Wybory samorządowe 7 kwietnia. Kto na prezydenta Raciborza? [SONDA]
![Wybory samorządowe 7 kwietnia. Kto na prezydenta Raciborza? [SONDA] Wybory samorządowe 7 kwietnia. Kto na prezydenta Raciborza? [SONDA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1704353964preydent04012024-.jpg)
Premier Donald Tusk jako najbardziej prawdopodobną datę I tury wyborów samorządowych podał 7 kwietnia. W Raciborzu i powiecie z powodu spadku liczby mieszkańców wybierzemy mniejszą niż dotąd liczbę radnych.
Mijająca kadencja trwa dłużej niż ustawowe pięć lat. Wybory miały się odbyć jesienią, ale Zjednoczona Prawica przesunęła je na wiosnę.
7 kwietnia wybierzemy prezydenta Raciborza. Kandydat wygra w I turze, jeśli zdobędzie ponad 50 proc. głosów. Jeśli nie, dwóch z największym poparciem przejdzie 21 kwietnia do drugiej. O jakich kandydaturach wiadomo na dziś?
PO oraz lokalne ugrupowania Razem dla Raciborza i Razem dla Ziemi Raciborskiej będą popierać 61-letniego Jacka Wojciechowicza, byłego wiceprezydenta Raciborza (1990-1994), wiceprezydenta Warszawy (2006-2016) i posła.
O reelekcję ma się ubiegać popierany przez PiS 58-letni Dariusz Polowy, w 2018 r. lider ugrupowania Racibórz może być wielki. Poprze go też NaM Dawida Wacławczyka i poseł PiS Paweł Jabłoński.
Start zapowiada były wiceprezydent Raciborza, kandydat na prezydenta z 2018 r. Michał Fita. Stoi za nim grupa radnych związanych Niezależnym Stowarzyszenie Samorządowe "W Służbie Mieszkańcom". Poprze go poseł i były wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.
Ruch Polska 2050 wystawi swojego kandydata. To Alan Wolny. Na mieście są już billboardy z jego wizerunkiem.
Do Rady Miasta wybierzemy nie 23 jak dotąd, ale 21 radnych. Tak samo do Rady Powiatu. Bez zmian pozostaną liczba radnych w gminach, gdzie 7 kwietnia odbędzie się I tura wyborów wójtów i burmistrzów.











![Z Pietrowic Wielkich do Meksyku. Rodzina walczy o leczenie dzieci z autyzmem i padaczką [WIDEO] Z Pietrowic Wielkich do Meksyku. Rodzina walczy o leczenie dzieci z autyzmem i padaczką [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1769987151large-a962b85d-9770-4155-9f05-719256482626-.jpg)

![200-lecie Sądu Rejonowego w Raciborzu. Jubileuszowe obchody w RCK [FOTO i WIDEO] 200-lecie Sądu Rejonowego w Raciborzu. Jubileuszowe obchody w RCK [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778870546dsc-3792-.jpg)











![Konkurs kulinarny Polska smakuje w Raciborzu! Eliminacje regionalne 13 czerwca na Zamku Piastowskim [ZAPROSZENIE DLA KGW i WYSTAWCÓW] Konkurs kulinarny Polska smakuje w Raciborzu! Eliminacje regionalne 13 czerwca na Zamku Piastowskim [ZAPROSZENIE DLA KGW i WYSTAWCÓW] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778756499kkplsmakuje2026-baner-1580x650px-.jpg)


![Książka o opacie Adalbercie Kurzei OSB już na rynku. Spotkanie autorskie na Zamku Piastowskim w Raciborzu [FOTO] Książka o opacie Adalbercie Kurzei OSB już na rynku. Spotkanie autorskie na Zamku Piastowskim w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778663248img-0809-.jpg)













![Omerta lepsza w sezonie, Pszów lepszy w finale. Wielkie emocje w ALS Volley Amigos 35 [FOTO] Omerta lepsza w sezonie, Pszów lepszy w finale. Wielkie emocje w ALS Volley Amigos 35 [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778705529dsc-6188-.jpg)







Komentarze (0)
Dodaj komentarz