Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności6 lutego 202409:45

Wiceburmistrz Kuźni Raciborskiej złożył rezygnację. Wystartuje na burmistrza

Wiceburmistrz Kuźni Raciborskiej złożył rezygnację. Wystartuje na burmistrza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

- 05.02 br. złożyłem rezygnację z funkcji Zastępcy Burmistrza Miasta Kuźnia Raciborska - informuje Wojciech Gdesz. Urząd sprawował od maja zeszłego roku po rezygnacji Sylwii Brzezickiej-Tesarczyk.

- Decyzja podyktowana była odmienną wizją funkcjonowania i rozwoju naszej Gminy niż ta prowadzona przez obecnego Burmistrza- Pana Pawła Machę. Moim zdaniem Gmina zasługuje na to by być zarządzaną dynamicznie, odważnie, innowacyjnie a przede wszystkim z szacunkiem dla każdego Mieszkańca. Z tych powodów chciałbym przekazać, że będę kandydował na zaszczytny urząd Burmistrza Miasta Kuźnia Raciborska.
Moim celem był i jest dialog, łączenie środowisk, szacunek dla dorobku poprzednich pokoleń i zaangażowania obecnych Mieszkańców Gminy. Bedę pracował dla rozwoju i zaspokojenia potrzeb wszystkich naszych Mieszkańców! W niedługim czasie przedstawię więcej szczegółów na temat mojego startu w wyborach oraz osób, z którymi chciałbym współpracować. Jednocześnie chciałbym zapewnić, iż nie będę współdziałał w kolejnej kadencji samorządu z obecnym Burmistrzem Miasta Kuźnia Raciborska. Chciałbym podziekować Wszystkim, z którymi miałem okazję dotychczas pracować dla dobra naszej lokalnej ojczyzny - napisał w oświadczeniu
Wojciech Gdesz.

Wojciech Gdesz, lat 47, to nauczyciel i wychowawca z 25-letnim stażem pracy. Absolwent Uniwersytetu Opolskiego, Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu. Pracował jako nauczyciel w Szkole Podstawowej im. J. Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej i w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kuźni Raciborskiej. Koordynator oraz uczestnik współpracy z ZS Odry, Urzędem Miasta Odry w Republice Czeskiej, Euroregionu Silesia - Stowarzyszenia Gmin Dorzecza Górnej Odry. W obrębie współpracy transgranicznej oraz szeroko pojętej edukacji historycznej realizował wiele projektów z zakresu edukacji, sportu oraz turystyki. Wieloletni koordynator akcji Movember - profilaktyki i leczenia męskich nowotworów. Współautor dwujęzycznej publikacji "Mozaika kultur", prezentującej znaczące dla czesko-polskiego pogranicza miejsca, postaci i wydarzenia. Autor licznych publikacji poświęconych turystyce, historii regionu oraz współpracy transgranicznej. Instruktor Turystyki Kwalifikowanej o specjalnościach: turystyka rowerowa, turystyka piesza górska oraz turystyka kajakowa. Uhonorowany Wyróżnieniem Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka za odnalezienie i przekazanie XIX wiecznych fotografii z Biblioteki Branickich. Wyróżniony Odznaką ,,Przyjaciel Dziecka”. Za osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej wyróżniony Nagrodami Dyrektora Szkoły, Burmistrza i Śląskiego Kuratora Oświaty. Jego pasją jest turystyka rowerowa, retoryka oraz literatura czeska. Żonaty, ojciec 8-letniej córki.

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności11 kwietnia 202409:43

Trzech Czechów zderzyło się na Wydalu [FOTO]

Trzech Czechów zderzyło się na Wydalu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
Krzyżanowice:

Kolejne w ciągu kilku dni zdarzenie na skrzyżowaniu na Krzyżanowice, Owsiszcze, Tworków i czeską Hat’. Tym razem udział brały w nim trzy pojazdy. Co ciekawe, za kierownicami każdego z pojazdów znajdowali się obywatele Republiki Czeskiej.

red., fot. FB/OSP KSRG Krzyżanowice
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.04.2024
12 kwietnia 202415:22

Nasz Racibórz 12.04.2024

Nasz Racibórz 05.04.2024
7 kwietnia 202412:45

Nasz Racibórz 05.04.2024

Nasz Racibórz 29.03.2024
29 marca 202415:21

Nasz Racibórz 29.03.2024

Nasz Racibórz 22.03.2024
21 marca 202421:40

Nasz Racibórz 22.03.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.