Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności20 lutego 202420:26

Zmiany kadrowe w Śląskim Oddziale SG w Raciborzu

Zmiany kadrowe w Śląskim Oddziale SG w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

Dotyczą zmian na stanowisku Komendanta PSG w Rudzie Śląskiej oraz Komendanta i Zastępcy Komendanta w Placówce Straży Granicznej w Katowicach – Pyrzowicach.

Wczoraj odbyła się uroczysta zmiana na stanowisku Komendanta Placówki Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej. 19 lutego w siedzibie Placówki Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej, podczas uroczystej zbiórki, Zastępca Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Adam Kurek wprowadził na stanowisko nowego Komendanta Placówki. W związku z odejściem ze służby dotychczasowego Komendanta płk. SG Tomasza Muszyńskiego, na to stanowisko powołano mjr. SG Łukasza Dziadkowca.

Mjr SG Łukasz Dziadkowiec służbę w Straży Granicznej rozpoczął w 2000 roku w Śląskim Oddziale Straży Granicznej, gdzie przez cztery lata realizował zadania służbowe w Plutonie Odwodowym - Specjalnym. Od maja 2009 roku związany z Wydziałem Operacyjno – Śledczym, gdzie zajmował szereg stanowisk, by w 2017 roku objąć stanowisko Kierownika Sekcji do Walki z Przestępczością Zorganizowaną. W latach 2018 – 2021 piastował stanowisko Zastępcy Naczelnika Wydziału Operacyjno-Śledczego. Następnie od marca 2021 roku objął stanowisko Zastępcy Komendanta Placówki Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej, a od listopada 2022 roku został Zastępcą Komendanta PSG w Sosnowcu. Od 6 stycznia 2023 roku piastował stanowisko Komendanta Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach.

Zmiany na stanowiskach Komendanta i Zastępcy Komendanta w Placówce Straży Granicznej w Katowicach – Pyrzowicach W Śląskim Oddziale SG odbyła się uroczysta zmiana na stanowisku Komendanta i Zastępcy Komendanta w Placówce Straży Granicznej w Katowicach – Pyrzowicach.

19 lutego w siedzibie Placówki Straży Granicznej w Katowicach – Pyrzowicach, podczas uroczystej zbiórki, Zastępca Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Adam Kurek w obecności kadry kierowniczej oraz zaproszonych gości wprowadził na stanowisko nowego Komendanta Placówki oraz jego Zastępcę. Odczytano rozkaz personalny Komendanta Głównego Straży Granicznej o powołaniu mjr. SG Łukasza Nowary na stanowisko Komendanta Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach oraz rozkaz personalny Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej o powołaniu mjr. SG Grzegorza Dąbka na stanowisko Zastępcy Komendanta PSG w Katowicach-Pyrzowicach.

Pełniący do tej pory funkcję komendanta tej placówki mjr SG Łukasz Dziadkowiec został powołany na stanowisko Komendanta w Placówce Straży Granicznej w Rudzie Śląskiej.

Mjr SG Łukasz Nowara służbę w Straży Granicznej rozpoczął w 2004 roku w Śląskim Oddziale Straży Granicznej. Całe swoje służbowe życie związany był z placówką Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach. W ciągu 20 lat służby przeszedł różne szczeble kariery zawodowej. Od kwietnia 2010 roku był Kierownikiem Zespołu Postępowań Granicznych. Po 8 latach został mianowany na Kierownika Grupy ds. Cudzoziemców, następnie prawie 3 lata był Kierownikiem Grupy Służby Granicznej. Od lutego 2022 roku piastował stanowisko Zastępcy Komendanta tej placówki.

Mjr SG Grzegorz Dąbek przez całą swoją służbę był związany ze Śląskim Oddziałem Straży Granicznej. Od początku kariery zawodowej związany był z lotniskiem w Katowicach-Pyrzowicach, gdzie zajmował różne stanowiska. W latach 2011 – 2013 zajmował stanowisko Kierownika Zmiany w PSG w Katowicach-Pyrzowicach. Od września 2013 do lipca 2021 wykonywał zadania służbowe na stanowisku Kierownika Zespołu Nadzoru nad Kontrolą Bezpieczeństwa. Następnie piastował stanowisko Kierownika Grupy Bezpieczeństwa Lotów.

Autor: SOSG Racibórz, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności11 kwietnia 202409:43

Trzech Czechów zderzyło się na Wydalu [FOTO]

Trzech Czechów zderzyło się na Wydalu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
Krzyżanowice:

Kolejne w ciągu kilku dni zdarzenie na skrzyżowaniu na Krzyżanowice, Owsiszcze, Tworków i czeską Hat’. Tym razem udział brały w nim trzy pojazdy. Co ciekawe, za kierownicami każdego z pojazdów znajdowali się obywatele Republiki Czeskiej.

red., fot. FB/OSP KSRG Krzyżanowice
Aktualności11 kwietnia 202410:43

W mieszkaniu w Kuźni Raciborskiej ujawniono ciało mężczyzny

W mieszkaniu w Kuźni Raciborskiej ujawniono ciało mężczyzny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/OSP Kuźnia Raciborska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.04.2024
12 kwietnia 202415:22

Nasz Racibórz 12.04.2024

Nasz Racibórz 05.04.2024
7 kwietnia 202412:45

Nasz Racibórz 05.04.2024

Nasz Racibórz 29.03.2024
29 marca 202415:21

Nasz Racibórz 29.03.2024

Nasz Racibórz 22.03.2024
21 marca 202421:40

Nasz Racibórz 22.03.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.