Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności5 lutego 202410:40

Policja uderzyła w gang narkotykowy pseudokibiców

Policja uderzyła w gang narkotykowy pseudokibiców - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

Policjanci z katowickiej komendy wojewódzkiej zajmujący się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców doprowadzili do oskarżenia kolejnych czterech mężczyzn działających w grupie przestępczej.

W jednym z wątków śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Sosnowcu mundurowi ustalili, że pseudokibice wytworzyli co najmniej 50 kilogramów narkotyków, które wprowadzali do obrotu. W październiku 2023 roku do sądu wpłynął akt oskarżenia zarzucający popełnienie przez nich przestępstw narkotykowych. Natomiast w listopadzie 2023 roku śledczy zatrzymali kolejne osoby związane z przestępczym procederem i zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków.

Policjanci z Wydziału do spraw Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP w Katowicach prowadzą rozległe, wielowątkowe i skomplikowane śledztwa dotyczące działalności zorganizowanych grup przestępczych powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców. Efektem pracy śledczych jest rozbijanie kolejnych grup przestępczych i kończenie przestępczej działalności pseudokibiców, którzy ponoszą odpowiedzialność za popełnione czyny.

Jedno ze śledztw jest prowadzone od grudnia 2022 roku pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu. Dotyczy ono zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wytwarzaniem i wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków. O sprawie informowaliśmy po raz pierwszy w lipcu 2023 roku. Wtedy policjanci zatrzymali grupę mężczyzn, w tym zawodnika MMA federacji "WOTORE".

Tym razem mundurowi zakończyli jeden z wątków śledztwa i doprowadzili do oskarżenia czterech mężczyzn w wieku 26, 28, 29 i 39 lat, którzy zajmowali się przestępczością narkotykową. Policjanci ustalili, że zatrzymani, działając w zorganizowanej grupie przestępczej, od stycznia 2021 roku do stycznia 2023 roku produkowali i wprowadzili do obrotu znaczną ilość substancji psychotropowych.

28 i 39-latek zajmowali się wytwarzaniem tych środków, natomiast każdy członek grupy uczestniczył we wprowadzaniu ich na rynek zbytu. Śledczy ustalili, że oskarżeni wytworzyli co najmniej 50 kilogramów mefedronu, klefedronu i klofedronu oraz zasiarczali znaczne ilości płynnej amfetaminy, które to narkotyki następnie sprzedawali. Grupa ta z powyższego procederu uczyniła sobie stałe źródło dochodu. Zatrzymani mężczyźni działali przede wszystkim na terenie województwa śląskiego i małopolskiego. Przestępcy co jakiś czas zmieniali lokalizację laboratorium, w którym wytwarzali narkotyki.

Na wniosek prokuratora z Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu, decyzją sądu, 28, 29 i 39-latek zostali tymczasowo aresztowani, natomiast wobec oskarżonego 26-latka zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, poręczenia majątkowego i zakazu opuszczania kraju. Mężczyźni odpowiedzą za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przestępczość narkotykową. Wszystkim może grozić nawet kilkanaście lat więzienia. Jeden ze sprawców działał w warunkach recydywy.

Ponadto podczas dalszej pracy nad śledztwem w listopadzie 2023 roku policjanci zatrzymali kolejne 3 osoby - mieszkańców Sosnowca podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Jeden z zatrzymanych posiadał w miejscu zamieszkania znaczne ilości narkotyków - tabletek ecstazy i amfetaminy. Mężczyźni na wniosek prokuratora zostali tymczasowo aresztowani. Odpowiedzą za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i przestępczość narkotykową.

Sprawa jest rozwojowa, a policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Autor: KWP Katowice, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności29 lutego 202408:22

Komunikat dotyczący ćwiczeń Wojska Polskiego Dragon-14

Komunikat dotyczący ćwiczeń Wojska Polskiego Dragon-14 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
13
red., fot. Wojsko-Polskie
Reklama
Kultura i edukacja1 marca 202423:40

SKAZA w Disney'owskiej odsłonie- widowisko taneczne

SKAZA w Disney'owskiej odsłonie- widowisko taneczne - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Raciborskie Centrum Kultury serdecznie zaprosiło dziś, 01.03., na widowisko taneczne w wykonaniu Zespołu Tanecznego SKAZA inspirowane najpiękniejszym produkcjami Disney’a. 

Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 01.03.2024
29 lutego 202423:20

Nasz Racibórz 01.03.2024

Nasz Racibórz 23.02.2024
23 lutego 202409:04

Nasz Racibórz 23.02.2024

Nasz Racibórz 16.02.2024
15 lutego 202423:16

Nasz Racibórz 16.02.2024

Nasz Racibórz 09.02.2024
9 lutego 202409:27

Nasz Racibórz 09.02.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.