Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności28 grudnia 202313:49

Grudniowo-klubowo w raciborskiej bibliotece

Grudniowo-klubowo w raciborskiej bibliotece - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Robotyka LEGO, gry planszowe, dyskusyjne kluby książki, szachy, kawiarenka seniora czy kafejka językowa… Tu każdy znajdzie coś dla siebie! W raciborskiej bibliotece działają prężnie tematyczne kluby, które przyciągają coraz więcej pasjonatów. Zobacz, co działo się w grudniu i dołącz do bibliotecznych klubów w nowym roku!

Niezmiennie od lat, największą popularnością wśród użytkowników Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu cieszy się Klub Gier Planszowych. To miejsce dla tych, którzy lubią grać, ale nie mają z kim albo mają już sprawdzoną ekipę, z którą szukają miejsca do grania. Spotkania planszówkowe to okazja na wyjście z domu oraz możliwość zagrania w różne ciekawe gry, których biblioteka posiada ponad 600 tytułów!
Dzieci pokochały z kolei kluby robotyki LEGO, działające w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12 oraz w filii w Ocicach. Uczestnicy pracują na zestawach LEGO® WeDo 2.0. - edukacyjnych pakietach klocków dla dzieci pomagających zrozumieć i rozwijać zasady programowania, inżynierii i nauk ścisłych. Ku radości organizatorów, dobrze mają się również tradycyjne szachy! W grudniu odbyły się dwa spotkania – w trakcie pierwszego – Mikołajkowego, uczestnicy dowiedzieli się m.in. czym jest Szach, Szach+mat czy Pat=remis.

W świątecznym klimacie odbyło się kolejne spotkanie Kawiarenki Seniora – tu rozmowy toczyły się wokół Świąt Bożego Narodzenia, tradycji i zwyczajów pielęgnowanych wśród uczestników a także planów na Sylwestra i Nowy Rok. W podobnym klimacie spotkali się uczestnicy Kafejki Językowej - przy dobrej kawie i herbacie, przegryzając pierniki i makowca, udało się porozmawiać o tradycjach nie tylko bożonarodzeniowych, ale także o obchodach święta Chrztu Pańskiego i Nowego Roku. Wymieniono również uwagi na tematy bieżące m.in. na temat sytuacji w Ukrainie, zarówno przed jak i w czasie wojny.

A co z nowości? W grudniu odbyło się pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży w nowej odsłonie. W przyjaznej i zabawnej atmosferze uczestniczki wybrały książkę na styczeń - „Małe Licho i Tajemnica Niebożątka” Marty Kisiel, datę i godzinę następnego spotkania (26 stycznia o 16:00!) a nawet książkę do przeczytania w ferie zimowe.

Kluby biblioteczne polecają się na nadchodzący nowy rok! Ofertę można znaleźć na stronie internetowej biblioteki: www.biblrac.pl. Warto podkreślić, że udział we wszystkich spotkaniach jest całkowicie bezpłatny.


Autor: Biblioteka Racibórz, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności29 lutego 202408:22

Komunikat dotyczący ćwiczeń Wojska Polskiego Dragon-14

Komunikat dotyczący ćwiczeń Wojska Polskiego Dragon-14 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
13
red., fot. Wojsko-Polskie
Reklama
Kultura i edukacja1 marca 202423:40

SKAZA w Disney'owskiej odsłonie- widowisko taneczne

SKAZA w Disney'owskiej odsłonie- widowisko taneczne - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Raciborskie Centrum Kultury serdecznie zaprosiło dziś, 01.03., na widowisko taneczne w wykonaniu Zespołu Tanecznego SKAZA inspirowane najpiękniejszym produkcjami Disney’a. 

Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 01.03.2024
29 lutego 202423:20

Nasz Racibórz 01.03.2024

Nasz Racibórz 23.02.2024
23 lutego 202409:04

Nasz Racibórz 23.02.2024

Nasz Racibórz 16.02.2024
15 lutego 202423:16

Nasz Racibórz 16.02.2024

Nasz Racibórz 09.02.2024
9 lutego 202409:27

Nasz Racibórz 09.02.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.