Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności16 lutego 202417:27

Ponad 700 tytułów gier planszowych do wypożyczenia za darmo w raciborskiej bibliotece

Ponad 700 tytułów gier planszowych do wypożyczenia za darmo w raciborskiej bibliotece - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Edukacyjne, logiczne, karciane, towarzyskie, strategiczne czy zręcznościowe; dla młodszych i starszych; doświadczonych i początkujących; na długie zimowe wieczory, słoneczne dni i na nadchodzący weekend… Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu zaprasza do skorzystania z bogatej oferty gier planszowych. Na czytelników czeka ponad 700 tytułów do wypożyczenia za darmo!

Gry planszowe cieszą się coraz większą popularnością! Liczba gier dostępnych na rynku stale się powiększa a Polska jest w tej dziedzinie już "małą potęgą". Rodziny i przyjaciele coraz częściej spotykają się przy stole właśnie przy „planszówkach”. Skąd ten fenomen? Gry planszowe pomagają zacieśniać więzi, uczą nowych umiejętności, wspomagają pamięć i mają dobry wpływ na pracę mózgu. Ponadto, poprawiają umiejętność logicznego i kreatywnego myślenia, są świetnym sposobem na odstresowanie a nawet udowodniono, że zmniejszają prawdopodobieństwo wystąpienia demencji i zachorowania na Alzheimera.

Niestety gry planszowe to często spory wydatek… Tu z pomocą przychodzi właśnie raciborska biblioteka! Gry takie jak Ankh, Horror w Arkham, Zombicide, Scythe, Anachrony czy Wojna o pierścień to tylko niektóre tytuły, którymi może się pochwalić biblioteka a których ceny sięgają nawet 500 zł. Warto dodać, że w zbiorach biblioteki znajdują się także tytuły unikatowe – dziś już trudno dostępne, takie jak np. Talisman. Magia i miecz, Brzdęk! Nie drażnij smoka czy Imperium atakuje. Nie brakuje oczywiście także tych najpopularniejszych takich jak Wirus, Dixit, Catan, Cywilizacja. Nowy początek, Wsiąść do pociągu czy Carcassonne. Wszystkie dostępne tytuły można sprawdzić w katalogu bibliotecznym: https://katalog.biblrac.pl/

Raciborska biblioteka wypożycza gry planszowe całkowicie za darmo, na okres dwóch tygodni z możliwością przedłużenia terminu zwrotu. Gry dostępne są w Wypożyczalni Głównej oraz Eurece – Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Kasprowicza 12 i filiach bibliotecznych. Czytelnicy mogą także skorzystać z przyjaznej przestrzeni biblioteki i zagrać ze znajomymi na miejscu. Ponadto raz w miesiącu, w piątki w godzinach od 15 do 21 w bibliotece przy Kasprowicza 12 odbywają się spotkania Klubu Gier Planszowych - najbliższe odbędzie się już 8 marca! Serdecznie zapraszamy!

Autor: Biblioteka Racibórz, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kultura i edukacja13 kwietnia 202412:26

Sukces disney’owskiego widowiska Skazy

Sukces disney’owskiego widowiska Skazy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
RCK, fot. M. Wiecha
Reklama
Kultura i edukacja12 kwietnia 202415:09

Voice your vision. Debata młodych w książnicy

Voice your vision. Debata młodych w książnicy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W piątek 12 kwietnia Biblioteka w Raciborzu uczciła rozpoczynający się Europejski Tydzień Młodzieży zapraszając raciborską młodzież do debaty. W tym roku Europejski Tydzień Młodzieży odbywa się pod hasłem „Voice your vision. Democracy in action”. Demokracja w dzianiu to między innymi aktywne dzielenie się swoimi opiniami i wysłuchanie opinii innych.

Biblioteka Racibórz
Sport13 kwietnia 202422:15

Mistrzostwa Polski w zapasach kobiet w Rudniku. Świerczewska ze złotem, Michniewicz ze srebrem

Mistrzostwa Polski w zapasach kobiet w Rudniku. Świerczewska ze złotem, Michniewicz ze srebrem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Dwa medale to dorobek LKS Dąb Brzeźnica w rozegranych dziś, 13.04., Mistrzostwach Polski Juniorek U20 w zapasach kobiet.

red.
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Aktualności12 kwietnia 202411:37

Projekt Welcome – Library for Everyone. Książki po ukraińsku

Projekt Welcome – Library for Everyone. Książki po ukraińsku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
MiPBP w Raciborzu, fot. pexels.com/cottonbro studio
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.04.2024
12 kwietnia 202415:22

Nasz Racibórz 12.04.2024

Nasz Racibórz 05.04.2024
7 kwietnia 202412:45

Nasz Racibórz 05.04.2024

Nasz Racibórz 29.03.2024
29 marca 202415:21

Nasz Racibórz 29.03.2024

Nasz Racibórz 22.03.2024
21 marca 202421:40

Nasz Racibórz 22.03.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.