Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności5 lutego 202415:34

Pierwszy tydzień ferii z Raciborskim Centrum Kultury za nami!

Pierwszy tydzień ferii z Raciborskim Centrum Kultury za nami! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Wycieczka do kopalni, warsztaty magii, rękodzieło, rzeźba i malarstwo, a także taniec królowały w pierwszym tygodniu twórczych ferii z RCK, organizowanych w ramach akcji Zima w Mieście. W zajęciach jak dotąd wzięło udział prawie 200 dzieci.

Raciborskie Centrum Kultury rozpoczęło tegoroczne ferie od wycieczki do Kopalni Guido w Zabrzu, gdzie ponad 40 dzieci wzięło udział w „Zimowej Szkole Magii” - ukrytej w podziemiach Sztolni Królowa Luiza. Skoro szkoła magii, to nie mogło tam zabraknąć ciekawostek o Harrym Potterze, poszukiwania złotych monet i eksplorowania podziemnych korytarzy kopalni. Uczestnicy wycieczki mogli dowiedzieć się na czym polega praca górnika, a także zwiedzić interaktywne muzeum historii górnictwa. Na koniec wszyscy wzięli udział w warsztatach tworzenia świec żelowych, które można było oczywiście zabrać ze sobą do domu.

Jednocześnie w poniedziałek w budynku RCK RDK na ul. Chopina 21 odbywały się warsztaty rzeźby w glinie prowadzone przez Katarzynę Baron-Rogulę. Dzień później można było kontynuować przygodę ze sztuką na warsztatach malarstwa z Maksymilianem Rogulą. Sala I pietra RCK przemieniła się w pracownię malarską, gdzie uczestnicy starali się uwiecznić martwą naturę. Łącznie w obu zajęciach wzięło udział prawie 40 uczestników.

Od wtorku w RCK zrobiło się niezwykle tanecznie za sprawą zajęć hip-hop z Marysią Krzemień, która prowadziła warsztaty przez cztery dni w trzech grupach wiekowych. Młodzi adepci tańca codziennie szlifowali choreografie, które w piątek zaprezentowali dla swoich najbliższych na scenie sali widowiskowej w ramach podsumowania warsztatów. Królował muzyczny motyw przewodni z „Akademii Pana Kleksa” a także przebój „Water” P. Williamsa i Beyonce. Łącznie w warsztatach wzięło udział prawie 100 osób. Było nie tylko tanecznie, ale też niezwykle energetycznie.

Z kolei w świetlicy RCK w Brzeziu odbywały się warsztaty z tkania makatek, a także warsztaty ceramiczne prowadzone przez Agnieszkę Patalong. Uczestnicy obu tych warsztatów wykazali się niezwykłą kreatywnością i pomysłowością, a wykonane przez siebie prace mogli zabrać do domu. Na ceramiczne arcydzieła trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, gdyż najpierw musiała powstać forma gliniana, która następnie były zdobiona farbami podszkliwnymi w technice sgraffito, a na koniec prace trafiły na wiele godzin do pieca o temperaturze 960 stopni. Gotowe dzieła będzie można odebrać po feriach.

W drugim tygodniu ferii na młodych raciborzan czekają kolejne twórcze zajęcia. Rękodzieło: czyli kreatywnia w Brzeziu i decoupage w DK Strzecha, a także warsztaty teatralne „Maksa i kostium w teatrze”. W piątek miłośnicy LEGO wezmą udział w warsztatach z robotyki.

Ferie z RCK organizowane w ramach akcji ZIMA W MIEŚCIE odbywają się dzięki wsparciu finansowemu Miasta Racibórz.

Autor: RCK, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności29 lutego 202408:22

Komunikat dotyczący ćwiczeń Wojska Polskiego Dragon-14

Komunikat dotyczący ćwiczeń Wojska Polskiego Dragon-14 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
13
red., fot. Wojsko-Polskie
Reklama
Kultura i edukacja1 marca 202423:40

SKAZA w Disney'owskiej odsłonie- widowisko taneczne

SKAZA w Disney'owskiej odsłonie- widowisko taneczne - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Raciborskie Centrum Kultury serdecznie zaprosiło dziś, 01.03., na widowisko taneczne w wykonaniu Zespołu Tanecznego SKAZA inspirowane najpiękniejszym produkcjami Disney’a. 

Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 01.03.2024
29 lutego 202423:20

Nasz Racibórz 01.03.2024

Nasz Racibórz 23.02.2024
23 lutego 202409:04

Nasz Racibórz 23.02.2024

Nasz Racibórz 16.02.2024
15 lutego 202423:16

Nasz Racibórz 16.02.2024

Nasz Racibórz 09.02.2024
9 lutego 202409:27

Nasz Racibórz 09.02.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.