Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności22 lutego 202420:26

Zmiana na stanowisku Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu

Zmiana na stanowisku Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

Dzisiaj, 22.02., w siedzibie Śląskiego Oddziału SG odbyła się uroczystość przekazania obowiązków na stanowisku Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej. Nowym komendantem został gen. bryg. SG Andrzej Jakubaszek.

22 lutego w siedzibie Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu, podczas uroczystej zbiórki, Zastępca Komendanta Głównego Straży Granicznej gen. bryg. SG Tomasz Michalski wprowadził na stanowisko nowego Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.

Decyzję Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o powołaniu z dniem 22 lutego 2024 roku nowego Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej odczytała Naczelnik Wydziału Kadr i Szkolenia ŚlOSG.

Zgodnie z ceremoniałem odchodzący Komendant Śląskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Adam Jopek pożegnał się ze sztandarem oddziału i przekazał go w ręce nowego komendanta, gen. bryg. SG Andrzeja Jakubaszka.

Gen. bryg. SG Adam Jopek od 1 września 2016 roku realizował obowiązki służbowe na stanowisku Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej. 11 listopada 2021 roku otrzymał nominację na stopień generała brygady Straży Granicznej. Obecnie przejął kierowanie Karpackim Oddziałem Straży Granicznej.

Zastępca Komendanta Głównego Straży Granicznej podziękował byłemu komendantowi oddziału za dotychczasową służbę, a obejmującemu stanowisko życzył powodzenia w wypełnianiu przyszłych obowiązków.

Gen. bryg. SG Andrzej Jakubaszek jest absolwentem Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Swoją wiedzę i doświadczenie zdobywał w urzędach i instytucjach centralnych, a także na arenie międzynarodowej. Od przeszło 20 lat zajmuje się problematyką nielegalnej migracji. W latach 1999-2001 był zatrudniony w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz w Urzędzie do spraw Repatriacji i Cudzoziemców. Służbę w Straży Granicznej rozpoczął 2 lipca 2001 roku w Zarządzie Kontroli Ruchu Granicznego, następnie kolejno w Zarządzie Operacyjno-Śledczym Komendy Głównej Straży Granicznej oraz w Zarządzie do Spraw Cudzoziemców Komendy Głównej Straży Granicznej. W 2012 roku został powołany na stanowisko dyrektora w Zarządzie do Spraw Cudzoziemców, gdzie odpowiadał za kwestie związane z przeciwdziałaniem i zwalczaniem nielegalnej migracji oraz sprawował bezpośredni nadzór nad obszarem polityki migracyjnej i azylowej i organizacją zadań w tym zakresie na terytorium kraju. Koordynował również współpracę m.in. z placówkami dyplomatycznymi. Był wielokrotnie wyróżniany i odznaczany za wzorową służbę, otrzymał m.in.: Srebrny Krzyż Zasługi, Medal Srebrny za Długoletnią Służbę, Złoty Medal za Zasługi dla Straży Granicznej, Srebrny Medal "Za Zasługi dla Obronności Kraju" i Odznakę Straży Granicznej.

Autor: SOSG Racibórz, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności11 kwietnia 202409:43

Trzech Czechów zderzyło się na Wydalu [FOTO]

Trzech Czechów zderzyło się na Wydalu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
Krzyżanowice:

Kolejne w ciągu kilku dni zdarzenie na skrzyżowaniu na Krzyżanowice, Owsiszcze, Tworków i czeską Hat’. Tym razem udział brały w nim trzy pojazdy. Co ciekawe, za kierownicami każdego z pojazdów znajdowali się obywatele Republiki Czeskiej.

red., fot. FB/OSP KSRG Krzyżanowice
Reklama
Aktualności11 kwietnia 202410:43

W mieszkaniu w Kuźni Raciborskiej ujawniono ciało mężczyzny

W mieszkaniu w Kuźni Raciborskiej ujawniono ciało mężczyzny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/OSP Kuźnia Raciborska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.04.2024
12 kwietnia 202415:22

Nasz Racibórz 12.04.2024

Nasz Racibórz 05.04.2024
7 kwietnia 202412:45

Nasz Racibórz 05.04.2024

Nasz Racibórz 29.03.2024
29 marca 202415:21

Nasz Racibórz 29.03.2024

Nasz Racibórz 22.03.2024
21 marca 202421:40

Nasz Racibórz 22.03.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.