Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności5 lutego 202410:42

Raport 998. Od pożaru sadzy zapalił się dach w Brzeźnicy

Raport 998. Od pożaru sadzy zapalił się dach w Brzeźnicy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Sześć interwencji odnotowali strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP w trakcie weekendowej służby. Działania prowadzono w Nędzy, Brzeźnicy i Raciborzu.

Sobota, 03.02.2024

O godzinie 22.28 jeden zastęp PSP został zadysponowany na ulicę Rudzką w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło bowiem zgłoszenie o wejściu domowej czujki czadu w stan alarmu. Z informacji przekazanych przez osobę zgłaszającą wynikało, że nikt nie wymaga pomocy medycznej. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania strażacy przystąpili do działań, które polegały na dokonaniu pomiarów atmosfery we wszystkich mieszkaniach w tym samym pionie, w którym znajdowało się mieszkanie zgłaszającego. W żadnym z lokali nie stwierdzono jednak obecności groźnego dla zdrowia i życia tlenku węgla. Zdarzenie zostało ostatecznie zakwalifikowane jako alarm fałszywy.

Niedziela, 04.02.2024

Pierwszą niedzielną interwencją było zgłoszenie od zespołu ratownictwa medycznego. Działania prowadzono w jednym z budynków przy ulicy Katowickiej w Raciborzu.

O godzinie 21.02 dyspozytor PSP Racibórz odebrał zgłoszenie z dotyczące pożaru sadzy w kominie przy ulicy Leśnej w Brzeźnicy. Na miejsce skierowano trzy zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że pali się sadza w kominie oraz część dachu budynku gospodarczego przylegającego do budynku jednorodzinnego. W momencie wybuchu pożaru w budynku znajdowała się jedna osoba, które nie wymagała pomocy medycznej.

Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu energii elektrycznej do budynku, podaniu jednego prądu gaśniczego w natarciu na palący się dach, rozbiórce uszkodzonych dachówek w obrębie komina, opróżnieniu komory spalania w piecu na paliwo stałe, podaniu prądu gaśniczego z lancy kominowej do przewodu spalinowego, przeczyszczeniu komina przy użyciu zestawu kominiarskiego, sprawdzeniu rozkładu temperatur przy pomocy kamery termowizyjnej, przewietrzeniu obiektów oraz kontroli części gospodarczej i mieszkalnej przy pomocy detektora wielogazowego. Straty materialne w tym zdarzeniu oszacowano na kwotę 1 000 złotych, z kolei wartość mienia uratowanego na 150 tys. złotych.

W trakcie działań w Brzeźnicy do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło kolejne zgłoszenie o pożarze. Tym razem z Raciborza z ulicy Marii Skłodowskiej-Curie. Z informacji przekazanych przez zgłaszającego wynikało, że doszło do pożaru śmietnika. Na miejsce skierowano jeden zastęp OSP, oraz przedysponowano jeden zastęp zawodowy. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że w wiacie śmietnikowej palą się dwa kontenery ze śmieciami. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody na palące się kontenery. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 2 000 złotych. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było wrzucenie rozgrzanego żaru do śmietnika.

Czytaj także

Tragiczne odkrycie przy Wileńskiej. Dwa ciała w jednym mieszkaniu 

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Kultura i edukacja12 kwietnia 202415:09

Voice your vision. Debata młodych w książnicy

Voice your vision. Debata młodych w książnicy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W piątek 12 kwietnia Biblioteka w Raciborzu uczciła rozpoczynający się Europejski Tydzień Młodzieży zapraszając raciborską młodzież do debaty. W tym roku Europejski Tydzień Młodzieży odbywa się pod hasłem „Voice your vision. Democracy in action”. Demokracja w dzianiu to między innymi aktywne dzielenie się swoimi opiniami i wysłuchanie opinii innych.

Biblioteka Racibórz
Sport13 kwietnia 202422:15

Mistrzostwa Polski w zapasach kobiet w Rudniku. Świerczewska ze złotem, Michniewicz ze srebrem

Mistrzostwa Polski w zapasach kobiet w Rudniku. Świerczewska ze złotem, Michniewicz ze srebrem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Dwa medale to dorobek LKS Dąb Brzeźnica w rozegranych dziś, 13.04., Mistrzostwach Polski Juniorek U20 w zapasach kobiet.

red.
Reklama
Aktualności12 kwietnia 202411:37

Projekt Welcome – Library for Everyone. Książki po ukraińsku

Projekt Welcome – Library for Everyone. Książki po ukraińsku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
MiPBP w Raciborzu, fot. pexels.com/cottonbro studio
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.04.2024
12 kwietnia 202415:22

Nasz Racibórz 12.04.2024

Nasz Racibórz 05.04.2024
7 kwietnia 202412:45

Nasz Racibórz 05.04.2024

Nasz Racibórz 29.03.2024
29 marca 202415:21

Nasz Racibórz 29.03.2024

Nasz Racibórz 22.03.2024
21 marca 202421:40

Nasz Racibórz 22.03.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.