Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności30 grudnia 202310:52

Nowy projekt Śląskie. Inwestujemy w talenty PLUS to szansa na 7 tys. zł stypendium dla zdolnych uczniów z naszego regionu

Nowy projekt Śląskie. Inwestujemy w talenty PLUS to szansa na 7 tys. zł stypendium dla zdolnych uczniów z naszego regionu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

Trwa nabór wniosków o przyznanie stypendiów w ramach pierwszej edycji projektu „Śląskie. Inwestujemy w talenty PLUS". Wnioski jeszcze można składać do 10 stycznia 2024 roku. Uczniowie będą mogli zdobyć stypendium w łącznej wysokości 7 tys. zł na czas trwania zajęć dydaktyczno-wychowawczych w aktualnym roku szkolnym. 29 grudnia w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego odbyła się konferencja prasowa dotycząca tego projektu z udziałem marszałka województwa Jakuba Chełstowskiego i radnej Sejmiku Doroty Koniecznej-Simeli.

- Śląskie inwestuje w talenty, w potencjał i wiedzę młodych ludzi, którzy są przyszłością województwa. Zależy nam na tym, żeby mieli możliwość rozwoju, realizacji pasji i zdobywania wiedzy, co przełoży się na rozwój regionu. Chcemy, by młodzi, zdolni ludzie związali swoją przyszłość z województwem śląskim, tu się kształcili i pracowali, stąd idea wsparcia tych najbardziej ambitnych. Wierzę, że to najlepiej zainwestowane publiczne pieniądze i zachęcam do udziału w tym projekcie – komentuje marszałek Jakub Chełstowski.

- Ze swojego doświadczenia, pracy z młodzieżą wiem, jak ważna jest motywacja. Konkursy o takim właśnie charakterze podwyższają potencjał edukacyjny uczniów – dodaje radna Sejmiku, Dorota Konieczny-Simela – Środki w ramach stypendium można przeznaczyć na zakup komputera, drukarki z oprogramowaniem i akcesoriami komputerowymi, tabletu lub smartfona, czytnika e-book czy nawet drona lub naukę języków.

Stypendia są finansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, budżetu państwa oraz budżetu Województwa Śląskiego.

Uczniowie i uczennice spełniający kryteria określone w Regulaminie przyznawania stypendiów w ramach projektu „Śląskie. Inwestujemy w talenty Plus – I edycja”, mogą składać wnioski (wraz z niezbędnymi załącznikami) wyłącznie przez elektroniczną platformę ePUAP. Wnioski powinny zostać przygotowane za pomocą specjalnie stworzonej na potrzeby projektu aplikacji służącej do generowania wniosków o przyznanie stypendium.

Wnioski zostaną poddane ocenie, a stypendia trafią do tysiąca uczniów i uczennic z najwyższą liczbą punktów.

KRYTERIA DO SPEŁNIENIA

- dochód w rodzinie ucznia w przeliczeniu na jednego członka rodziny, który w roku kalendarzowym poprzedzającym rok szkolny, na który przyznawane jest stypendium, nie przekroczył kwoty 2 359,00 zł lub 2 674,00 zł (w przypadku gdy członkiem rodziny jest dziecko w wieku do ukończenia 16 roku życia, legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności albo dziecko legitymujące się orzeczeniem o umiarkowanym bądź znacznym stopniu niepełnosprawności) uzyskanie średniej arytmetycznej ocen ze wszystkich przedmiotów na poziomie:

- klasa 1 – średnia na poziomie minimum 5,00,
- klasy 2-4 w przypadku uczniów liceum ogólnokształcącego oraz szkół artystycznych – średnia na poziomie minimum 4,75,
- klasy 2-5 w przypadku uczniów szkół zawodowych – średnia na poziomie minimum 4,75 lub uzyskanie tytułu laureata/finalisty olimpiady/turnieju co najmniej II stopnia, organizowanych na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 29 stycznia 2002 r. w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzania konkursów, turniejów i olimpiad.

Każdy uczeń i uczennica może uzyskać dodatkowe punkty za zdobycie tytułu laureata LUB finalisty konkursu/olimpiady/turnieju lub na podstawie statusu ucznia/uczennicy z niepełnosprawnościami.

Autor: slaskie.pl, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: pizzę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.04.2024
12 kwietnia 202415:22

Nasz Racibórz 12.04.2024

Nasz Racibórz 05.04.2024
7 kwietnia 202412:45

Nasz Racibórz 05.04.2024

Nasz Racibórz 29.03.2024
29 marca 202415:21

Nasz Racibórz 29.03.2024

Nasz Racibórz 22.03.2024
21 marca 202421:40

Nasz Racibórz 22.03.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.