Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności20 stycznia 202409:17

Daj szansę na życie. Szykuje się akcja rejestracji dawców szpiku w Raciborzu

Daj szansę na życie. Szykuje się akcja rejestracji dawców szpiku w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Solidarność społeczna, altruizm i gotowość do ofiarowania szansy na zdrowie i życie innym – to wartości, które wciąż stanowią fundament wielu społecznych inicjatyw. Jednym z wymownych przykładów jest akcja rejestracji dawców szpiku, organizowana przez fundację DKMS. Tegoroczne wydarzenie zainicjowane w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, odbędzie się w Raciborzu 28 stycznia, dając wszystkim szansę dołączenia do bazy potencjalnych dawców.

Rejestracja, która będzie miała miejsce na rynku oraz w Raciborskim Centrum Kultury w godzinach 12:00–16:00, stanowi nie tylko akt solidarności, ale również realną możliwość stania się bohaterem dla tych, którzy potrzebują przeszczepienia szpiku lub krwiotwórczych komórek macierzystych. Zachętą do udziału w akcji jest apel wolontariuszy: "Dołącz i daj szansę na życie!". Wydarzenie organizowane jest w ramach raciborskiego finału WOŚP.

Fundacja DKMS, będąca międzynarodową organizacją non-profit, dedykowaną walce z nowotworami krwi i innymi chorobami układu krwiotwórczego, wyznacza sobie misję zapewnienia każdemu pacjentowi na świecie, który potrzebuje przeszczepienia komórek macierzystych szpiku, szansy na znalezienie odpowiedniego dawcy.

Proces rejestracji jako potencjalny dawca szpiku jest prosty i dostępny dla każdego, kto spełnia kilka podstawowych kryteriów. Wystarczy mieć między 18. a 55. rokiem życia, cieszyć się ogólnym zdrowiem oraz nie posiadać znacznej nadwagi. Krok po kroku, uczestnicy akcji mogą zapoznać się z wymogami, wypełnić formularz rejestracyjny i poddać się pobraniu wymazu z policzka. To niewielki wysiłek, który może przyczynić się do ratowania życia.

Do dziś Fundacja DKMS zarejestrowała imponującą liczbę 12 milionów potencjalnych dawców, z czego 110 tys. osób stało się już tymi faktycznymi. W tych liczbach są również mieszkańcy naszego regionu, w tym jedna osoba, która włączyła się do rejestru podczas ubiegłorocznej akcji zorganizowanej w ramach WOŚP w Raciborzu, by później stać się rzeczywistym dawcą. Dla kogoś to znaczy szansę na nowe życie.

- Każdy z nas może być bohaterem w walce z chorobami krwi, wystarczy jedno małe działanie – rejestracja jako potencjalny dawca szpiku. Wszystkich świadomych swojej decyzji serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w akcji 28 stycznia w Raciborzu i dołączenia do szlachetnej społeczności dawców, którzy z dumą noszą miano ratowników życia - zachęcają wolontariusze.

Autor: materiał nadesłany, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności11 kwietnia 202409:43

Trzech Czechów zderzyło się na Wydalu [FOTO]

Trzech Czechów zderzyło się na Wydalu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
Krzyżanowice:

Kolejne w ciągu kilku dni zdarzenie na skrzyżowaniu na Krzyżanowice, Owsiszcze, Tworków i czeską Hat’. Tym razem udział brały w nim trzy pojazdy. Co ciekawe, za kierownicami każdego z pojazdów znajdowali się obywatele Republiki Czeskiej.

red., fot. FB/OSP KSRG Krzyżanowice
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.04.2024
12 kwietnia 202415:22

Nasz Racibórz 12.04.2024

Nasz Racibórz 05.04.2024
7 kwietnia 202412:45

Nasz Racibórz 05.04.2024

Nasz Racibórz 29.03.2024
29 marca 202415:21

Nasz Racibórz 29.03.2024

Nasz Racibórz 22.03.2024
21 marca 202421:40

Nasz Racibórz 22.03.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.