Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności1 lutego 202419:51

Ależ to był 32. finał WOŚP w Raciborzu. Podsumowanie

Ależ to był 32. finał WOŚP w Raciborzu. Podsumowanie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Tyle atrakcji, tyle emocji a nawet wzruszeń – i wszystko co zostało zaplanowane na 32. Finał przez sztab WOŚP Racibórz z Raciborskiego Centrum Kultury się udało. Ale od początku…

Od 6:45 wolontariusze gromadzili się licznie w Raciborskim Centrum Kultury, by odebrać swoje pakiety: puszkę, identyfikator oraz plecak z czymś słodkim w środku. W miasto ruszyło 120 wolontariuszy, uśmiechnięci, pełni dobrej energii, w wielu przypadkach pomysłowo i kolorowo przebrani. Zebraliśmy już 184 551,35 zł!!! To o 20.000 zł więcej w dniu finału niż w roku ubiegłym! Na tę sumę składa się kwota z puszek wolontariuszy 120 osób oraz puszek stacjonarnych w liczbie 34 sztuk. Do końcowego wyniku dojdą licytacje z Allegro, których było w tym roku ponad 240 wystawionych i e-skarbonki. Oficjalne wyniki poznamy w marcu.

Wydarzenia 32. Finału rozpoczęły się od Charytatywnego Meczu Siatkówki „TU WSZYSTKO GRA!” w Powiatowym Centrum Sportu. Wzięły udział drużyny: piłkarska (kapitan: Remigiusz Trawiński), koszykarska (kapitan: Monika Kawalec i Marcin Parzonka), zapaśnicza (kapitan: Ryszard Wolny), lekkoatletyczna (kapitan: Piotr Morka) i samorządowa. W turnieju wzięła również udział drużyna Klubu Siatkarskiego Racibórz pod wodzą Moniki Brzostek i Marcina Polowczyka. Wygrali zapaśnicy Ryszarda Wolnego. Mecz oraz licytacje w trakcie rozgrywek prowadził speaker Borek czyli Krzysztof Borkowski, sędziowali uczniowie ZSE Racibórz, o dobry beat zadbał Tomasz Bieliński, a taneczne i akrobatyczne show w przerwach między meczami zapewniły mażoretki z SKZR „Źródło”.

Po rozegranym meczu, w samo południe, uczestnicy wydarzenia: siatkarze, kibice oraz przedstawicielki sztabu WOŚP Racibórz wspólnie zatańczyli Poloneza i tym samym wzięli udział w ogólnopolskim WOŚP-owym biciu rekordu w tańcu poloneza, który równolegle odbywał się w bardzo wielu miastach w Polsce. Niektórzy zatańczyli w szlacheckich strojach. Wszystko pokazała w transmisji na żywo telewizja polska – TVP Katowice w wydaniu ogólnopolskim.

O 13:00 rozpoczęły się działania na raciborskim rynku. Również wtedy odbyło się ogólnopolskie łączenie na żywo z WOŚP TV Kręcioła (na 60 sztabów sztab WOŚP Racibórz znalazł się w 20 wybranych). Do Raciborza przyjechała też redakcja TVP Info, która na żywo relacjonowała przebieg Finału obszernie prezentując raciborskie atrakcje.

W samo południe zaczęto warzyć grochówkę. Z przyczyn osobistych na Finał nie dotarł Remigiusz Rączka, ale kuchenną rękawicę podjęli Ewa Nowak z Miejskiego Zakątka i Rajmund Petrzyk z Browaru Raciborskiego, którzy gotowali wedle przepisu mistrza. W kulinarnych działaniach wsparli ich uczniowie gastronomika CKZiU w Raciborzu: Emilka, Karolina, Wiktoria, Rafał, Natalia, Leonard oraz Agata i Mariola Szkurłat - wychowawca.

Na rynku powstało prawdziwe WOŚP-owe miasteczko. Poczynając od Komendy Powiatowej Straży Pożarnej i OSP Racibórz Markowice, które prezentowały swój sprzęt: wozy i stroje strażackie, zwyżkę, którą można było się przewieźć do góry, najmłodsi mogli gasić mini pożary, a trochę starsi nabyć wiedzę odnośnie pierwszej pomocy. Swoje stoisko miała również raciborska policja: można było przybić piątkę z policyjnym Sznupkiem, a także zrobić sobie zdjęcia w najnowszym modelu policyjnego samochodu i na motocyklu. Było także Wojskowe Centrum Rekrutacji i Jednostka Strzelecka 3054, które przygotowały pokaz broni i strzelnicę pneumatyczną.

Jak co roku z Orkiestrą zagrali Drengowie znad Górnej Odry. W ich obozowisku, przy ogniu można było się ogrzać, zobaczyć walki wojów, a także podejrzeć pracę snycerza Jarosława, który przekazał na licytację specjalnie wystrugane drewniane serce. Dużym zainteresowaniem cieszyły się samochody retro: Fiat 125p, 126p, Polonez, trabant, a także amerykański błękitny cadillac. Na rundkę po mieście kolorowym, WOŚP-owym busem VW zapraszał pan Heniu i wolontariuszka Zosia. Można było również pomalować sobie buzie w barwach 32. Finału u Yunonah i Mateusza, a także napić się kawy i herbaty oraz przekąsić pyszne ciasto w strefie chillout obsługiwanej przez uczniów gastronomika.

Nie zabrakło też stanowiska DKMS - czyli rejestracji Bazy Dawców Szpiku Kostnego. Na oddziale położniczo-ginekologicznym raciborskiego Szpitala odbyły się warsztaty z pierwszej pomocy dla noworodków, porodu z użyciem gwizdka oraz prezentacja sprzętu zakupionego przez WOŚP.

Od wczesnych godzin popołudniowych wystartował program dla dzieci. Rozgrzewkę na lodowisku w formie gier i zabaw poprowadziła Monika Brzostek. Liczną publiczność pod scenę przyciągnął występ Kubusia Puchatka i Tygryska z Aktywnych Spotkań z Teatrem z RCK, którzy wciągnęli najmłodszych w muzyczną zabawę. Po nich prezentowały się grupy zumbiaków z Zumba Kids Joanny Dudkiewicz, które rozgrzały WOŚP-ową publiczność.

Równie energetycznie zrobiło się za sprawą występów grup hip-hopowych Zespołu Tanecznego SKAZA tańczących pod kierunkiem Marysi Krzemień. Zaprezentowały się: formacja senior, miniformacja oraz duet Hania&Dominika. Kolejną dawkę dobrej zabawy i energii dostarczył publiczności pokaz breakingowy KS Breaking Racibórz Mateusza Siepetowskiego.

Finał WOŚP nie mógłby odbyć się bez licytacji, w tym roku również poprowadzonych w dwóch częściach przez szefową sztabu Annę Kokolus i wiceprezydenta Raciborza Dawida Wacławczyka. Raciborzanie po raz kolejny pokazali swoją szczodrość. Z 35 przedmiotów na licytacji uzyskano: 5687,10 zł. Największa walka toczyła się o tort mistrza Szypuły, który został wylicytowany za 1000 zł i przekazany podobnie jak w zeszłym roku dla raciborskiego sztabu. Wysoko licytowano również palenisko ze stali nierdzewnej zrobione z serduszek specjalnie na Wielką Orkiestrę (700 zł), tradycyjnie dużym zainteresowaniem cieszyły się gadżety WOŚP-owe i to zarówno te rękodzielnicze jak i oryginalne ze sztabu głównego. Jednocześnie do późnych godzin nocnych trwały licytacje na Allegro, gdzie wystawionych było ponad 240 przedmiotów. Najwyższe kwoty uzyskały: pobyt dla 16 osób w domu na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej (3050 zł), lot helikopterem (2555zł), koszulka Legii Warszawa (1325 zł), Dzień w Senacie z senatorem Siedlaczkiem (1350 zł), wycieczka do Warszawy z posłanką Lenartowicz (1275 zł), voucher LaseroweLove (1200 zł), trekking po Beskidzie Niskim (960 zł), voucher na pobyt w SPA Laskowo (960 zł), portret pupila (900 zł), propozycja zostania strażakiem na jeden dzień (1100 zł) czy voucher na pobyt w więzieniu (780 zł)! Podobnie jak w zeszłym roku, zabawkowe tiry Eko-Okien cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem i 5 zabawek osiągnęło kwotę: 2805 zł.

W muzycznej części wystąpił jako pierwszy zespół z Dąbrowy Górniczej, istniejący od 2001 roku i znany m.in. z Festiwalu Woodstock - POGORIA, grający w klimatach z pogranicza rocka, punku i ska. Muzyczną gwiazdą wieczoru był CHWYTAK i zespół 3 PROMILE również na rockowo. Poczucie humoru i niezwykła energia zespołu udzieliła się publiczności i z pewnością był to niezapomniany występ. Zwłaszcza, że na koniec został zlicytowany słynny karton Chwytaka za 500 zł!

Na zakończenie, o godzinie 20:00 miało miejsce ŚWIATEŁKO DO NIEBA. Ponownie wystąpił teatr Ognia Enigma z Zawiercia, tym razem w programie Fire Retro. Niezwykle spektakularne show i ogromny kunszt obchodzenia się z ogniem robiły wrażenie na publiczności, która otoczyła tłumnie plac przy scenie.

Nad bezpieczeństwem całego raciborskiego Finału czuwały zarówno służby porządkowe: policja, straż miejska, a także firma Delta System Security oraz Life- Ratownictwo Medyczne i Pielęgniarstwo.

A w Banku Spółdzielczym w Raciborzu do 22:00 były liczone pieniądze z puszek wolontariuszy i puszek stacjonarnych. Każdy wolontariusz odwiedzający bank mógł wziąć udział w loteryjce i na kole fortuny wygrać gadżet. Bank Spółdzielczy w Raciborzu gra z WOŚP Racibórz już od 19 lat!!! W akcję zaangażowani są nie tylko pracownicy banku, ale także ich rodziny i przyjaciele. Dziękujemy!!!

Oto lista DARCZYŃCÓW 32. FINAŁU, którym serdecznie dziękujemy za ich ogromne wsparcie, materialnie i niematerialne, obecność, życzliwość - wspólne tworzenie WOŚP-owej Orkiestry dobrych serc.

DARCZYŃCY WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W RACIBORZU:

1. Raciborskie Centrum Kultury
2. Miasto Racibórz
3. Starostwo Powiatowe w Raciborzu
4. Bank Spółdzielczy w Raciborzu
5. Powiatowe Centrum Sportu w Raciborzu
6. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu
7. Przedsiębiorstwo Komunalne w Raciborzu
8. Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu
9. Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Raciborzu
10. Straż Miejska w Raciborzu
11. Delta – System Security
12. Life – Ratownictwo Medyczne i Pielęgniarstwo
13. Wodociągi Raciborskie
14. Visit Racibórz
15. Gastronomik Racibórz – CKZiU
16. Szpital Rejonowy im. dr J. Rostka w Raciborzu – Oddział ginekologiczno-położniczy
17. Rajmund Petrzyk
18. Paweł Rycka
19. Tomasz Kuryłowicz
20. Roman Peszke
21. Firma nagłośnieniowa Unister Sound
22. Party Shop Racibórz
23. Tomasz Bieliński, Krzysztof Borkowski, Sebastian Dworak
24. SKZR Źródło
25. KS Breaking Racibórz
26. Zespół Taneczny SKAZA
27. Drengowie Znad Górnej Odry
28. Fundacja „Raciborski Gród Średniowieczny”
29. DKMS, Dawid Machecki
30. OSP Racibórz Markowice
31. Ewa Nowak – Miejski Zakątek
32. Uczniowie z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu (Gastronomik): Emilia Burdzik, Karolina Pytlik, Wiktoria Rusz, Rafał Pordzik, Natalia Gajdeczka, Leonard Kandziora, Agata Jureczka. Wychowawca – Mariola Szkurłat
33. Remigiusz Rączka
34. Be Fit Fitness Room w Raciborzu
35. Zespół Pogoria
36. Zespół Trzy Promile z Chwytakiem
37. Teatr Ognia Enigma
38. Sabina Friendorf
39. Grzegorz Kawalec
40. Motoryzacja czasów PRL
41. Wojskowe Centrum Rekrutacji
42. Jednostka Strzelecka 3054
43. Yunonah Piwowarczyk, Mateusz Mandela
44. Adrianna Polok
45. Intex – Studio Reklamy
46. Raciborska Telewizja Kablowa
47. Henryk Kudla
48. Zakład Rzeźniczo-Wędliniarski Ernestyn Janeta
49. Mieszko S.A.
50. Piekarnia Markiewka
51. PSS Społem Racibórz
52. Konditorei. Cukiernia. Adrian Malcharczyk
53. Restauracja Młyn w Raciborzu
54. Pizzeria Da Grasso w Raciborzu
55. Restauracja BeQuick w Raciborzu
56. Pizzeria pod Starą Remizą w Raciborzu
57. Braxton Racibórz
58. Restauracja Raciborska
59. Restauracja Casagrande w Raciborzu
60. Restauracja Shiro w Raciborzu
61. Restauracja RO-MA Smaki Świata
62. Kawiarnia Bukiet i Kawa
63. Mc Donald Racibórz
64. Kaman s.c. Nowaccy K.A.
65. Stacja Miejska Racibórz
66. Restauracja Browar Rynek
67. Bieńkowicki Kredens
68. Auchan
69. Węglowski Krzysztof hurtownia rolno-spożywcza w Raciborzu
70. Warsztaty Terapii Zajęciowej
71. Zakład Karny w Raciborzu
72. Lambert Król
73. Palenisko- p. Mariusz
74. Ginter Jarzombek
75. Marysia Krzemień
76. Helena z Raciborza – winyle
77. Magdalena Roszkowska
78. Katarzyna Lasek-Pokorska – Hotel Spa Laskowo
79. Krzysztof z Raciborza
80. Sylwia Kościelniak
81. Alina Markiewicz, Podlesice 38
82. Browar Zamkowy Sp z.o.o Racibórz
83. Jan Basista – Restauracja VENA w Raciborzu
84. Raciborskie Stowarzyszenie Strzeleckie
85. Ostróg Net
86. Dr Przemysław Smolik
87. Stacja paliw RGD Racibórz
88. Olia Fashion
89. Adam Skrodzki
90. Karol Staniewicz
91. RKK AZS Racibórz
92. Magdalena Maurer
93. Restauracja Miejski Zakątek
94. Adam Kurpis
95. Cudotwórnia - robótki Agutki - Agnieszka Patalong
96. Dominika Kern
97. Arboretum Bramy Morawskiej
98. Leszek Olszewski
99. Madziorek z Raciborza
100. Gabriela Lenartowicz
101. Henryk Siedlaczek
102. Małgorzata Dziedzic
103. Bartosz Ohrzal
104. Paweł Bochenek
105. Alina Markiewicz
106. Raciborskie Bractwo Kurkowe
107. Natalia i Tekstylne Dziarki
108. Migawka Cafe
109. Powiat Raciborski
110. Strefy Odkrywania Wyobraźni i Aktywności SOWA w Raciborzu
111. Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”
112. Muzeum w Raciborzu
113. SRC KART Serhio Opanasiuk
114. Winne Konstelacje
115. Dawid Wacławczyk
116. Warsztat Terapii Zajęciowej w Raciborzu
117. Villa Antiqua
118. Alex Schiele
119. Katarzyna Adamczyk
120. Anna Dębczak
121. Eko-Okna S.A.
122. Agata Junka i Wyciosane z drewna
123. Łukasz Moneta
124. MK Podróże
125. Laserowe Love
126. Monika Brzostek
127. Tomasz Szypuła
128. Zespół siatkarek Grot Budowlani Łódź
129. Magdalena Janiuk
130. Dariusz Mioduski
131. Mirela Piela
132. Royal – markowe alkohole
133. Anna Koczenasz
134. Fly Park w Radlinie
135. Beata Musioł i Strefa Komfortu
136. Martyna Tucka
137. Łukasz Skroban
138. Przygody z Wikingami
139. Earkadia
140. Pracownia K11 Natural
141. Natalia Kuzdrowska
142. Dzikie zbiory
143. Adam Reszka
144. Julia Parzonka
145. Andrzej Tomczyk
146. Anna Żychska-Wolny
147. Ryszard Wolny

I dla wszystkich, którzy okazali swoje dobre serce, przychylność i wsparcie!

Autor: RCK, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności22 kwietnia 202409:31

Czarny dym przy Stalmacha

Czarny dym przy Stalmacha - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Czytelniczka
Aktualności20 kwietnia 202408:28

Jubileuszowa edycja konkursu piosenki hiszpańskiej w Raciborzu [FOTO i WIDEO]

Jubileuszowa edycja konkursu piosenki hiszpańskiej w Raciborzu [FOTO i WIDEO]  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Konkurs organizowany przez II LO im. Adama Mickiewicza w tym roku obchodzi swoje 10-lecie. Pierwsze miejsce w jubileuszowej edycji zajęła Łucja Kamalla z zespołem.

Marta Wawoczny
Reklama
Reklama
Reklama
Sport20 kwietnia 202420:43

XXVII sezon Zoo-Mar JP Telebim RLPS przeszedł do historii [FOTO i WIDEO]

XXVII sezon Zoo-Mar JP Telebim RLPS przeszedł do historii [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Wiele zagrywek, walka o każdą piłkę, bloki i asy serwisowe. To wszystko towarzyszyło miłośnikom siatkówki, którzy od października ubiegłego roku walczyli w XXVII sezonie Zoo-Mar JP Telebim RLPS. Dziś, 20.04., w hali OSiR przy Łąkowej rozegrano turniej finałowy.

red., fot. Jan Ptak
Sport21 kwietnia 202418:54

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Mimo niesprzyjającej aury lokalni sportowcy postarali się o sportowe emocje. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.04.2024
19 kwietnia 202421:56

Nasz Racibórz 19.04.2024

Nasz Racibórz 12.04.2024
12 kwietnia 202415:22

Nasz Racibórz 12.04.2024

Nasz Racibórz 05.04.2024
7 kwietnia 202412:45

Nasz Racibórz 05.04.2024

Nasz Racibórz 29.03.2024
29 marca 202415:21

Nasz Racibórz 29.03.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.