Półkolonie w Studziennej

Już po raz 17 Caritas działający przy parafii św. Krzyża w Studziennej oraz tamtejszy LKS organizują dzieciom i młodzieży półkolonie. – Większość z nich nie wyjedzie w tym roku na wakacje, dlatego dbamy, aby nie zabrakło im letnich rozrywek – mówi organizatorka Teresa Koloch
80 młodych mieszkańców dzielnic Studzienna i Sudół codziennie, przez dwa tygodnie uczęszcza na półkolonie zorganizowane w budynku LKS-u. Organizatorzy dbają, aby dzieci nie nudziły się i spędziły miło letni czas. – Większość z tych dzieci nie wyjedzie w tym roku na letni wypoczynek. Dlatego staramy się, aby i one miały miłe wakacyjne wspomnienia. Organizujemy im wycieczki, zajęcia plastyczne, ruchowe i rozgrywki sportowe – wylicza Teresa Koloch, organizatorka półkolonii w Studziennej.
– Wczoraj byliśmy na Górze Świętej Anny, przedwczoraj w rybnickim Multikinie na filmie wyświetlanym w 3D. Zwiedziliśmy też kościół w Tworkowie oraz Nysę. W ciepłe dni jeździliśmy na kąpielisko w Rybniku – dodaje wolontariuszka działająca w parafialnym Caritasie, Krystyna Paskuda.
Oprócz atrakcji uczestnicy półkolonii mogą liczyć na obiad oraz słodki deser. – Dzięki hojności mieszkańców naszej dzielnicy możemy codziennie przygotować dzieciom ciepłe posiłki, dbamy też, aby zjadły desery. Często pieczemy kołacze, uczestnicy lubią je najbardziej – zapewnia Krystyna Paskuda.
Uczestnikami półkolonii są dzieci od 5 do 16 roku życia. – Lipiec to okres żniw, gospodarze większość tego czasu spędzają na polu, nie mają wtedy gdzie zostawić dzieci. Dlatego zajęcia w LKS to najlepsze rozwiązanie. Zwłaszcza, że miasto daje na nie pieniądze. A dzieci chętnie w nich uczestniczą – podkreśla Eugeniusz Wyglenda, radny miejski pochodzący ze Studziennej. O bezpieczeństwo dzieci dba 16 wolontariuszy, a posiłki przygotowuje 8 kucharek.
(k)



















![Informacja o zamiarze sprzedaży nieruchomości [OGŁOSZENIE URZĘDOWE] Informacja o zamiarze sprzedaży nieruchomości [OGŁOSZENIE URZĘDOWE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765798542zrzut-ekranu-2025-12-15-o-12-35-22-.png)







![Seria groźnych interwencji strażaków w powiecie. Pożary i wypadek przy słupie energetycznym [FOTO] Seria groźnych interwencji strażaków w powiecie. Pożary i wypadek przy słupie energetycznym [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765871045598333448-900629152302961-443722479592108171-n-2-.jpg)



![Pół miliarda na bezpieczeństwo. Briefing posłanki Gabrieli Lenartowicz o obronie cywilnej i sprawach regionu [WIDEO] Pół miliarda na bezpieczeństwo. Briefing posłanki Gabrieli Lenartowicz o obronie cywilnej i sprawach regionu [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765802058gre02980-.jpg)



![Pożary i otwarcia mieszkań. Strażacki weekend w pigułce [RAPORT 998] Pożary i otwarcia mieszkań. Strażacki weekend w pigułce [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765788869599933066-869747175801617-5814755685544542499-n-.jpg)

![Anna & Anna - wyjątkowy koncert w RCK [ZAPOWIEDŹ] Anna & Anna - wyjątkowy koncert w RCK [ZAPOWIEDŹ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765814714raciborz-.jpg)





![Świąteczny Kiermasz w Szkole Podstawowej nr 13 [FOTO] Świąteczny Kiermasz w Szkole Podstawowej nr 13 [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765871592image00007-.jpg)

















![Kiermasz pierników w Nędzy w świątecznej atmosferze [FOTO] Kiermasz pierników w Nędzy w świątecznej atmosferze [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1765817250photo-121-of-218-.jpg)





Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany