Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności22 lutego 202413:22

Po sąsiedzku - współpraca Ekonomika ze szkołą w Opawie

Po sąsiedzku - współpraca Ekonomika ze szkołą w Opawie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W miniony wtorek nasza szkoła miała przyjemność gościć grupę zagranicznych uczniów i nauczycieli z Opawy. Ich wizyta była efektem współpracy, którą podpisali dyrektorzy dr Jacek Pierzchała oraz Ing. Petr Kyjovský. Ma ona na celu promowanie wzajemnego zrozumienia i przyjaźni polsko-czeskiej.

- Podczas pobytu, nasi goście mieli okazję uczestniczyć w zaproponowanych przez nas aktywnościach, które obejmowały wspólne zwiedzanie muzeum, rynku w Raciborzu oraz Zamku Piastowskiego. Goście mieli również okazję obserwować lekcje prowadzone przez nauczycieli, odwiedzili studio fotograficzne, salę logistyczną oraz salę handlowców. Była to doskonała okazja, by zobaczyć jak wygląda nauka w polskiej szkole. Odnaleźliśmy kilka ciekawych różnic kulturowych, które zaskoczyły obie strony. Pod koniec pobytu naszych zagranicznych gości zorganizowaliśmy polsko-czeski quiz dotyczący języka, kultury i historii obu krajów - informuje Ekonomik.

- Współpracę rozpoczęliśmy jeszcze w grudniu ubiegłego roku, kiedy to grupa uczniów z Ekonomika odwiedziła szkołę w Opawie. Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci przez tamtejszą społeczność. Mieliśmy okazję zobaczyć, w jaki sposób uczą się czescy uczniowie. Zaprezentowano nam ciekawy projekt, który jest realizowany w tamtejszej szkole, a mianowicie fikcyjną firmę Horizont, s.r.o., którą prowadzą uczniowie. W ramach wizyty zarówno polscy, jak i czescy uczniowie przygotowali tradycyjny poczęstunek, dzięki czemu mogliśmy nawzajem spróbować smaków naszych krajów. Świąteczną atmosferę poczuliśmy również dzięki wspólnemu śpiewaniu kolęd. Pod koniec naszego pobytu udało nam się zwiedzić miasto, targi bożonarodzeniowe oraz wejść na wieżę miejską Hláska. Projekt koordynowały nauczycielki Sylwia Gawenda-Rutkowska, Sandra Pracná oraz przedstawiciel czeskiej szkoły Ing. Dalibor Gregor - dodano w przesłanej korespondencji.

- Bardzo cieszymy się, że Obchodní akademie a Střední odborná škola logistická nawiązała z nami współpracę. Jesteśmy otwarci na dalsze wspólne przedsięwzięcia edukacyjno-kulturalne. W końcu Opawę i Racibórz łączy długa historia, którą warto kontynuować - mówi dyrektor, dr Jacek Pierzchała.

Autor: materiał nadesłany, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności20 kwietnia 202408:28

Jubileuszowa edycja konkursu piosenki hiszpańskiej w Raciborzu [FOTO i WIDEO]

Jubileuszowa edycja konkursu piosenki hiszpańskiej w Raciborzu [FOTO i WIDEO]  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Konkurs organizowany przez II LO im. Adama Mickiewicza w tym roku obchodzi swoje 10-lecie. Pierwsze miejsce w jubileuszowej edycji zajęła Łucja Kamalla z zespołem.

Marta Wawoczny
Aktualności22 kwietnia 202409:31

Czarny dym przy Stalmacha

Czarny dym przy Stalmacha - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Czytelniczka
Reklama
Reklama
Reklama
Sport20 kwietnia 202420:43

XXVII sezon Zoo-Mar JP Telebim RLPS przeszedł do historii [FOTO i WIDEO]

XXVII sezon Zoo-Mar JP Telebim RLPS przeszedł do historii [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Wiele zagrywek, walka o każdą piłkę, bloki i asy serwisowe. To wszystko towarzyszyło miłośnikom siatkówki, którzy od października ubiegłego roku walczyli w XXVII sezonie Zoo-Mar JP Telebim RLPS. Dziś, 20.04., w hali OSiR przy Łąkowej rozegrano turniej finałowy.

red., fot. Jan Ptak
Sport21 kwietnia 202418:54

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Mimo niesprzyjającej aury lokalni sportowcy postarali się o sportowe emocje. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.04.2024
19 kwietnia 202421:56

Nasz Racibórz 19.04.2024

Nasz Racibórz 12.04.2024
12 kwietnia 202415:22

Nasz Racibórz 12.04.2024

Nasz Racibórz 05.04.2024
7 kwietnia 202412:45

Nasz Racibórz 05.04.2024

Nasz Racibórz 29.03.2024
29 marca 202415:21

Nasz Racibórz 29.03.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.