla pieszych kołami jednego boku lub przedniej osi pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 2,5 t, pod warunkiem że:
1) na danym odcinku jezdni nie obowiązuje zakaz zatrzymania lub postoju;
2) szerokość chodnika jest nie mniejsza niż 1,5 m i nie utrudni ruchu pieszych;
3) pojazd umieszczony przednią osią na drodze dla pieszych nie tamuje ruchu pojazdów na jezdni.
Art. 49.
1. Zabrania się zatrzymania pojazdu: m.in.
11) na drodze dla pieszych i rowerów, drodze dla rowerów, pasie ruchu dla rowerów oraz w śluzie dla rowerów, z wyjątkiem roweru.
źródło: KPP Racibórz
![Trzy rozbite auta i poszkodowany mężczyzna [RAPORT 998] Trzy rozbite auta i poszkodowany mężczyzna [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1771237864whatsapp-image-2026-02-16-at-07-23-45-.jpeg)
![TANZBÄR w Samborowicach: Miś z zagranicy i wielki debiut Francesco [FOTO i WIDEO] TANZBÄR w Samborowicach: Miś z zagranicy i wielki debiut Francesco [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1771077800dsc-0847-.jpg)


![Pogrzebanie basa 2026 w Krzanowicach. Tradycja wpisana w kulturę morawską nie ginie [FOTO i WIDEO] Pogrzebanie basa 2026 w Krzanowicach. Tradycja wpisana w kulturę morawską nie ginie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1771112465dsc-0898-.jpg)
![Od zwisającego konaru po wypadek w nocy [RAPORT 998] Od zwisającego konaru po wypadek w nocy [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1745575724492467962-1017667347214722-1661353267706970667-n-.jpg)






![Samborowice żegnają karnawał: Tanzbär i słomiane misie na bis! [GALERIA] Samborowice żegnają karnawał: Tanzbär i słomiane misie na bis! [GALERIA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1771089270dsc-1471-.jpg)

![Wicher i Przyjaciele zgarnęli wszystko. Mistrzostwo i Superpuchar w rękach zespołu z Płoni [FOTO] Wicher i Przyjaciele zgarnęli wszystko. Mistrzostwo i Superpuchar w rękach zespołu z Płoni [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1771197419gre04933-.jpg)









![Słodka magia i balonowe show: Niezapomniana środa na Zamku Piastowskim! [ZAPOWIEDŹ] Słodka magia i balonowe show: Niezapomniana środa na Zamku Piastowskim! [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1771228986zrzut-ekranu-2026-02-16-o-09-02-40-.png)

![Złota rybka porwała maluchy w krainę dźwięku [FOTO i WIDEO] Złota rybka porwała maluchy w krainę dźwięku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1771182398dsc-1824-.jpg)
























Komentarze (0)
Dodaj komentarz