W Borucinie pogrzebali basa. Karnawał przechodzi do historii

Coroczna inscenizacja stała się udziałem krzanowickiego chóru Cecylia i zaproszonych osób.
Wydarzenie odbyło się tym razem, 10.02., nie w krzanowickim MOK-u, a borucińskim domu kultury przy okazji zabawy ostatkowej. Scenariusz oparty jest na symbolicznym pogrzebie kontrabasu. Oznacza to, że kończy się czas karnawałowych zabaw.
Oto tegoroczna obsada:
Pogrzebanie Basa 2024, DK Borucin
Lira: Leo Wollnik
Pastor: Artur Goriwoda
Organista: Kornelia Pawliczek-Błońska
Ministrant: Józef Sławik
Tregry: Tomasz Liszka, Piotr Ploschka, Artur Tatarczyk
Wdowa: Marta Gieron
Miss: Urszula Gajdeczka
Śmierć: Dawid Goriwoda
Płaczki: Teresa Mandrysz, Deryło Małgorzata, Maria Pietrzak
Moto-crossowiec: Agnieszka Kawulok
Mniszki: Brygida Abrahamczyk i Małgorzata Kosel
Ekipa sanitarna: Żaneta Strzedulla-siostra Begonia, Ewelina Daniszewska-siostra Pelargonia oraz Grzegorz Lukowski-dr Haus
Facet z walizką: Martin Grzesiczek i „dama” - Waldemar Spiewok
Grabarz: Wojciech Szczepankiewicz
Do tańca przygrywał zespół COMODO
Orkiestra dęta pod kierunkiem Ryszarda Rzytkiego w składzie:
1. Aleksander Miczajka
2. Tomasz Kostka
3. Piotr Halfar
4. Edward Miśkiewicz
5. Robert Zeman
6. Jakub Hordejuk
7. Mirosław Cycoń
Wśród zaproszonych gości byli:
Andrzej Strzedulla – burmistrz Krzanowic
Gabriela Lenartowicz – posłanka na Sejm RP




































































































































![Turniej Sportu Mażoretkowego na Zamku Piastowskim w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Turniej Sportu Mażoretkowego na Zamku Piastowskim w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780214795dsc-1838-.jpg)





![C klasa: Udany rewanż rezerw Unii [FOTO] C klasa: Udany rewanż rezerw Unii [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780269923photo-49-z-86-.jpg)

![Młodzi wędkarze rywalizowali w Łęgu. Dzień Dziecka nad wodą [FOTO] Młodzi wędkarze rywalizowali w Łęgu. Dzień Dziecka nad wodą [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780270822photo-36-z-41-.jpg)





























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany