Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności18 stycznia 202410:10

Raport 998. Kuchnia w ogniu w Nędzy

Raport 998. Kuchnia w ogniu w Nędzy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

W trakcie środowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali sześć interwencji. Działania prowadzono w Zabełkowie, Krowiarkach, Nędzy i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

O godzinie 9.03 jeden zastęp PSP został skierowany na ulicę Kozielską w Raciborzu, skąd napłynęło zgłoszenie o braku kontaktu z lokatorem. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania przystąpiono do działań. W trakcie mocnego pukania, drzwi do mieszkania otworzyły się same. W środku znajdował się przytomny, 64-letni mężczyzna, który nie wymagał pomocy medycznej.

Czytaj także: Toyota i skoda zderzyły się w Zabełkowie

Kolejne zdarzenie odnotowano o godzinie 16.39. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie z Krowiarek z ulicy Wyzwolenia, z którego wynikało, że z komina jednego z domostw wydobywają się iskry. Na miejsce skierowano dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że iskry wydobywały się z komina prawdopodobnie podczas procesu rozpalania w piecu centralnego ogrzewania. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca akcji, wygaszeniu pieca CO, kontroli temperatury przewody kominowego przy pomocy kamery termowizyjnej oraz dokonaniu pomiarów detektorami wielogazowymi w pomieszczeniach domu oraz w piwnicy. Nie stwierdzono obecności gazów niebezpiecznych. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia była nieprawidłowa eksploatacja urządzeń grzewczych na paliwo stałe.

O godzinie 18.26 dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP pognały do Nędzy na ulicę Gliwicką. Do komendy przy Reymonta wpłynęło bowiem zgłoszenie, z którego wynikało, że na części gastronomicznej działającego pod wskazanym adresem ośrodka wypoczynkowego doszło do pożaru kuchni. Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu ustalono, że palił się olej w frytkownicy. Pożar został ugaszony przez użytkowników obiektu przed przyjazdem jednostek ochrony przeciwpożarowej. W momencie wybuchu pożaru w budynku znajdowały się trzy osoby dorosłe, które o własnych siłach opuściły pomieszczenie. Nie wymagały pomocy medycznej.

Dalsze strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu energii elektrycznej, dokonaniu pomiarów przy pomocy kamery termowizyjnej w pomieszczeniu objętym pożarem oraz w pomieszczeniach sąsiadujących, pomiarach atmosfery przy pomocy detektora wielogazowego oraz sprawdzeniu nadpalonych przewodów przy użyciu detektora prądu przemiennego. Wszystkie te pomiary zakończyły się pomyślnie. Zagrożenia nie stwierdzono. Straty materialne w wyniki zdarzenia oszacowano na kwotę 1 000 złotych.

Czytaj także: Dwa nocne pożary w Raciborzu

 

Autor: red., fot. FB/Ochotnicza Straż Pożarna w Nędzy, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności17 kwietnia 202411:42

Dariusz Polowy - da się skutecznie rządzić niezależnie od większości w Radzie Miasta

Dariusz Polowy - da się skutecznie rządzić niezależnie od większości w Radzie Miasta - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
181
materiał zlecony i finansowany przez KWW Dariusz Polowy - Silny Racibórz
Reklama
Aktualności17 kwietnia 202420:53

Jarmark kwiatów i muzyka filmowa w plenerze

Jarmark kwiatów i muzyka filmowa w plenerze - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Zamek Piastowski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.04.2024
12 kwietnia 202415:22

Nasz Racibórz 12.04.2024

Nasz Racibórz 05.04.2024
7 kwietnia 202412:45

Nasz Racibórz 05.04.2024

Nasz Racibórz 29.03.2024
29 marca 202415:21

Nasz Racibórz 29.03.2024

Nasz Racibórz 22.03.2024
21 marca 202421:40

Nasz Racibórz 22.03.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.