Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności15 stycznia 202420:27

Ku przestrodze! W sieci pojawiło się nagranie z wypadku w Wodzisławiu Śląskim-Zawadzie [WIDEO]

Ku przestrodze! W sieci pojawiło się nagranie z wypadku w Wodzisławiu Śląskim-Zawadzie [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

Kamery umiejscowione na pobliskich budynkach zarejestrowały moment tragicznego wypadku, do którego doszło w Wodzisławiu Śląskim-Zawadzie na skrzyżowaniu ul. Młodzieżowej z Paderewskiego. Dziś, 15.01., nagranie pojawiło się na wielu stronach na FB oraz grupach WhatsApp. Dzielimy się nim, nie po to, by wydawać osądy, ale by przestrzec. Być może po obejrzeniu nagrania uda się uniknąć podobnych zdarzeń w przyszłości.

W Internecie od kilku godzin krążą nagrania z monitoringu, na których zobaczyć można moment tragicznego zderzenia audi i peugeota, do którego doszło w sobotę, krótko po godzinie 20.30 na skrzyżowaniu ulic Młodzieżowej i Paderewskiego w Wodzisławiu Śląskim-Zawadzie. Przedstawiony na nagraniu obraz mocno działa na wyobraźnię, w związku z czym jego publikacja może wpłynąć na najbliższe decyzje wielu kierowców. Możliwe, że wideo to pozwoli uniknąć kolejnych drogowych tragedii, czy nawet mniej poważnych zdarzeń drogowych. Wszyscy musimy jednak pamiętać o tym, że każdy z uczestników ruchu drogowego, czy to kierujący pojazdem, czy pieszy ma największy wpływ na bezpieczeństwo na drogach. Policjanci wielokrotnie podkreślają to w swych apelach. Nie zapominajmy o tym.

Do wypadku, przypomnijmy, doszło 13 stycznia około godziny 20:30 w Wodzisławiu Śląskim na skrzyżowaniu ulicy Młodzieżowej z Paderewskiego. Według wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, kierujący samochodem peugeot skręcając z ulicy Młodzieżowej w Paderewskiego nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu osobowym audi jadącemu ulicą Młodzieżową, doprowadzając do zderzenia czołowego. W miejscu zdarzenia do godziny 2:00 w nocy trwały czynności pod nadzorem prokuratora. Drogi w rejonie skrzyżowania na którym doszło do wypadku były zablokowane do czasu zakończenia czynności.

W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniosły 3 osoby podróżujące audi - dwie w wieku 18 i jedna w wieku 19 lat. Pozostałych dwóch pasażerów audi - 17 letnia pasażerka i 19 letni pasażer z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Wszyscy uczestnicy zdarzenia to mieszkańcy powiatu wodzisławskiego.

Kierujący peugeotem, 24-latek z powiatu wodzisławskiego został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu - był trzeźwy. Policjanci zabezpieczyli jego krew do dalszych badań. Decyzją prokuratora został on zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Audi jechało 140 km/h?

- Policjanci nie podają oficjalnie, z jaką prędkością jechały oba samochody. Z informacji RMF FM wynika, że audi, tuż przed wypadkiem, miało jechać 140 km/h, znacząco przekraczając dozwoloną prędkość. To był teren zabudowany (gdzie ograniczenie wynosi 50 km/h), a kierowca auta nie zwracał uwagi na znaki informujące m.in. o przejściu dla pieszych oraz ostrzegające o skrzyżowaniu i dzieciach, które mogą pojawić się na drodze - podała stacja.

Zarzut dla kierowcy peugeota

Z ustaleń dziennikarza RMF FM Marcina Buczka wynika, że 24-latek jadący peugeotem, który według śledczych nie ustąpił pierwszeństwa audi, miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami po przekroczeniu limitu punktów karnych za wykroczenia drogowe. - W poniedziałek rano mężczyzna został doprowadzony do wodzisławskiej prokuratury. Przedstawiony mu zarzut dotyczy spowodowania wypadku, w którym trzy osoby zginęły, a dwie kolejne zostały ranne, poprzez nieumyślne naruszenie zasad ruchu drogowego i niezachowanie szczególnej ostrożności podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, a w konsekwencji nieustąpienia pierwszeństwa audi. Zakończyły się czynności z udziałem podejrzanego. Prokurator zdecydował o zastosowaniu środków zapobiegawczych o charakterze wolnościowym - to dozór policji i poręczenie majątkowe - powiedziała RMF FM rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gliwicach Joanna Smorczewska. Prokuratura nie ujawnia treści wyjaśnień podejrzanego, nie wiadomo w jaki sposób ustosunkował się do zarzutu.

Za spowodowanie wypadku komunikacyjnego ze skutkiem śmiertelnym grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. Kierowca peugeota był trzeźwy, nie był też pod wpływem narkotyków. Sekcje zwłok ofiar wypadku mają zostać przeprowadzone we wtorek.

 

Autor: red., fot. Grupa Racibórz 112, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności22 kwietnia 202410:21

Kia i skoda zderzyły się na Warszawskiej

Kia i skoda zderzyły się na Warszawskiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. arch. portalu
Reklama
Aktualności23 kwietnia 202410:40

Motocykliści rozpoczną sezon 1 maja w Raciborzu

Motocykliści rozpoczną sezon 1 maja w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. arch. portalu/K. Kubik
Aktualności23 kwietnia 202409:08

Pomoc przyszła na czas. Lokator trafił do szpitala

Pomoc przyszła na czas. Lokator trafił do szpitala - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. arch. portalu/Qbik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.04.2024
19 kwietnia 202421:56

Nasz Racibórz 19.04.2024

Nasz Racibórz 12.04.2024
12 kwietnia 202415:22

Nasz Racibórz 12.04.2024

Nasz Racibórz 05.04.2024
7 kwietnia 202412:45

Nasz Racibórz 05.04.2024

Nasz Racibórz 29.03.2024
29 marca 202415:21

Nasz Racibórz 29.03.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.