Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności15 lutego 202409:55

Stolica Francji i najpiękniejsze zamki nad Loarą

Stolica Francji i najpiękniejsze zamki nad Loarą - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Warto odwiedzić najpopularniejszą europejską stolicę na świecie, aby poczuć charakter Paryża i romantyczną atmosferę stolicy mody, sztuki, wielkich artystów, zakochanych par, wina i pysznego sera. Natomiast bogata i dostojna Dolina Loary ze wspaniałymi zamkami jest bastionem francuskiej historii, kultury i kuchni.

Wiosną, w dniach 14 – 20.04.2024 zabierzemy Was do Francji. Pierwszą perełką, którą zobaczymy będzie stolica Szampanii – Reims, która słynie z piwnic, gdzie można degustować najszlachetniejsze odmiany trunku jakim jest szampan. Miasto zachwyci nas obiektami wpisanymi na Listę UNESCO: bazyliką opactwa Benedyktynów pod wezwaniem św. Remigiusza z jego grobowcem oraz gotycką katedrą Notre - Dame nazywaną „Katedrą Aniołów”. Słynie ona jako miejsce koronacji królów Francji w okresie od V do XIX wieku.

Drugą perełką jest Paryż, gdzie podczas dwudniowego zwiedzania z przewodnikiem nie zabraknie ikony tego miasta – słynnej wieży Eiffla. Wjedziemy na tarasy widokowe „Żelaznej Damy”, aby podziwiać niesamowitą panoramę na francuską stolicę.

Pospacerujemy reprezentacyjną aleją, o której śpiewał śpiewał Joe Dassin w słynnym przeboju „Les Champs-Elysées”. A zaprowadzi nas ona na plac Charles’a de Gaulle’a z Łukiem Triumfalnym, zbudowanym na zlecenie Napoleona po zwycięstwie pod Austerlitz. Przejdziemy również na największy w stolicy plac de la Concorde (Plac Zgody) z dwoma niezwykle ozdobnymi fontannami oraz obeliskiem pełniącym funkcję zegara słonecznego, a sprowadzonym z egipskiej świątyni w Luksorze.

Zwiedzimy również stolicę Paryża z perspektywy wody uczestnicząc w rejsie statkiem po Sekwanie.

Klimat miasta artystów i sztuki poczujemy w jego historycznej dzielnicy Montmartre, która zainspirowała Van Gogha i Picassa, i gdzie znajduje się siedziba najsłynniejszego paryskiego kabaretu - Moulin Rouge. Najbardziej paryska dzielnica znajduje się na wzgórzu, z którego rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na całe miasto. Na jego szczycie wybudowano słynną bazylikę Sacre Coeur (Najświętszego Serca). Znakiem rozpoznawczym Montamarte, będącym dawno temu małym miasteczkiem, były młyny np.: Moulin de la Galette. Pójdziemy na uwielbiany przez ulicznych artystów Plac du Tertre, gdzie o każdej porze spotkamy malarzy sprzedających swoje obrazy. Zwiedzimy muzeum perfum Fragonard - największego producenta perfum, gdzie będzie możliwość zakupu perfum. Zobaczymy najbardziej luksusowy dom handlowy - Galerię La Fayette, na dachu którego znajduje się taras z panoramą Paryża. Kontynuując zwiedzanie nie może zabraknąć Muzeum Luwr - jednego z najbardziej znanych muzeów sztuki na świecie, gdzie będziemy podziwiać zarówno egipskie zabytki, Nike z Samotraki, Wenus z Milo, jak i obrazy Vermeera, da Vinciego czy Delacroix, a największą popularnością cieszy się słynna Mona Lisa!

Trzecią perełką będzie Dolina Loary, gdzie na obszarze rozciągniętym wzdłuż rzeki na przestrzeni 250km, znajduje się ponad 300 zamków, pałaców, zameczków czy ruin. Nie jest łatwo wybrać te najpiękniejsze i najbardziej znane w całej Francji. A jednak wśród tych pięknych, zielonych terenów pokusimy się o zwiedzenie trzech arcydzieł architektonicznych:

- zamek w Chambord - największy zamek nad Loarą, który król Franciszek I zbudował jako domek myśliwski w XVI wieku. Został zaprojektowany z wielkim rozmachem, ma m.in. ponad 440 komnat czy 85 klatek schodowych a nad schodami zbudowanymi w podwójnej spirali pracował sam Leonardo da Vinci. Wokół zamku rozciąga się największy w Europie rezerwat zwierzyny łownej;
- zamek w Chenonceau - Zamek Dam na wodzie, który przyciąga swoją oryginalnością - został zbudowany na moście na rzece Cher i był darem króla Henryka II Walezjusza dla jego faworyty Diany z Poitiers;
- zamek w Amboise pełniący również funkcje obronne. Był miejscem rezydencji wszystkich królów Walezjuszy i Burbonów. Ducha włoskiego renesansu widać tutaj za sprawą Leonardo da Vinci, który także spoczął w zamu w kaplicy św. Huberta.

"Ogrody Francji", jak nazywa się Dolinę Loary, są stworzone dla odkrywców i miłośników nie tylko bogatej historii oraz wspaniałej sztuki, ale także doskonałych win. Dlatego czeka nas zwiedzanie winnicy z 1508 roku i degustacja lokalnego wina z Turenii.

Czwartą perełką na naszej wyprawie jest Norymberga - największe miasto Frankonii, gdzie Mikołaj Kopernik wydał swoje dzieło "O obrotach sfer niebieskich". Udamy się tam na spacer po Starym Mieście, otoczonym ponad 3-kilometrowym pasem murów miejskich z zachowanymi wieżami obronnymi. Malownicze uliczki miasta zaprowadzą nas na Rynek Główny z Piękną Studnią, do domu niemieckiego człowieka renesansu Albrechta Dürera oraz świątyń miasta (m. in. kościoła św. Sebalda i kościoła św. Wawrzyńca). Zwiedzimy dziedziniec Zamku Cesarskiego, gdzie z punktu widokowego rozciąga się widok na całe Stare Miasto. Nie zabraknie czasu wolnego na tradycyjne norymberskie kiełbaski, legendarne pierniki i inne smakołyki.

Szczegóły oferty znajdziesz orinoko.pl Zapraszamy także na inne nasze wyjazdy, m.in.:

Wspaniałą „Majówkę na Kaszubach”: https://orinoko.pl/osw,majowka-na-kaszubach--kultura--przygoda--relaks,292,,,,,wycieczka;indywidualni;wycieczki+objazdowe,,,,,,,,,,,,,518,2024-02-15 
oraz wczasy rodzinne w Chorwacji: https://orinoko.pl/osw,wczasy-w--chorwacji--resort-ad-turres----crikvenica,289,,,,,wczasy,,,,,,,,,,,,,516,2024-02-15 

Zapisy i informacje udzielane są w Orinoko Art & Travel na ul. Opawskiej 38 (galeria Dukat, vis a vis E'Leclerc) od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 17.00. Telefon: 32 740 92 00, 515 739 642.

Autor: reklama, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport21 kwietnia 202418:54

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Mimo niesprzyjającej aury lokalni sportowcy postarali się o sportowe emocje. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Aktualności21 kwietnia 202410:29

Rusza wielki proces grupy zajmującej się sprzedażą sterydów

Rusza wielki proces grupy zajmującej się sprzedażą sterydów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
informacja prasowa Prokuratury Okręgowej
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.04.2024
19 kwietnia 202421:56

Nasz Racibórz 19.04.2024

Nasz Racibórz 12.04.2024
12 kwietnia 202415:22

Nasz Racibórz 12.04.2024

Nasz Racibórz 05.04.2024
7 kwietnia 202412:45

Nasz Racibórz 05.04.2024

Nasz Racibórz 29.03.2024
29 marca 202415:21

Nasz Racibórz 29.03.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.