Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności1 marca 202408:31

Coś dla pasjonatów! Zaglądamy do klubów w raciborskiej bibliotece

Coś dla pasjonatów! Zaglądamy do klubów w raciborskiej bibliotece - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Klocki LEGO, szachy, gorące dyskusje, zajęcia sensoryczne dla najmłodszych a nawet taniec… W raciborskiej bibliotece każdy znajdzie coś dla siebie! Tematyczne kluby przyciągają coraz większe grono pasjonatów. Zobacz, co działo się w lutym i dołącz do bibliotecznych klubów na wiosnę!

Co najbardziej kochają dzieci… i tatusiowie? Oczywiście robotykę LEGO! W trakcie lutowego spotkania klubowego w bibliotece przy Kasprowicza 12 uczestnicy nauczyli się korzystać z czujników ruchu. Zdobytą wiedze wykorzystali podczas wykonywania własnego robota szpiegującego. W drugiej części zajęć, uczestnicy konstruowali poruszające się po okręgu satelity. Klocki LEGO zawitały także do Klubu Ojca, gdzie w sobotnie przedpołudnie 24 lutego zorganizowano warsztaty programowania, w których udział wzięło prawie 40 osób. Zadaniem dla rodzinnych ekip konstruktorskich było zbudowanie wiatraczków i wprawienie skrzydeł w ruch przez prawidłowe zaprogramowanie.

Ku radości organizatorów, dobrze mają się również tradycyjne szachy! W lutym uczestnicy Klubu szachowego doskonalili się w maksymalnym wykorzystywaniu figur a następnie przystąpili do grania w parach.

Seniorzy z kolei dobrze czują się na spotkaniach bibliotecznej Kawiarenki. W lutym, przy kawie i herbacie, dyskutowano czy Racibórz jest dobrym miejscem do życia - uczestnicy dzielili się swoimi spostrzeżeniami oraz pomysłami na zmiany. Drugie spotkanie odbyło się w nieco innej formule. Seniorzy zapoznali się z historią fabryki porcelany w Lubianie, którą przedstawił podczas swojej prelekcji jeden z uczestników Kawiarenki.

Kluby działają także prężnie w filiach bibliotecznych. Zaglądamy do biblioteki na Ostrogu, gdzie tematem lutowego spotkania Klubu Przyjaciół Biblioteki była choreoterapia. Spotkanie miało formę warsztatu, który poprowadziła instruktorka tej metody - Anna Dębczak.

Nie zapomniano także o najmłodszych czytelnikach! W lutym, w Klubie Malucha odbyły się zajęcia ogólnorozwojowo-sensoryczne Multisensorki, które poprowadziła pani Magdalena Naciuk- opiekun w Żłobku Dziupla z Raciborza. Zajęcia miały na celu pobudzenie wszystkich zmysłów dziecka. Wszystkie aktywności odbyły się w towarzystwie rodziców, którzy również świetnie się bawili!

Kluby biblioteczne polecają się na marzec! Ofertę można znaleźć na stronie internetowej biblioteki: www.biblrac.pl. Warto podkreślić, że udział we wszystkich spotkaniach jest całkowicie bezpłatny.

Autor: Biblioteka Racibórz, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.04.2024
12 kwietnia 202415:22

Nasz Racibórz 12.04.2024

Nasz Racibórz 05.04.2024
7 kwietnia 202412:45

Nasz Racibórz 05.04.2024

Nasz Racibórz 29.03.2024
29 marca 202415:21

Nasz Racibórz 29.03.2024

Nasz Racibórz 22.03.2024
21 marca 202421:40

Nasz Racibórz 22.03.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.