Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności20 grudnia 202308:30

Makabra na drogach. Jak długo to jeszcze potrwa?

Makabra na drogach. Jak długo to jeszcze potrwa? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

To pytanie zadał na poniedziałkowej komisji finansów Rady Miasta radny Piotr Klima.

W części spraw bieżących i wolnych wniosków jako pierwszy zgłosił się radny Piotr Klima. - Chciałem zapytać, czy są jakieś realne szanse na poprawienie przejazdu przez miasto. To makabra. Nie ma innego pomysłu na to, by dojść do porozumienia z drogowcami? To co się teraz dzieje, to niepoważne traktowanie mieszkańców – powiedział radny. Władze miasta deklarowały zakończenie prac na Rybnickiej - odcinek przez mostem na Uldze do końca tego roku.

- W tej chwili realizowane są dwie inwestycje. Jedna gminna, czyli przebudowa dawnej 935. Na dziś, jeśli warunki atmosferyczne nie będą pozwalały, to nic się nie będzie działo. Obecnie temperatura pozwala na przeprowadzanie robót asfaltowych, i one trwają – odparł naczelnik Wydziału Dróg, Zbigniew Chmielarz (na zdj.). Do ułożenia warstwy ścieralnej potrzeba jednak minimum 10 stopni C. Na taką aurę muszą poczekać drogowcy, by sfinalizować zadanie na newralgicznym odcinku od ronda Piaskowa-Rybnicka do mostu na Uldze. W okresie zimowym może być o to trudno.

- A kiedy można się spodziewać się zakończenia? - dociekał przewodniczący. - Choć może się to wydawać dziwne, to firma jest ciągle jeszcze w harmonogramie. Do końca roku planowano zakończenie robót na odcinku od ronda do mostu. I prace na nim wciąż się odbywają – powiedział naczelnik Chmielarz. - Na zakończenie przed końcem roku nie ma raczej szans – padło na komisji.

Radny Leon Fiołka skierował prośbę, by wykorzystać okres bez śniegu i połatać dziury, które powstały po opadach śniegu. - Chciałbym, by szczególnie wzięto pod uwagę ulice, którymi w szczególności poruszają się autobusy. Szczególnie niebezpieczna dziura znajduje się na ulicy Brzeskiej przed torami – apelował radny z Brzezia.

- Zgłoszę do pani dyrektor z PZD. Obecnie zlecane są prace, ale łatanie odbywa się na zimno. Prace są prowadzone na bieżąco – odparł Z. Chmielarz.

Autor: (greh), [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kieliszek
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności8 listopada 202519:01

Powstawało w bólach, ale już jest! Lodowisko Piastor oficjalnie otwarte [FOTO i WIDEO]

Powstawało w bólach, ale już jest! Lodowisko Piastor oficjalnie otwarte [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
21
Racibórz:

Po latach oczekiwań, nieporozumień i - według poprzedniego prezydenta - prób blokowania inwestycji w poprzedniej kadencji samorządu, w której rządząca w Radzie Miasta większość chciała większego, murowanego w całości obiektu, Racibórz wreszcie doczekał się nowoczesnego lodowiska. W sobotę, 8 listopada, na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Zamkowej odbyło się oficjalne otwarcie Lodowiska Piastor – obiektu, który ma stać się jedną z głównych atrakcji rekreacyjnych miasta.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport9 listopada 202522:01

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Wiele sportowych emocji towarzyszyło pierwszym dniom długiego weekendu. Grali piłkarze na szczeblu od II ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik, siatkarki, siatkarze, koszykarki i piłkarki ręczne. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport10 listopada 202516:56

Młodzi hokeiści JKH GKS Jastrzębie zaprezentowali swe umiejętności [FOTO i WIDEO]

Młodzi hokeiści JKH GKS Jastrzębie zaprezentowali swe umiejętności [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Na nowo otwartym lodowisku Piastor w Raciborzu odbył się dziś wyjątkowy pokazowy trening i mecz mini-hokeja w wykonaniu młodych zawodników Akademii JKH GKS Jastrzębie. Wydarzenie przyciągnęło uwagę licznie zgromadzonych widzów, którzy mogli zobaczyć w akcji najmłodsze talenty jednej z czołowych akademii hokejowych w regionie.

(greh)
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 07.11.2025
7 listopada 202510:08

Nasz Racibórz 07.11.2025

Nasz Racibórz 31.10.2025
30 października 202519:05

Nasz Racibórz 31.10.2025

Nasz Racibórz 24.10.2025
23 października 202521:20

Nasz Racibórz 24.10.2025

Nasz Racibórz 17.10.2025
16 października 202521:58

Nasz Racibórz 17.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.