Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności18 stycznia 202410:43

Nieznana substancja w żłobku na Słonecznej. Naczelnik mówi o dziwnej woni

Nieznana substancja w żłobku na Słonecznej. Naczelnik mówi o dziwnej woni - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Sprawa wyszła na jaw podczas trwającej rozbudowy placówki przy ul. Słonecznej.

- Czy są w oświacie jakieś problemy, o których powinniśmy wiedzieć jako radni? - pytał w środę przewodniczący miejskiej komisji oświaty, radny Michał Kuliga.

- Pewne problemy mamy z remontem żłóbka na Słonecznej. Dokładnie z podłogą. Po przystąpieniu do prac okazało się, że podłoga składała się z kilku warstw paneli, wykładzin. Dodatkowo, po dojściu do warstwy nośnej wyszło na jaw, że pokryta jest ona jakąś nieznaną substancją, która wydawała dziwną woń. Były podejmowane próby jej usunięcia, ale się to nie udało. W związku z tym postanowiono o skuciu części warstwy nośnej, co powinno usunąć problem. Będzie to dołożeniem pracy wykonawcy, a co za tym idzie wymagało będzie dodatkowych nakładów, po które na pewno się do Rady Miasta zgłosimy. Prócz tego występuje także problem z wilgocią i wentylacją w piwnicach. Trzeba będzie także to rozwiązać, gdyż inaczej korzystanie z budynku będzie mało komfortowe – powiedział Krzysztof Żychski (na zdj. po prawej), naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miasta.

Szef raciborskiej oświaty mówił o prowadzonych inwestycjach, wśród których wymienił remont i przebudowę żłóbka przy Słonecznej, remont przedszkola w Studziennej, remont boiska przy SP3 i budowa kompleksu boisk w Ocicach. K. Żychski wspomniał także, że wydział prowadzi także przygotowania do realizacji zadań z budżetu obywatelskiego. - Jeśli uchwalą państwo na najbliższej sesji budżet, będziemy mogli przystąpić do działania, by rozpocząć inwestycje. Celujemy z ich realizacją w miesiące letnie – mówił.

Krzysztof Żychski wspomniał także, że z początkiem marca rozpocznie się nabór do raciborskich przedszkoli. - Jeszcze to stosownie ogłosimy, przez dzienniki i na stronie internetowej – stwierdził.

W trakcie prezentacji oświatowej wspomniano także o zakończonej realizacji programu dotyczącego laptopów dla czwartoklasistów. - Laptopy otrzymało ponad 300 uczniów. W końcówce poprzedniego roku stosowny bon na zakup laptopa otrzymali także nauczyciele – powiedziano.

Naczelnik Wydziału oświaty poinformował także, że straż miejska kontynuuje odwiedzanie przedszkoli, by edukować najmłodszych ze sposobów jak zachować się na drodze. Na zakończenie K. Żychski wspomniał także o nadchodzących feriach oraz ofercie przygotowanej przez miejsce jednostki.

Autor: (greh), [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport21 listopada 202523:28

Lider z Mszany lepszy od Unii. Raciborzanie cieniem siebie [FOTO]

Lider z Mszany lepszy od Unii. Raciborzanie cieniem siebie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W piątkowy, mroźny wieczór 21 listopada na stadionie w Raciborzu MKS Unia podejmował aktualnego lidera klasy okręgowej – LKS Start Mszana. Przed pierwszym gwizdkiem oba zespoły dzieliło w tabeli siedem punktów na korzyść gości, jednak dla gospodarzy stawką meczu była możliwość awansu na drugie miejsce. Drużyna prowadzona przez Łukasza Zejdlera przystępowała do spotkania jako trzeci zespół w ligowej stawce.

(greh), fot. (greh), Oskar Tomeczek
Reklama
Sport21 listopada 202507:00

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Przed nami jedne z ostatnich meczów na trawie. Grać będą piłkarze II ligi, klasy okręgowej oraz A i B klasy Podokręgu Racibórz. O punkty powalczą także siatkarze i siatkarki, koszykarki i piłkarki ręczne. Sprawdź, z kim zagra drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 21.11.2025
21 listopada 202508:24

Nasz Racibórz 21.11.2025

Nasz Racibórz 14.11.2025
13 listopada 202519:27

Nasz Racibórz 14.11.2025

Nasz Racibórz 07.11.2025
7 listopada 202510:08

Nasz Racibórz 07.11.2025

Nasz Racibórz 31.10.2025
30 października 202519:05

Nasz Racibórz 31.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.