W tym roku nie będzie koncertu kolęd i pastorałek małżeństwa Biskupów. Znamy powody

To byłby 21. już raciborski koncert kolęd i pastorałek, organizowany ostatnio w kościele pw. św. Mikołaja. Wypełniał po brzegi miejsca, gdzie występowali młodzi artyści związani z zespołem Miraż. Dwa tygodnie temu zapadła decyzja, że w tym roku się nie odbędzie.
- Jest nam bardzo przykro z tego powodu - mówi Maria Biskup, współorganizatorka przedsięwzięcia, obok Hani Hołek, w ramach projektu MY SOM STOND - Kolędy Górnego Śląska. Organizacja koncertu, głównie od strony technicznej, to koszt kilkudziesięciu tysięcy złotych. Niestety, w tym roku nie udało się zebrać środków, by zagwarantować zeszłoroczny poziom. - Do końca mieliśmy nadzieję, że zdołamy pozyskać sponsorów - zapewnia M. Biskup. Ma nadzieję, że za rok koncert wróci do kalendarza imprez, niewykluczone, że w formule crowdfundingu, czyli finansowanej przez słuchaczy i ludzi dobrej woli.
Rok temu koncert udało się sfinansować dzięki wsparciu ówczesnego wiceministra sprawiedliwości i posła ziemi raciborskiej Michała Wosia oraz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach. Projekt Kolędy Górnego Śląska - Jesteśmy Stąd - My Som Stond korzysta ze wsparcia Miasta Racibórz.
6 stycznia przez Racibórz przejdzie Orszak Trzech Króli. Potem odbędzie się wspólne kolędowanie na Rynku.



























































































![200-lecie Sądu Rejonowego w Raciborzu. Jubileuszowe obchody w RCK [FOTO i WIDEO] 200-lecie Sądu Rejonowego w Raciborzu. Jubileuszowe obchody w RCK [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778870546dsc-3792-.jpg)




![Smok, ogień i magia na raciborskim zamku. Widowiskowe pokazy podczas festiwalu historycznego [FOTO i WIDEO] Smok, ogień i magia na raciborskim zamku. Widowiskowe pokazy podczas festiwalu historycznego [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778783352dsc-9937-.jpg)




![Procesja św. Urbana w Kobyli. Tradycja, która od wieków prowadzi przez pola [FOTO i WIDEO] Procesja św. Urbana w Kobyli. Tradycja, która od wieków prowadzi przez pola [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17789518471778947341tempimage060fuq-.jpg)

![Dzień z prezydentem Raciborza. Wyjątkowa aukcja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [FOTO i WIDEO] Dzień z prezydentem Raciborza. Wyjątkowa aukcja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1778914939gemini-generated-image-3naq1w3naq1w3naq-2-.jpg)





































Komentarze (0)
Dodaj komentarz