Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności24 grudnia 202311:31

Tauron ostrzega przed cyberprzestępcami

Tauron ostrzega przed cyberprzestępcami - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Cyberprzestępcy próbują wyłudzić w internecie pieniądze podszywając się pod TAURON. Najczęściej oszuści publikują informacje o rzekomych inwestycjach w OZE przynoszących gigantyczne zyski. Przestępcy posługują się przy tym bezprawnie wizerunkiem osób publicznych oraz logiem TAURONA. Ostrzegamy przed angażowaniem się w jakiekolwiek tego typu przedsięwzięcia i informujemy, że żadna spółka w grupie nie prowadzi kampanii promocyjnych dotyczących produktów inwestycyjnych, pożyczkowych, finansowych.

TAURON podkreśla, że nie prowadzi w mediach oraz na platformach społecznościowych żadnych kampanii promocyjnych dot. finansowania inwestycji Grupy.

- W ostatnich tygodniach zauważyliśmy wzrost aktywności cyberperzestępców. W sieci można natknąć się na fałszywe strony internetowe z użyciem wizerunku osób publicznych i logo TAURON. Strony te promowane są intensywnie w mediach społecznościowych - w tym na Facebooku, Instagramie, platformie X. W ten sposób cyberprzestępcy próbują wyłudzić pieniądze na rzekome inwestycje realizowane z Grupą TAURON - mówi Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy Grupy TAURON. - Co istotne, cyberprzestępcy w trakcie złośliwej kampanii nawiązują także kontakt telefoniczny oraz wykorzystują popularne komunikatory. Apelujemy do naszych klientów o zachowanie ostrożności, aby nie dać się naciągnąć - dodaje Zimnoch.

Aby ustrzec się przed oszustwami tego typu należy pamiętać, że główna, oryginalna strona TAURON ma adres www.tauron.pl, a system transakcyjny do obsługi klientów nosi nazwę Mój TAURON i znajduje się pod adresem www.mojtauron.pl. Informacje o przyłączach energetycznych i awariach publikowane są natomiast na stronie TAURON Dystrybucja pod adresem www.tauron-dystrybucja.pl

Jeśli użytkownik internetu dokonał jakichkolwiek akcji na innych stronach, które udawały witrynę TAURONA lub miał kontakt z cybrprzestępcami powinien zmienić dane dostępowe do swoich skrzynek e-mail czy kont bankowych, a także skontaktować się z policją.

- Od początku listopada prowadzimy kampanię przestrzegającą przed cyberprzestępcami na naszych stronach internetowych i w mediach społecznościowych. W okresie przedświątecznym przypominamy naszym klientom o zasadach bezpiecznych zakupów w internecie - dodaje rzecznik TAURONA.

Realizowana aktualnie kampania zachęca do zapoznania się z zasadami bezpiecznych zakupów i płatności online w bezpłatnym ebooku i na stronie tauron.pl/bezpieczenstwo

Teksty z poradami publikowane są również na blogu lepiej.tauron.pl, gdzie dodatkowo znajduje się wiele przydatnych materiałów wideo. Treści przypominające o zagrożeniu działaniami cyberprzestępców publikowane są regularnie w social mediach marki, a na głównych stronach internetowych zamieszczone zostały odpowiednie komunikaty.

Jeżeli natknąłeś się na fałszywe reklamy, wykorzystujące markę TAURON, możesz ostrzec innych zgłaszając taki przypadek na adres bezpieczny@tauron.pl

Autor: mat. prasowy, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności29 lutego 202408:22

Komunikat dotyczący ćwiczeń Wojska Polskiego Dragon-14

Komunikat dotyczący ćwiczeń Wojska Polskiego Dragon-14 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
13
red., fot. Wojsko-Polskie
Reklama
Kultura i edukacja1 marca 202423:40

SKAZA w Disney'owskiej odsłonie- widowisko taneczne

SKAZA w Disney'owskiej odsłonie- widowisko taneczne - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Raciborskie Centrum Kultury serdecznie zaprosiło dziś, 01.03., na widowisko taneczne w wykonaniu Zespołu Tanecznego SKAZA inspirowane najpiękniejszym produkcjami Disney’a. 

Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 01.03.2024
29 lutego 202423:20

Nasz Racibórz 01.03.2024

Nasz Racibórz 23.02.2024
23 lutego 202409:04

Nasz Racibórz 23.02.2024

Nasz Racibórz 16.02.2024
15 lutego 202423:16

Nasz Racibórz 16.02.2024

Nasz Racibórz 09.02.2024
9 lutego 202409:27

Nasz Racibórz 09.02.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.