Rafał Brzozowski wystąpi na Raciborskich Obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Pierwszy weekend marca w Raciborzu wprowadzi nas w niezwykły historyczny klimat, a to wszystko za sprawą Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Święto, które obchodzimy w dniu 1 marca, jest wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji, za ich męstwo, postawę patriotyczną oraz krew przelaną w obronie Ojczyzny. Gwiazdą będzie Rafał Brzozowski.
Raciborskie Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbędą się 2 marca na placu Długosza. Na tę okazję przygotowano bogaty i atrakcyjny program, dzięki któremu będziemy mogli przenieść się w czasie do okresu II Wojny Światowej. Co oferuje program w ramach obchodów?
W godzinach od 14.00 do 17.00:
Dioramy historyczne:
- Wojskowy szpital polowy 1939,
- 4 Pułk Ułanów Zaniemeńskich,
- Wojsko Polskie na Wschodzie 1943-45,
- Polskie Siły Zbrojne na zachodzie 1939-45,
- 3 Ochotniczy Pułk Ułanów Śląskich.
Pokazy:
- Pokaz mody historycznej z okresu międzywojennego,
- Regulaminowa obsługa działa BOFORS,
- Przejazd tankietki TKS,
- Prezentacja Ułanów w pełnym uzbrojeniu,
Sprzęt:
- T-34/85,
- Armata przeciwpancerna BOFORS,
- Tankietka TKS,
- PZ INŻ 302,
- GAZ-51,
- RC Tank (jeżdżące modele czołgów z II Wojny Światowej).
Godzina 17.00:
Obława na obóz żołnierzy wyklętych, inscenizacja historyczna.
W ramach obchodów o godzinie 17.45 odbędzie się koncert Rafała Brzozowskiego w towarzystwie Raciborskiej Orkiestry Dętej "Plania".
Podczas wydarzenia będzie można skorzystać z dodatkowych atrakcji, jakimi są strzelnica ASG dla dzieci i stoisko z odzieżą militarną. Pojawi się również możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcia na tle dioram i pojazdów oraz rozmowy z rekonstruktorami.
Dla smakoszy przewidziano pyszną wojskową grochówkę.

![Wielka kumulacja. Weekend pełen jarmarków w powiecie raciborskim [ZAPOWIEDZI] Wielka kumulacja. Weekend pełen jarmarków w powiecie raciborskim [ZAPOWIEDZI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17656121671764980271bez-nazwy-107-.jpg)
![Jesteśmy z Kasprowicza. Jubileusz 80-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu na bis! [FOTO i WIDEO] Jesteśmy z Kasprowicza. Jubileusz 80-lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu na bis! [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765615007bez-nazwy-346-.jpg)



![Pełna widownia i wspólna energia. Gwiazdka Serc po raz 22. w Raciborskim Centrum Kultury [FOTO i WIDEO 2] Pełna widownia i wspólna energia. Gwiazdka Serc po raz 22. w Raciborskim Centrum Kultury [FOTO i WIDEO 2] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765700078bez-nazwy-197-.jpg)
![W Brzeziu upamiętniono polskich policjantów – ofiary zbrodni katyńskiej [FOTO i WIDEO] W Brzeziu upamiętniono polskich policjantów – ofiary zbrodni katyńskiej [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765715254img-2139-.jpg)
![Kosmiczna opowieść o solidarności. 22. Gwiazdka Serc przy niemal pełnej sali RCK [FOTO i WIDEO 1] Kosmiczna opowieść o solidarności. 22. Gwiazdka Serc przy niemal pełnej sali RCK [FOTO i WIDEO 1] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765700211dsc-4149-.jpg)




![Bajkowy Zamek Piastowski gościł Pociąg Świątecznych Marzeń [FOTO i WIDEO] Bajkowy Zamek Piastowski gościł Pociąg Świątecznych Marzeń [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765620050dsc-7094-duz-y-.jpeg)

![Informacja o zamiarze sprzedaży nieruchomości [OGŁOSZENIE URZĘDOWE] Informacja o zamiarze sprzedaży nieruchomości [OGŁOSZENIE URZĘDOWE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765798542zrzut-ekranu-2025-12-15-o-12-35-22-.png)

![Ho, ho, ho. Rynek w Krzanowicach w świątecznym nastroju. Jarmark przyciągnął tłumy [FOTO i WIDEO] Ho, ho, ho. Rynek w Krzanowicach w świątecznym nastroju. Jarmark przyciągnął tłumy [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765748403dsc-4620-.jpg)
![Bajkowy zamek w świątecznej odsłonie. Sobota pełna magii, w niedzielę kolejne atrakcje [FOTO] Bajkowy zamek w świątecznej odsłonie. Sobota pełna magii, w niedzielę kolejne atrakcje [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765702366dsc-1437-.jpg)

![Kwaśnica w kotle i Kwaśnica na scenie. Niedziela Gaudete w Brzeziu [FOTO i WIDEO] Kwaśnica w kotle i Kwaśnica na scenie. Niedziela Gaudete w Brzeziu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765748342img-2449-.jpg)


![Kiermasz świąteczny w Kornowacu w nowej przestrzeni i z nową oprawą [FOTO i WIDEO] Kiermasz świąteczny w Kornowacu w nowej przestrzeni i z nową oprawą [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765748213img-2217-.jpg)


![Pożary i otwarcia mieszkań. Strażacki weekend w pigułce [RAPORT 998] Pożary i otwarcia mieszkań. Strażacki weekend w pigułce [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765788869599933066-869747175801617-5814755685544542499-n-.jpg)
![Prawdziwe oblężenie Zamku Piastowskiego. Bajkowy Zamek 2025 zakończony z rozmachem [FOTO i WIDEO] Prawdziwe oblężenie Zamku Piastowskiego. Bajkowy Zamek 2025 zakończony z rozmachem [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765748301img-2358-.jpg)

![Pół miliarda na bezpieczeństwo. Briefing posłanki Gabrieli Lenartowicz o obronie cywilnej i sprawach regionu [WIDEO] Pół miliarda na bezpieczeństwo. Briefing posłanki Gabrieli Lenartowicz o obronie cywilnej i sprawach regionu [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765802058gre02980-.jpg)





















Komentarze (0)
Dodaj komentarz