Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności15 stycznia 202417:29

Nowi śląscy policjanci złożyli ślubowanie [FOTO i WIDEO]

Nowi śląscy policjanci złożyli ślubowanie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

W poniedziałek, 15.01., w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach odbyło się uroczyste ślubowanie 138 nowych policjantów, wśród których znalazło się 28 kobiet. Rotę ślubowania przyjął od nich pełniący obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektor Mariusz Krzystyniak. Świeżo upieczonych mundurowych czeka teraz półroczne szkolenie, po którym rozpoczną służbę w różnych jednostkach naszego województwa.

Śląski garnizon Policji zasiliło 138 stróżów prawa, którzy dzisiaj złożyli uroczyste ślubowanie. Uroczystość odbyła się na placu apelowym Oddziału Prewencji Policji w Katowicach z udziałem kompanii honorowej i policyjnej orkiestry, która zadbała o oprawę muzyczną. Rotę ślubowania od nowych policjantów przyjął pełniący obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektor Mariusz Krzystyniak.

W uroczystości udział wzięli również: Wicewojewoda Śląski Rafał Adamczyk, w imieniu Prezydenta Miasta Katowice Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Tomasz Kępa, pełniąca obowiązki Komendanta Szkoły Policji w Katowicach inspektor dr Gabriela Socha, Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Katowicach inspektor Rafał Stanek, Naczelnik Zarządu w Katowicach Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości nadkomisarz Arkadiusz Wydrych, komendanci miejscy i powiatowi, naczelnicy wydziałów KWP w Katowicach oraz Kapelan Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach ks. Adam Wycisk. Świadkami ślubowania były również rodziny i bliscy nowych policjantów.

Inspektor Mariusz Krzystyniak podkreślił, że wypowiadając słowa roty ślubowania, najmłodsi stażem policjanci zobowiązali się służyć obywatelom i strzec ich bezpieczeństwa. Niejednokrotnie może to kolidować z życiem prywatnym, jednak dobro służby powinno być dla nich priorytetem. Komendant podkreślił, jak ważna i odpowiedzialna jest służba policjanta, który codziennie ryzykuje życie dla dobra innych. Na zakończenie Komendant życzył młodym adeptom zadowolenia i satysfakcji z pełnionej służby oraz wielu awansów.

Wśród nowo przyjętych policjantów jest 28 kobiet. Niebawem wszyscy rozpoczną kilkumiesięczne szkolenie podstawowe w szkołach policyjnych. Po zdobyciu podstawowej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych zasilą szeregi różnych jednostek garnizonu śląskiego.

Żeby zostać mundurowym, wszyscy nowi policjanci przeszli całą procedurę doboru, która do łatwych nie należy. Jak zostać policjantem?

Osoby zainteresowane wstąpieniem w policyjne szeregi mogą sprawdzić się w procesie rekrutacyjnym dzięki policjantom z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, którzy organizują m.in. specjalne warsztaty, które do tej pory cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Nowo policjantom oraz ich rodzinom życzymy sukcesów, wytrwałości i wielu awansów!

Autor: KWP Katowice, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.04.2024
12 kwietnia 202415:22

Nasz Racibórz 12.04.2024

Nasz Racibórz 05.04.2024
7 kwietnia 202412:45

Nasz Racibórz 05.04.2024

Nasz Racibórz 29.03.2024
29 marca 202415:21

Nasz Racibórz 29.03.2024

Nasz Racibórz 22.03.2024
21 marca 202421:40

Nasz Racibórz 22.03.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.