Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności19 stycznia 202416:49

Na Jeruzalem pożegnano śp. Pawła Newerlę, zasłużonego obywatela miasta Raciborza [FOTO i WIDEO]

Na Jeruzalem pożegnano śp. Pawła Newerlę, zasłużonego obywatela miasta Raciborza [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Mszę św. żałobną w intencji świętej pamięci prawnika i historyka entuzjasty, autora licznych publikacji, m.in. monografii Raciborza i jego dzielnic, uhonorowanego tytułem zasłużonego dla miasta, odprawiono w kościele farnym.

Przy ołtarzu stanęli liczni księża, w tym biskup senior Jan Kopiec, proboszcz z fary ks. Marian Obruśnik i proboszcz z Pietrowic Wielkich, ks. Damian Rangosz. Śp. Paweł Newerla pochodził z pietrowickiej ziemi, zamieszkał w Raciborzu, w parafii WNMP. – Chcę umrzeć po katolicku – te słowa wypowiedział na chwilę przed odejściem relacjonował dziś ks. Obruśnik, który wybitnemu raciborzaninowi udzielał ostatniego namaszczenia. Paweł Newerla zmarł 12 stycznia w wieku 91 lat.

- Wzór dojrzałości - mówił o nim na mszy biskup Jan Kopiec, historyk Kościoła, badacz dziejów Śląska, który z śp. P. Newerlą miał liczne i częste kontakty. - Człowiek starej daty w najlepszym pojęciu tego słowa – mówił na koniec Mszy św. żałobnej proboszcz raciborskiej fary. Podkreślono dorobek zmarłego, pobożność i zaangażowanie w pracę rady parafialnej. Mowę pożegnalną w imieniu rodziny wygłosił Robert Lasak.

W uroczystościach, poza władzami miasta, wzięli udział także parlamentarzyści – senator Henryk Siedlaczek i poseł Michał Woś. Wartę przy trumnie wystawili bracia kurkowi.

Trumnę złożono w grobie przy głównej alei cmentarza Jeruzalem, niedaleko krzyża.

Autor: Grzegorz Wawoczny, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport14 marca 202620:18

Byli o krok od sensacji. Markowice straciły wygraną w 85. minucie [FOTO]

Byli o krok od sensacji. Markowice straciły wygraną w 85. minucie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Sobotnie spotkanie w Markowicach mogło zakończyć się dużą niespodzianką. Gospodarze przez długi czas prowadzili z wyżej notowanym zespołem Naprzodu Borucin, jednak w końcówce meczu goście zdołali doprowadzić do wyrównania.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport15 marca 202621:57

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Podczas weekendu kibice nie mogli narzekać na brak sportowych emocji. Grali piłkarze od II ligi do C klasy Podokręgu Racibórz. Ciekawych momentów nie zabrakło także w Zoo-Mar JP Telebim RLPS oraz w rozgrywkach II ligi śląskiej siatkówki mężczyzn. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Sport15 marca 202615:05

Decydująca końcówka w Nędzy. Tobiasz Wodecki bohaterem Silesii [FOTO]

Decydująca końcówka w Nędzy. Tobiasz Wodecki bohaterem Silesii [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

W sobotnim meczu klasy okręgowej kibice zgromadzeni na stadionie w Nędzy obejrzeli spotkanie pełne walki, emocji i zwrotów akcji. W starciu LKS 1908 Nędza z LKS Silesia Lubomia nie zabrakło ostrych starć, dwóch czerwonych kartek oraz bramek, które ostatecznie przesądziły o zwycięstwie gości.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 13.03.2026
12 marca 202617:46

Nasz Racibórz 13.03.2026

Nasz Racibórz 06.03.2026
5 marca 202618:12

Nasz Racibórz 06.03.2026

Nasz Racibórz 27.02.2026
26 lutego 202618:56

Nasz Racibórz 27.02.2026

Nasz Racibórz 20.02.2026
20 lutego 202610:40

Nasz Racibórz 20.02.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.