Przedsiębiorcy do kontroli. Prezydent podpisał zarządzenie

W biuletynie informacji publicznej opublikowano zarządzenie w sprawie analizy prawdopodobieństwa naruszenia prawa w ramach wykonywania działalności gospodarczej przez przedsiębiorców posiadających zezwolenie na opróżnianie zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych.
- Podjęcie zarządzenia związane jest z obowiązkiem przeprowadzenia kontroli przedsiębiorców prowadzących działalność w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych na podstawie art. 9u ust. 1 i 1a. ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminie - podano w zarządzeniu.
- Określam sposób dokonania analizy prawdopodobieństwa naruszenia prawa w ramach wykonywania działalności gospodarczej przez przedsiębiorców posiadających zezwolenie na opróżnianie zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych w następujących obszarach:
1) obszar podmiotowy – przedsiębiorcy posiadający zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych na terenie Gminy Racibórz;
2) obszar przedmiotowy – spełnienie wymagań określonych dla przedsiębiorców posiadających wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania nieczystości ciekłych i osadników z przydomowych oczyszczalni ścieków od właścicieli nieruchomości na terenie Gminy Racibórz.
Analizę, o której mowa w § 1 należy przeprowadzić raz na dwa lata i stanowi ona podstawę do sporządzenia planu kontroli na dany rok - podano w treści.




![Gospodarka Raciborza pod presją. Rok trudnych decyzji i niepewnego jutra [podsumowanie 2025] Gospodarka Raciborza pod presją. Rok trudnych decyzji i niepewnego jutra [podsumowanie 2025] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767002134zrzut-ekranu-2025-12-29-o-10-55-12-.png)









![Jak raciborzanie spędzają Sylwestra i czego życzą na rok 2026? [WIDEO] Jak raciborzanie spędzają Sylwestra i czego życzą na rok 2026? [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767170393zrzut-ekranu-2025-12-31-o-09-37-51-.jpg)



























![Shrinking city. Ambicje rozmijają się w Raciborzu z brutalną ekonomią [podsumowanie 2025] Shrinking city. Ambicje rozmijają się w Raciborzu z brutalną ekonomią [podsumowanie 2025] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1767181703plac-dlugosza-1-1-.jpg)








Komentarze (0)
Dodaj komentarz