Krok do zmian w Raciborzu i powiecie. Wolny o celach Koalicji 15 Października

- Jest mi niezwykle przyjemnie poinformować Państwa, że pierwszy formalny krok na drodze zmian w Raciborzu i powiecie raciborskim, czyli założenie komitetu wyborczego stało się faktem – informuje Alan Wolny, lider Polski 2050 w Raciborzu.
- 15 października zeszłego roku jako wyborcy opowiedzieliśmy się za zmianą i za współpracą. Wybraliśmy zgodę. Wybraliśmy w większości ludzi spośród różnych środowisk politycznych, którzy patrzyli na to co łączy, a nie dzieli. Ten duch i ta siła nadal budują, a głosy o jednej wspólnej liście, przekute zostały w rzeczywistość. Powstała Koalicja 15 października, czyli koalicja wszystkich ugrupowań demokratycznych budujących obecnie rząd w Polsce. Przede wszystkim jednak koalicja ludzi zdeterminowanych, twardo stąpających po raciborskiej ziemi. Ludzi doświadczonych i tych, którzy chcących zmian. Tak jak wspomniałem na wstępie, powołanie komitetu wyborczego to pierwszy krok. Kolejnym jest nasze wspólne działanie, nas mieszkańców i za siedem tygodni wygrana. Dopilnuję tego osobiście – zapewnia Alan Wolny.
Koalicja 15 Października skupia raciborskie środowiska PO, Polski 2050, PSL i Lewicy. Pełnomocnikiem komitetu mającego wystawić listy do Rady Miasta i Rady Powiatu jest Wioletta Organiściok, dyrektor biura posłanki Gabrieli Lenartowicz.
Koalicjantem Koalicji 15 Października są lokale ugrupowania – Razem dla Raciborza w wyborach do Rady Miasta i Razem dla Ziemi Raciborskiej w wyborach do Rady Powiatu. W wyborach prezydenckich kandydatem jest Jacek Wojciechowicz, były wiceprezydent Raciborza i Warszawy.

![Griswoldowo niedaleko Raciborza. Nowa Wioska w świątecznej szacie [FOTO i WIDEO] Griswoldowo niedaleko Raciborza. Nowa Wioska w świątecznej szacie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766685665img-2917-.jpg)
![Pożar hali w Pawłowie. W akcji przy ul. Gamowskiej jedenaście zastępów [FOTO i WIDEO] Pożar hali w Pawłowie. W akcji przy ul. Gamowskiej jedenaście zastępów [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_176656572882ad1b7a-75e1-4847-a05c-fc803d3aa018-2-.jpg)
![Pożar na obwodnicy Raciborza [RAPORT 998] Pożar na obwodnicy Raciborza [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17665706173eeca7a5-b018-48f2-be99-860b7c1d1a95-.jpg)


![Cicha noc rozbrzmiała w raciborskich świątyniach. Boże Narodzenie jako święto wiary i bliskości [FOTO i WIDEO] Cicha noc rozbrzmiała w raciborskich świątyniach. Boże Narodzenie jako święto wiary i bliskości [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766650097dsc-6342-.jpg)

![Świąteczna atrakcja przy kościele na Ostrogu. Żywa szopka i kolędowanie w parafii św. Jana Chrzciciela [FOTO] Świąteczna atrakcja przy kościele na Ostrogu. Żywa szopka i kolędowanie w parafii św. Jana Chrzciciela [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766686993img-2947-.jpg)
![14 ofert na budowę Blue Velo w gminie Krzyżanowice. Najtańsza o blisko 6,7 mln zł niższa od budżetu [PRZEBIEG TRASY] 14 ofert na budowę Blue Velo w gminie Krzyżanowice. Najtańsza o blisko 6,7 mln zł niższa od budżetu [PRZEBIEG TRASY] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17667381871724514204dsc-1069-2-.jpg)
![Czego mieszkańcy i włodarze życzą na Boże Narodzenie i Nowy Rok [ SONDA] Czego mieszkańcy i włodarze życzą na Boże Narodzenie i Nowy Rok [ SONDA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766567714zrzut-ekranu-2025-12-24-o-10-14-44-.png)






![Gmina Rudnik ogłosiła przetarg na swój odcinek trasy rowerowej Blue Velo [MAPA] Gmina Rudnik ogłosiła przetarg na swój odcinek trasy rowerowej Blue Velo [MAPA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17666564631707559924dsc-5535-2-.jpg)



















![Poświąteczny weekend z HLPN [ZAPOWIEDZI] Poświąteczny weekend z HLPN [ZAPOWIEDZI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17667151721766358079gre03201-.jpg)




Komentarze (0)
Dodaj komentarz